angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR A – Miliónty fanúšik Šimon Majstrák: Kozák je milý, chalani boli super

09. Jún 2018

TRNAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – „Ani sa mi nesnívalo, čo ma s Karmen (priateľkou – pozn.) čaká,“ začal svoje rozprávanie miliónty fanúšik na domácich zápasoch slovenských sokolov Šimon Majstrák z Liptovskej Kokavy. Práve Šimon bol tým šťastlivcom, ktorý mohol prípravný zápas s Holandskom (1:1) na Štadióne Antona Malatinského v Trnave sledovať z exkluzivného miesta pri slovenskej striedačke, po dueli zájsť do šatne našich hráčov, prehodiť s nimi niekoľko viet, odfotiť sa s nimi a získať ich podpisy na dres, ktorý je z novej kolekcie. Výnimočné chvíle si užil po boku priateľky Karmen.

Galéria

Na Šimona čakali okrem sledovania prípravného stretnutia aj príjemné povinnosti. Pred zápasom urobil priamo na hracej ploche rozhovor o svojich pocitoch ako miliónteho fanúšika, hlavnému rozhodcovi priniesol na hraciu plochu loptu. Počas prestávky zhodnotil prvopolčasový výkon našich futbalistov a po zápase sa pobral do útrob štadióna, kde sa stretol so slovenkými reprezentantmi.
Na úvod celého večera dostal nový dres našich sokolov. „Sú pekné a chalanom dobre sedia. Dúfam, že budú v nich úspešní,“ pochválil dresy Šimon. 
To, že je Liptovskokokavčan naozaj šťastlivec, potvrdil aj on sám. „Toto je môj prvý zápas slovenskej reprezentácie, na ktorom som. Doteraz som bol len na niekoľkých dueloch najvyššej súťaže. Kamaráti a rodina mi hneď písali, ako som sa stal milióntym fanúšikom. Sám som bol z toho prekvapený, ale užil som si to plnými dúškami,“ povedal v rozhovore pre futbalsfz.sk Šimon, ktorý sa po zápase nevedel dočkať stretnutia s chalanmi. Veď porozprávať sa s Hamšíkom, Lobotkom či Škriniarom, vyfotiť sa s nimi a získať ich autogram, tak to nie je každodenná záležitosť. „Chalani boli super. Naozaj sa ku mne správali milo a nemali s ničím problém. Chcem sa poďakovať ľuďom z vedenia SFZ, že jednému z fanúšikov niečo také umožnili. Je to zážitok na celý život,“ vravel Šimon, ktorý si lístok na zápas kúpil iba dva dni pred úvodným výkopom. „Až pred štadiónom som sa dozvedel, že sa niečo podobné chystá,“ uviedol jubilejný fanúšik sokolov na domácich zápasoch.

Lobotkovi a Škriniarovi praje prestup

O Lobotkovi so Škriniarom sa hovorí v súvislosti so zmenou klubu počas letného obdobia. Ako vidí ich budúcnosť Šimon? „Obom prestup prajem. ,Škrinkovi‘ však až po budúcej sezóne. Nech si zahrá Ligu majstrov za Inter, nech si to vyskúša, aby vedel, čo ho v budúcnosti čaká. Prial by som mu napríklad Manchester City, alebo radšej Barcelonu, keďže som jej fanúšik.“
Pred šatňou natrafil na prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika a aj trénera tímu Jána Kozáka s asistentom Štefanom Tarkovičom. „Tréner Kozák je naozaj milý a sympatický. Som šťastný, že som sa mohol aj s ním stretnúť a vyfotiť sa,“ skonštatoval. V útorobách štadióna mal možnosť vidieť, ako funguje celý kolobeh pozápasových rozhovorov, kto sa tam vyskytuje, čo je koho úloha. „Tak tu máte poriadny zhon. S našimi zápasmi na dedine sa to nedá ani porovnať,“ usmieva sa Šimon, ktorý je tiež futbalista, hrá ako hrotový útočník. „Adam Nemec strelil pekný gól hlavičkou. Skvelo mu to nacentorval Marek Hamšík,“ opísal gólový moment čerstvý maturant.

Priateľka Karmen je futbalová fanúšička, jej obľúbenec je Hamšík

Výnimočné futbalové chvíle si Šimon užil v spoločnosti priateľky Karmen. „Ona má rada futbal, chodí ma povzbudzovať aj na domáce zápasy,“ povedal šťastný fanúšik na adresu priateľky. Tá jeho slová potvrdila. „Áno, mám rada futbal. Snažím sa vidieť všetky Šimonove zápasy. Na tribúne sa ho snažím podporiť. Teším sa z každého jedného jeho gólu,“ povedala Karmen. A aká je odmena za presný zásah? „Pusa,“ reagoval Šimon.
Karmen je ozajstná futbalová fanúšička a pozná aj slovenských futbalistov. „Poznám Hamšíka, Škriniara, Lobotku, Dúbravku,“ vysypala mená akoby z rukáva. A kto je jej obľúbenncom z nášho výberu? „Marek Hamšík,“ vyhlásila. Tak aj Karmen sme po zápase s Holandskom dohodli krátke stretnutie s naším stredopoliarom a, samozrejme, nemohla chýbať ani ich spoločná fotka.
Šimon s Karmen sa s nami rozlúčili približne hodinu po záverečnom hvizde a domov si odniesli množstvo zážitkov.