MUŽI A – Potvrdené, Marek Hamšík hráčom IFK Göteborg!

Posledná aktualizácia 18.3.2021 09:46
Marek Hamšík pózuje v drese svojho nového klubu IFK Göteborg.
autor: INSTAGRAM IFK GÖTEBORG, zdroj: SFZ

GÖTEBORG (SFZ) – Rokovania boli rýchle a korektné, lekárska prehliadka štandardná s očakávanými výsledkami, tlačová konferencia zorganizovaná profesionálne a po nej nadšené privítanie fanúšikmi IFK. Za necelých 24 hodín po nedeľnom večernom prílete do švédskeho mesta sa kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík stal hráčom 18-násobného majstra krajiny.

V utorok bude Marek trénovať individuálne, od stredy spolu s mužstvom,“ potvrdil sprostredkovateľ Juraj Vengloš, ktorý spolu s Hamšíkom celý presun z Číny do Švédska zabezpečoval.

Marekovo meno otvorilo samozrejme viac možností, po rozviazaní zmluvy s PFC Talien sme však rokovali s jediným neslovenským klubom a tým bol Göteborg. Jeho história je garanciou serióznosti, profesionalizmu a kvality na ktoromkoľvek stupni fungovania, pre Hamšíka je to výzva aj uznanie zároveň,“ pokračoval Vengloš.

Dôležitý bol dohovor medzi hráčovou a klubovou stranou v dĺžke kontraktu. „Znie do 30. augusta 2021, pričom je v ňom možnosť, nazvem to, voľných rúk po Eure,“ potvrdil ostrieľaný agent, že Švédi ukázali istú veľkorysosť, ktorú im slovenský futbalista chce vrátiť poctivými a kvalitnými výkonmi počas celej šesťmesačnej doby, čo bude hráčom IFK. Prvé dva zápasy – prípravné - už aj s novou posilou má Göteborg v pláne ešte do odchodu Hamšíka na marcový zraz slovenskej reprezentácie. „Nemám obavu, že by Marek nebol v dostatočnom zápasovom rytme pred asociačným marcovým reprezentačným termínom. Vieme všetci, aký je profík a aký má prístup k futbalu,“ povedal Vengloš.

Vedenie IFK potvrdilo záujem a potom postupovalo rýchlo, korektne a maximálne profesionálne. Športový riaditeľ IFK Göteborg Pontus Farnerud na tlačovej konferencii potvrdil, že v spolupráci s Hamšíkom je obojstranne obrovský potenciál.“ A potom uviedol, že „Marek u nás nie je pre peniaze.“ Vengloš tento pohľad jednoznačne zdupľoval: „Ani jedna strana nestavala finančnú stránku ako kľúčovú. Chceli sme riešiť športovú otázku a sme veľmi radi, že  sme ju vyriešili zmluvou s IFK Göteborg.“

Švédsky denník SportExpressen na svojej internetovej stránke cituje nášho reprezentačného kapitána: „Neviem veľa o švédskom futbale, ale musím sa veľmi rýchlo prispôsobiť a urobiť pre klub maximum. Je mi cťou byť tu. Mesiac som trénoval individuálne, ale som si istý, že som pripravený podať v marcových zápasoch maximálne výkony. Zmluva je datovaná tak, že aj po ME budem hráčom IFK Göteborg, ale to teraz neriešme. Rozhodol som sa zamerať na to, čo sa deje teraz. Chcem trénovať, hrať zápasy a byť s tímom IFK. Čo sa stane po majstrovstvách Európy, uvidíme.“

Aký je pohľad reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča? „Marekov návrat do Európy sa dal čakať, je logický aj preto, že možnosť vrátiť sa v tejto pandemickej situácii do Číny bola skutočne iba v imaginárnej pozícii. Samozrejme aj pre nás je veľmi dôležité, že si našiel klub, škoda, že k tomu neprišlo trocha skôr. Verím, že urobí všetko pre to, aby prišiel na blížiaci sa zraz čo najlepšie pripravený. V marcovom asociačnom termíne hráme tri zápasy, nimi vstupujeme do kvalifikácie majstrovstiev sveta, preto je dôležité, že teraz už bude v tréningovom procese s klubom, za ktorý odohrá aj prípravné zápasy,“ povedal pre futbalsfz.sk.

S Marekom som sa rozprával predtým, ako šiel do Švédska. Pre mňa je veľmi ťažké akýmkoľvek spôsobom do prestupu vstupovať, nepoznám podmienky kontraktu s čínskym klubom, ani to, o akých podmienkach rokoval s Göteborgom. Pre mňa je najdôležitejšie, a to som aj Marekovi povedal, že vítam, že bude v pravidelnom tréningovom i zápasovom procese. Verím, že týmto rozhodnutím urobil Marek zásadný krok k tomu, aby na marcový zraz prišiel čo najlepšie pripravený.“
Značky
Autor
Peter Šurin
Autor
Monika Jurigová
Osoba
Marek Hamšík
Reprezentácia
Muži A
Téma
Prestup
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – Schranz s deviatimi gólmi a Jablonec na 2. mieste: Keď sa darí a vyhráva, tak nálada je dobrá

16.4.2021 13:47

MUŽI A – Slováci sa v rámci prípravy na Euro 2020 stretnú 1. júna s Bulharskom

31.3.2021 13:01

MUŽI A - Po víťaznom zápase s Ruskom: Ukázali sme, že vieme bojovať za Slovensko

31.3.2021 02:14

MUŽI A – Víťazný odkaz mužstva futbalovému národu, tréner ocenil spôsob, nielen výsledok

01.4.2021 21:07

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Ruskom

30.3.2021 09:47

MUŽI A - Štefan Tarkovič a tím: Rusko je výzva na rehabilitáciu

29.3.2021 21:43

MUŽI A - Hráči po zápase s Maltou: Neospravedlniteľný prvý polčas, v druhom sme nedobehli zameškané

28.3.2021 09:14

MUŽI A – Po druhopolčasovom obrate zlá remíza s Maltou

28.3.2021 09:06

MUŽI A - Vzájomné zápasy Československa a Slovenska s Maltou

28.3.2021 15:46

MUŽI A - DÁVID HANCKO: Postúpiť by bolo splnenie veľkého sna

27.3.2021 14:52

MUŽI A – Proti Malte bez Haraslína, tréner má o zostave jasno

27.3.2021 13:32

MUŽI A - Hráči po zápase Cyprus - Slovensko: Nula vzadu teší, dopredu sa musíme zlepšiť

25.3.2021 08:40

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.