SR A – Rodák: Veril som, že aspoň jednu penaltu chytím

Posledná aktualizácia 10.10.2020 19:16

BRATISLAVA (SFZ) – Patril medzi opory slovenského mužstva v dôležitom súboji baráže o postup na Euro 2020 s Írskom. Gólman Marek Rodák sa predviedol dobrými zákrokmi nielen v penaltovom rozstrele, ale aj počas samotného zápasu. Pre futbalsfz.sk prezradil nielen svoje pocity z postupu, ale aj to, koho si v novembrovom finále o postup na európsky šampionát želal a čo nás čaká v zápase Ligy národov v nedeľu v Škótsku.

Postup do finále baráže o Euro 2020 mal dramatický priebeh a zrodil sa až v penaltovom rozstrele. V ňom boli zverenci nášho trénera Pavla Hapala úspešnejší ako Íri nielen preto, že ani jeden zo štvorice aktérov Marek Hamšík, Patrik Hrošovský, Lukáš Haraslín a Ján Greguš, ktorí si postavili loptu na biely bod, sa nemýlil a boli úspešní. Veľký podiel na úspechu mal aj brankár Marek Rodák, ktorý súperovi jednu penaltu zneškodnil a pri druhej lopta skončila na brvne. Keď sa zápas nielen v normálnom hracom čase, ale aj v predĺžení skončil bezgólovou remízou a prišlo na penalty, náš gólman vôbec nemal strach. „To, že sa išli kopať penalty som vnímal pozitívne. Veril som si, že aspoň jednu z tých piatich penált (nakoniec sa kopali len štyri – pozn. autora) chytím. Na druhej strane som veril aj chlapcom, že oni svoje pokusy premenia a že ten rozstrel pre nás dopadne dobre a môžeme byť spokojní,“   usmieval sa na druhý deň po zápase Marek Rodák.

O penaltách sa hovorí, že sú taký vabank, ale niektorí gólmani tvrdia, že na ne majú svoju taktiku. „Počas svojej kariéry som tých penált pochytal celkom dosť,  a preto si myslím, že ich chytať viem (úsmev) a proti Írom nám to vyšlo a postúpili sme.

Marekov Fulham postúpil do Premier League, no jemu samotnému sa vstup do najvyššej anglickej súťaže nevydaril. Hneď v prvom súboji s Arsenalom dostal tri góly a odvtedy sa do bránky nedostal. O to viac si cení, že mu dal tréner Hapal šancu v dôležitom barážovom dueli s Írskom. „Som za ňu veľmi vďačný. Mal možnosť si vybrať z nás nominovaných troch gólmanov a dal mi šancu. Preto som rád, že mi ten zápas vyšiel.“

Už v nedeľu nastúpia Slováci v stretnutí Ligy národov v Glasgowe proti Škótsku, teda ďalšiemu súperovi z Ostrovov. „Budú hrať podobným štýlom ako Íri, takže nás čaká ťažký zápas. Majú dobré mužstvo. Rovnako ako my, postúpili do finále baráže. Každý duel je však iný, treba sa naň zodpovedne pripraviť a odohrať dobrý zápas,“ zamyslel sa Marek.

Viac vo videu o tom, ako vnímal záskok Juraja Kucku na bránkovej čiare  v stretnutí s Írskom, ale aj o finále baráže proti Severnému Írsku v novembri.

Značky
Autor
Monika Jurigová
Osoba
Marek Rodák
Reprezentácia
SR A
Súťaž
baráž kvalifikácie ME 2020
Mohlo by vás zaujímať

SFZ - Výkonný výbor v utorok potvrdí ukončenie spolupráce s trénerom Pavlom Hapalom

16.10.2020 14:10

SR A - Zápas s Írskom nie je ohrozený ani po pozitívnom teste nášho hráča

08.10.2020 16:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.