www.futbalsfz.sk

SR A – Rusnák a Greguš sa zhodujú: Zopakovať výkon proti Ukrajine a potvrdiť ho v Prahe

nedeľa, 18.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:33

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalová reprezentácia Slovenska pod vedením nového kouča Pavla Hapala zvládla duel Ligy národov s Ukrajinou (4:1). Už zajtra však čaká zverencov českého kormidelníka ďalší náročný zápas v Česku. Na udržanie v B divízii novej súťaže musí Slovensko bodovať naplno. Strelec gólu do ukrajinskej siete Albert Rusnák i Ján Greguš vedia, čo našich čaká.

Pred mesiacom slovenský tím podľahol v Trnave českému súperovi 1:2. V tabuľke máme aktuálne my aj Česi tri body a o 2. mieste v skupine budú rozhodovať vzájomné stretnutia. Imperatív je teda jasný – zvíťaziť!

„Bude to tažší zápas, keďže aj nám aj Čechom pôjde o veľa. Predsa len, oni budú doma. Čakáme náročný duel, no je tu pár dní na prípravu. Bude treba zopakovať minimálne taký výkon ako proti Ukrajine,“ hovoril strelec úvodného gólu v piatkovom dueli Albert Rusnák. „Rozhodnúť môže akákoľvek štandardka, odrazená lopta. Celých deväťdesiat minút plus niečo navyše tam musí byť plná koncentrácia  a veľké nasadenie. Je to navyše posledný reprezentačný zápas v tomto roku, nebola by lepšia cesta než ukončiť rok víťazstvom v Česku,“ vyslovil želanie ofenzívny záložník Real Salt Lake z americkej MLS.

V základnej zostave trénera Hapala sa v piatok predstavil aj Ján Greguš. „Po zápase s Ukrajinou sme boli, samozrejme, spokojní, no s vedomím toho, že to musíme potvrdiť v Prahe. Vedeli sme už pred piatkovým duelom, že súboj s Českom bude pre nás najdôležitejší, tak to zostalo aj po víťazstve nad Ukrajinou. Musíme tam ísť vyhrať,“ povedal Ján Greguš. „Rozhodnú najmenšie detaily, kto ich využije, ten zvíťazí. Bude to vyrovnaný zápas a verím, že s víťazným koncom pre nás,“ zaželal si stredopoliar FC Kodaň. Dá sa poučiť z chýb, ktoré boli v domácom dueli s Českom?„Vždy sa dá poučiť, či zo zlých, alebo dobrých zápasov. My sa určite dobre pripravíme a verím, že uspejeme,“ pridal Greguš. 

Bude to špecifickejšie, keďže Slovensko vedie český tréner Pavel Hapal? „Možno pre kouča Hapala to bude iné, ale je to derby, ktoré netreba ani viac zdôrazňovať nám hráčom,“ dodal Rusnák a jeho spoluhráč Greguš doplnil: „To asi nie, takéto veci hráči riešiť nebudú.“


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR A
Autor
Lucia Petrincová
Súťaž
Liga národov UEFA
Osoba
JánGreguš
Osoba
Osoba
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner