www.futbalsfz.sk

SR A – Slovenskí sokoli nastúpia 7. júna proti Jordánsku v Trnave

štvrtok, 28.02.2019
|
Posledná aktualizácia 28.2.2019 12:55

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futbalová reprezentácia nastúpi 7. júna 2019 na prípravný zápas proti Jordánsku na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Bude to premiérový duel s týmto súperom.

Slovenskí sokoli odštartujú kvalifikáciu na ME 2020 súbojmi s Maďarskom (21. marca v Trnave) a Walesom (24. marca v Cardiffe). V júnovom asociačnom termíne čaká na zverencov trénera Pavla Hapala iba kvalifikačný duel v Azerbajdžane (11. júna). Voľné okno pred týmto stretnutím vyplní domáci zápas so súperom z Blízkeho východu.

Duel Slovákov s Jordánskom bude prvým vzájomný stretnutím týchto súperov a hostiť ho bude Štadión Antona Malatinského v Trnave. 

Jordánsky národný zväz (Jordan Football Association) je jednou z členských krajín AFC (Ázia) a je štvornásobným účastníkom Ázijského pohára. Premiérovo sa na kontinentálnom šampionáte predstavil reprezentačný výber v roku 2004, ďalšie tri účasti pridal na posledných finálových turnajoch v rokoch 2011, 2015 a 2019.

Na nedávno skončenom turnaji v Spojených arabských emirátoch (hralo sa od 5.1 do 1.2.) dosiahlo Jordánsko na osemfinále. Do nadstavbovej časti postupovali zverenci belgického trénera Vitala Borkelmansa z 1. miesta po výhrach nad Austráliou (1:0), Sýriou (2:0) a bezgólovej remíze s Palestínou. Stopku vystavil Jordánsku tím Vietnamu, ktorý nášho budúceho súpera zdolal v osemfinále po penaltovom rozstrele (1:1, 4:2 p.k.).

Reprezentačný výber Jordánska je zložený takmer výlučne z hráčov domácej ligy, výnimkou je brankár a kapitán tímu Amer Shafi, ktorý pôsobí v saudskoarabskej lige v klube FC Al-Fayha, a stredopoliar Musa Al-Taamari z cyperského APEOL-u.

Jordánsko bude pre slovenskú futbalovú reprezentáciu v poradí 75. súperom v novodobej histórii do roku 1994 a po Austrálii, Iráne, Japonsku, Južnej Kórei, Saudskej Arábii, Thajsku, Uzbekistane a Spojených arabských emirátoch, v poradí deviatou krajinou z ázijskej futbalovej konfederácie (AFC).


SFZ
Značky
Autor
SFZ
Reprezentácia
SR A
Súťaž
prípravný zápas
keywords
Jordánsko
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner