SR A – Sokoli únavu zaháňali v kryosaune

piatok, 22.03.2019
|
Posledná aktualizácia 23.3.2019 10:36

autor: Monika Jurigová, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Po skvelom vstupe do kvalifikácie ME 2020, keď v úvodnom meraní síl zdolali slovenskí sokoli v Trnave 2:0 nepríjemné Maďarsko, mali v piatok (22. marca) na programe hlavne regeneráciu. Zverenci trénera Pavla Hapala sa únavy zbavovali aj v kryosaune, ktorú majú v Šamoríne k dispozícii.

Tú majú na tento zraz zapožičanú od firmy cryomedpro a niektorí v nej boli prvýkrát. „Musíme byť spokojní, odohrali sme fyzicky náročný zápas. Zvládli sme ho, pripísali sme si tri body, je to super vstup do kvalifikácie. Vždy, keď sme postupovali na šampionát, vždy bol na začiatku dobrý kvalifikačný rozbeh. Sme radi, že máme za sebou úspešný prvý zápas a verím, že budeme v rovnakom duchu aj pokračovať. Čaká nás Wales, potrebujeme dobre zregenerovať po náročnom stretnutí, dať sa dokopy, vieme, že aj na Britských ostrovoch nás čaká fyzicky náročný duel.  Aj preto som sa rozhodol vyskúšať kryosaunu, som v nej prvýkrát,“ priznal kapitán nášho mužstva Marek Hamšík.

Medzi tými, ktorí sa boli zbaviť únavy v kryosaune, bol aj Stanislav Lobotka. „V Španielsku chodím do kryo, a preto som veľmi rád, že takúto možnosť máme aj tu na zraze, lebo som na to zvyknutý. Keď som v klube, snažím sa chodiť do nej aj dvakrát do týždňa, ale keď máme viac ťažkých tréningov, tak aj častejšie. Skrátka po každom ťažkom tréningu idem do nej zregenerovať. Navyše zlepšuje aj imunitu. Po zápase s Maďarskom mi bolo jasné, že do nej pôjdem, mám v nohách náročný duel a v nedeľu je na programe ďalší.“

Skúsenosti s krysaunou má aj Ján Greguš. „Je to podľa mňa super vec. Ešte keď som bol v Anglicku, tak som ju prvýkrát vyskúšal. Odvtedy, keď mám možnosť ju využiť, urobím tak. Človek sa po jej použití cíti lepšie, rýchlejšie zregeneruje. Každý si to však musí vyskúšať sám. Niekto to má rád, inému to nevyhovuje. Využívali sme ju najmä vtedy, keď sme potrebovali po náročnom tréningu rýchlo zregenerovať. Boli časy, keď sme do kryosauny chodili raz za deň, ale myslím si, že aj raz za týždeň je to fajn,“ zamyslel sa Janko.

Lukáš Štetina patrí k tým hráčom v tíme trénera Hapala, ktorí mali v kryosaune teraz na zraze premiéru. „Je to veru moja prvá skúsenosť a musím priznať, že spočiatku to nebolo príjemné, ale potom som si na ten chlad zvykol a bolo to fajn. Myslím si, že to do seba niečo má. O kryosaune som samozrejme počul od spoluhráčov v Sparte,“ priznal Lukáš.

„V Plzni využívam kryosaunu raz týždenne a mám s ňou dobré skúsenenosti. Zbavujem sa v nej únavy a má dobrý vplyv aj na imunitu. Podľa mňa je to výborná vec,“ pochvaľoval si Patrik Hrošovský.

A ako vidí regeneráciu v kryosaune lekár slovenského národnému mužstva Zsolt Fegyveres?

„Nie to prvýkrát, čo máme kryosaunu, už sme ju mali aj na ME kategórie do 21 rokov v Poľsku a mali sme od hráčov na ňu dobré odozvy. Urýchľuje regeneráciu, a preto sme sa rozhodli, že to teraz využijeme. Čakajú nás v krátkom slede dva náročné zápasy a rýchlo a dobre zregenerovať je preto dôležité. Ideálne je do nej ísť hneď po záťaži a dva až trikrát za týždeň,“ spokojne sa usmieval doktor Fegyveres, ktorý verí, že aj po súboji vo Walese bude dôvod na úsmev.


Monika Jurigova
Značky
Reprezentácia
SR A
Mohlo by vás zaujímať
SR A - Dvojzápas v znamení rekordov: Hamšík najlepší strelec, prvýkrát v histórii päťgólová dupľa

13.6.2019 09:34

SR A – HRÁČI PO VÝHRE V BAKU: Pekné góly - zaslúžené víťazstvo!

12.6.2019 08:38

SR A – Suverénne víťazstvo v Baku dirigoval rekordér Hamšík, spokojný Hapal pripomenul, že sú narodení v rovnaký deň

12.6.2019 08:54

SR A – Škriniar: Baku je krásne, keď tu však vyhráme, bude ešte krajšie

11.6.2019 13:50

SR A – Tréner Hapal súpera rešpektuje, ale víťazný cieľ sa nemení

10.6.2019 21:58

SR A – Miroslav König: Do utorka 1:1, potom budeme vo výhode my

10.6.2019 08:38

SR A - Tréner Hapal: Stoch zostal doma, zložila ho viróza

09.6.2019 20:11

SR A – Skúsený Juraj Kucka o Azerbajdžane: Musíme zvládnuť klímu aj súpera

09.6.2019 19:46

SR A – Hráči po výhre 5:1 nad Jordánskom: Súperovi došli sily, druhý polčas v našej réžii

08.6.2019 12:10

SR A – Víťazný obrat naštartoval Haraslín, Hapal pred Azerbajdžanom vyradil päticu hráčov

08.6.2019 14:41

SR A - Kapitán Plzne Patrik Hrošovský lídrom už aj v drese s dvojkrížom na prsiach

07.6.2019 07:42

SR A - Dva triumfy na King‘s Cupe, prvýkrát s Jordánskom

07.6.2019 07:34

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.