www.futbalsfz.sk

SR A – Tréner Pavel Hapal: O zostave mám jasno

pondelok, 18.03.2019
|
Posledná aktualizácia 18.3.2019 17:25

autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ/PETER ŠURIN) -  Od pondelka je slovenská reprezentácia v plnom nasadení na dvojzápasový vstup do kvalifikácie ME 2020. “Hráči sú v poriadku,“ hlásil ešte pred prvým tréningom v kompletnom zložení tréner Pavel Hapal.

Musel riešiť obsadenie postov po tom, ako Škrtel s Nemcom a Hubočanom ukončili reprezentačnú kariéru. Kto namiesto kapitána do stopérskej dvojice? Koho postaviť na hrot? “Milan Škriniar je jasný, za Škrtela to bude jeden z dvojice Štetina – Vavro,“ začal šéf realizačného tímu odpovedať na novinárske otázky.

Vo štvrtok sa začína zápasom s Maďarskom (o 20:45, hrá s v Trnave na Štadióne Antona Malatinského) ďalšia kvalifikácia a slovenský národný tím je po výrazných hráčskych zmenách na začiatku svojej novej cesty. "Verím, že atmosféra v mužstve bude dobrá, aj keď nás opustili skúsení hráči. Ostali však iní, stále sú tu Hamšík a Kucka, ktorí boli lídrami aj predtým, a tak len budú pokračovať v pre nich známej pozícii," povedal Hapal. Káder oživili traja nováčikovia: Michal Sipľak, Martin Chrien a Pavol Šafranko.
Dostatočne skúsený je Peter Pekarík, dlhoročná opora z pravej strany obrany. Mal dlhodobé zdravotné problémy, počas víkendu sa však na ihrisku objavil. “V drese rezervy Herthy absolvoval 75 minút, jeho sval vydržal, hlásil, že je v poriadku. V klube ho trochu brzdili, aby nič neuponáhľali, nás čakajú za tri dni ešte spoločné tréningy, verím, že vo štvrtok bude nachystaný od začiatku zápasu.“
Takže koľko otáznikov má ešte na riešenie tréner Hapal? “Prakticky žiadny, o zostave mám jasno. Do zápasu sú tri dni, dôležitý bude zdravotný stav hráčov, ale ja mám mužstvo zložené. Tri dni po Maďarsku nás čaká Wales, aj to je faktor, ktorý pri zostavovaní základnej jedenástky musíme brať do úvahy.”

S Maďarskom sme hrali v kvalifikácii ME 2000, vo dvoch stretnutiach padol jediný gól (dal ho Fabuš pri našom víťazstve 1:0). “Maďari vyznávajú agresívny herný štýl, my sa im musíme v agresivite vyrovnať, presadiť sa našou hrou, zvoliť správnu taktiku a dodržať ju. Štvrtkový zápas bude mať svoj vývoj, nebránim sa, ak by v ňom padlo viac gólov, samozrejme viac do brány súpera.“ Ako už tréner povedal, po Maďarsku nasleduje v rýchlom slede Wales (24.3. o 15:00 v Cardiffe). “Zisk šiestich bodov by bol ideálny, musíme sa k nim odraziť víťazstvom vo štvrtok.“

HAPALOVA NOMINÁCIA

Brankári: Martin Dúbravka (Newcastle), Matúš Kozáčik (Plzeň), Marek Rodák (Rotherham)
Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha), Lukáš Štetina (Sparta Praha), Ľubomír Šatka (Dun. Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Dávid Hancko (Fiorentina), Michal Sipľak (Cracovia Krakov)
Stredopoliari: Patrik Hrošovský (Plzeň), Stanislav Lobotka (Vigo), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma), Matúš Bero (Vitesse Arnhem), Marek Hamšík (Dalien Yifang), Ondrej Duda (Hertha), Martin Chrien (Santa Clara), Albert Rusnák (Real Salt Lake), Róbert Mak (Petrohrad), Jaroslav Mihalík (Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha)
Útočníci: Michal Ďuriš (Famagusta), Pavol Šafranko (Dundee United)


Peter Šurin
Značky
Osoba
Pavel Hapal
Reprezentácia
SR A
sfz
kvalifikácia ME 2020
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.