SR A – Trénerovi Hapalovi sa na dvojzápas s Chorvátskom a Maďarskom prihlásilo prvých osem hráčov

Posledná aktualizácia 02.9.2019 08:39
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ
Reprezentačný tréner Pavel Hapal sa pred tlačovou konferenciou zdraví so zástupcami médií.

ŠAMORÍN (SFZ) – Špecifikum začiatku sezóny sa ukázalo pri prvom zrazovom dni slovenskej reprezentácie pred septembrovým kvalifikačným dvojzápasom s Chorvátskom (6. 9. o 20:45 v Trnave) a v Maďarsku (9.9. o 20:45 v Budapešti). Trénerovi Pavlovi Hapalovi sa hlásilo len osem nominovaných hráčov - brankári Kozáčik a Rodák, ďalej Lobotka, Hamšík, Ďuriš, Bénes, Haraslín a Boženík.

Na otázku, či je tento asociačný termín pre náš národný tím kľúčový, tréner Slovenska reagoval po svojom. “Skutočne ideme zápas za zápasom. Už som to niekoľkokrát povedal, možno sa o postupe bude rozhodovať až v poslednom kole, v novembri. Pravdou je, že každý duel v septembri je dôležitý. Kľúčovejší môže byť z istého pohľadu súboj v Budapešti, pretože s Maďarskom máme marcové víťazstvo k dobru. Ale to sú úvahy, realita je na trávniku. Chceme samozrejme vyhrať oba zápasy,“ usmial sa pri poslednej vete.
Rovnako myšlienky o zložení zostavy päť dní pred výkopom obalil do svojských úvah. “V Baku som bol nadšený z nášho výkonu, hovoril som si, že z tohto základu sa dá odraziť. Lenže odvtedy ubehlo veľa času, prešli dva mesiace, ligové súťaže sa rozbiehajú, hráči sú inak nastavení ako na konci sezóny. Skutočne v tejto chvíli nemám základnú jedenástku v hlave, ani jednotlivé posty či percentá zostavy, naozaj nám budú mať čo povedať tréningy a zdravotný stav hráčov.“
Napríklad Peter Pekarík. Istota na pravej strane reprezentačnej obrany si v novej sezóne v ligovom zápase ešte dres Herthy neobliekla. “Zdravotne je po zranení lýtka v poriadku, dohodli sme sa, že v nedeľu odohrá zápas za béčko. Nabádal som ho, aby bol opatrný, nemusí absolvovať celých 90 minút, nech nič neuponáhľa. Je to skúsený hráč, absolútny profesionál, vždy si zastal miesto, nech sa aj vracal do zostavy po zranení. Nepochybne tak bude aj teraz.”
Hapal reagoval na jednotlivé mená hráčov zo svojho kádra: obsadenie postu na pravej strane obrany, kde sú okrem Pekaríka alternatívou Valjent či Šatka, zamyslel sa nad Hanckovou situáciou, pre ktorého je rozhodne lepšie, že v Sparte hráva, pri Ďurišovi vysvetlil, že je použiteľný na dve pozície, na kraji ofenzívy alebo na hrote, potešil Hamšíkovou náladou po príchode domov, ktorý si to pri návratoch na Slovensko užíva a prejavilo sa to naposledy v Baku, kde herne koncertoval. A nemálo času venoval odpovedi na otázku, ako vníma najbližšieho súpera, Chorvátsko a to z rôznych uhlov.
“To, či sú Chorváti doma pod tlakom, ide mimo nás. Sledoval som vyjadrenia trénera Daliča, ktorý sa po žrebe kvalifikácie nebránil pozícii favorita pre jeho tím v skupine, o ďalšiu postupovú miestenku sa mali pobiť Wales a Slovensko, Maďarsko akoby nebral do úvahy a vidíte, v Budapešti Chorváti prehrali, hoci tam hrali dobre, viac sa potrápili v domácich stretnutiach. Majú svoju mentalitu i obrovskú futbalovú silu, ale Maďari ukázali návod, ako ich zdolať. Vsadili na agresivitu, z tej ťažili, tá nevonia nikomu, ani Chorvátom.“

A pridal odkaz priaznivcom: “Verím, že nás v Trnave slovenský fanúšik poženie dopredu.” Za víťazstvom...


Peter Šurin
Značky
Osoba
PAVELHAPAL
Reprezentácia
SR A
Súťaž
Kvalifikácia ME 2020
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SR A – Slovenskí sokoli 6. júna proti Nórsku v Osle

04.2.2020 15:17

SR A – Hapal o prestupoch sokolov: Je to dobré, dôležité je, aby pravidelne hrávali

03.2.2020 20:42

SR A - Ďurišov Anorthosis na čele cyperskej ligy: Titul? Ešte je skoro

09.2.2020 21:25

SR A – Rodák sa vypracoval vo Fulhame na jednotku: Teším sa z toho

02.2.2020 08:05

SR A – Haraslín po prestupe do Sassuola: Po návrate do Serie A som túžil

31.1.2020 21:38

SR A – Mak o prestupe do Konyasporu: V Zenite som už nechcel sedieť na lavičke

30.1.2020 13:31

SR A – Boženík o prestupe do Feyenoordu: Bola to najlepšia voľba

27.1.2020 14:13

SR A – Hapal s Brunegrafom si v Turecku odsledujú takmer 30 hráčov

20.1.2020 16:25

SR A – Malorka deklasovala Valenciu 4:1, Valjentov excelentný stopérsky výkon

09.2.2020 21:26

SR A – Adam Zreľák po zranení ide opäť naplno: Bojoval som, aby som sa vrátil silnejší

17.1.2020 12:17

SR A – Lobotka: Marek mi poradil, aby som bol sám sebou

15.1.2020 15:30

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.