SR A - V Edene to bolo o jednom góle, inkasovali sme ho my a tréner Hapal je sklamaný z výsledku

Pondelok, 19.11.2018 21:45 | Posledná aktualizácia 5.12.2018 10:35

PRAHA (SFZ/PETER ŠURIN) – Chceli sme a potrebovali sme v Edene vyhrať, čo aj len 1:0, o výsledku napokon rozhodol skutočne jediný gól, no ten padol do Dúbravkovej brány.

Zdravotný stav nepustil do zápasu Lobotku ani Kucku, tréner urobil aj očakávaný ťah so zaradením Stocha do základnej zostavy.

Dvadsať minút to bolo z našej strany solídne nadviazanie na piatkový výkon s Ukrajinou. Po krátkom zoznamovaní sa s prostredím a súperom sme si pripísali prvý roh (6. min), prvú strelu na bránu (Hamšík v 12. min), aj prvú nebezpečnú situáciu (Hamšík v 14. min  vystrelil pod brvno, Vaclík vyrazil na roh).

Domáci vyčkávali aj preto, že sme tón hre udávali my, lenže potom prišla prvá, druhá, tretia naša strata lopty v strede poľa. Česi vyťažili z jej zisku priestor a ofenzívnu hrozbu, ktorú po polhodine hry zužitkovali na gól. Predchádzala mu  kombinácia chýb a nedôsledností vrátane veľkej diery v strede slovenskej obrany, keď vybehnúceho Škrtela nikto nezastúpil. Jankto to využil na hĺbkovu prihrávka na Schicka, ktorý nebol v ofsajde a český hrot si poradil s gólovou šancou elegantne a efektívne, preloboval Dúbravku – 1:0. Domácim narástli krídla, Schick mal po rohovom kope a zmätkoch v našej obrane na hlave druhý gól, netrafil bránu, po ďalšej strate lopty famózny Dúbravkov zákrok dostal loptu po krížnej strele Dočkala mimo žrde.

Tieto momenty potvrdili, že taktovku si vzali do rúk domáci a obraz s anezmenil ani po prestávke, ani po striedaniach. Snaha sa sokolom uprieť nedá, chýbala však ľahkosť a drajv, aký ich zdobil v piatok. A tak logicky  bolo vyrovanie ďaleko a bod visel privysoko. Hoci v 87. min vyzerala Dudova pozícia vcelku sľubne, netrafil loptu dobre a nemieril presne.

Po prehre 0:1 obsadilo Slovensko v skupine 3. miesto

ČESKO – SLOVENSKO 1:0 (1:0)
Gól:
32. Schick.
ŽK: Pavelka, Škrtel, Škriniar.
Rozhodovali: Hernandez – Sobrino, Cabanero (všetci Španielsko) – 16 623 divákov.
ČESKO: Vaclík – Kadřábek, Čelustka, Kalas, Novák – Souček – Vydra (64. Gebre Selassie), Dočkal, Pavelka, Jankto (76. Krejčí) – Schick (81. Doležal). Tréner: Jaroslav Šilhavý.
SLOVENSKO: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko – Greguš (58. Duda) – Rusnák (58. Mak), Bero, Hamšík, Stoch – Zreľák (79 Nemec). Tréner: Pavel Hapal.

PAVEL HAPAL (tréner Slovenska): “Myslím si, že sme nehrali tak zle, aby sme prehrali. Z výsledku som sklamaný, v zápase bolo minimum šancí, prehrali sme preto, lebo jednu situáciu sme vyriešili zle. Vstup do stretnutia sme mali dobrý, ale po zhruba dvadsiatich minútach sme začali hrať veľmi komplikovane a tak do ostalo až do konca. Treba vziať do úvahy, že sme hrali so súperom, ktorý je na vzostupnej línii, hernej aj výsledkovej. Pravdou je, že sme postrácali veľa lôpt, hrali sme málo kolmo, útoky šli do strán, veľa kombinácií, ale bez zakončenia. Aj v závere sme mali akýsi platonický tlak, ale až na Dudov pokus žiadne ohrozenie súperovej brány.

JAROSLAV ŠILHAVÝ (trener Česka): “Mám pocit, že sme chceli vyhrať viac ako Slováci. Pritom súper vstúpil do zápasu lepšie, dvadsať minút určoval tempo, hostia vyhrávali súboje, našťastie sme túto fázu prečkali bez inkasovaného gólu aj preto, že nemali vlastne žiadnu šancu. Potom sme sa oklepali a zápas sme jedným gólom zvládli. Sme radi, že sme vyhrali, že sme udržali B divíziu, naším spoločným cieľom je postup z kvalifikácie na finálový turnaj ME.“