SR A – Všetci hráči chcú hrať a vyhrať, tlmočil tréner Hapal po zraze odkaz kabíny

nedeľa, 02.06.2019
|
Posledná aktualizácia 02.6.2019 18:37

autor: ROMAN FERSTL , zdroj: SFZ
Na zrazovej tlačovej konferencii bol tréner Pavel Hapal v pohode, všetko ide podľa plánu.

ŠAMORÍN (SFZ) – Júnový asociačný termín je predo dvermi – hráči reprezentačného áčka sa zišli v nedeľu popoludní na zraze pred prípravným zápasom s Jordánskom (7. 6. v Trnave o 20:30) a kvalifikačným s Azerbajdžanom (11. 6. o 18:00 v Baku).

Do stanoveného termínu zrazu dorazilo do športového centra X-bionic Sphere 21 z 29 nominovaných hráčov. Po dohode s Pavlom Hapalom mohli meškať Pekarík, Hrošovský, Greguš, Rusnák, Hancko, Kucka a Duda, ktorí mali doraziť do pondelkového tréningového programu, kapitán Hamšík mal ešte o deň navyše, tréner s ním počíta od stredy.

“Žiadne vážne zdravotné komplikácie hlásené nemáme, nejaké šrámy samozrejme hráči majú, ale nie je to nič zásadné,“ avizoval šéf realizačného tímu.

Jordánsko ako súper vyvoláva otázniky, jeho futbal u nás veľmi známy nie je, rovnako tak jeho reprezentanti. “Pre mňa to úpne neznáma nie je, videl som dosť zápasov nášho prvého súpera zo záznamu. Je to húževnaté mužstvo, má dobrú defenzívu, na Ázijskom pohári sa jeho hráči dokázali opakovane gólovo presadiť zo štandardných situácií.“ Už aj vzhľadom na šírku slovenskej nominácie je zrejmé, že tréner Hapal uvažuje o rozdelení kádra a dá nejakej skupine voľno. “Priestor dáme tým takzvaným novým hráčom, chcem ich vidieť v akcii, napokon aj na to je takýto zápas. Takže niektorí kľúčoví dostanú zápasové voľno, samozrejme si zatrénujú.“ Rovnako postupoval Wales pred naším vzájomným kvalifikačným súbojom, štyri dni pred ním absolvoval zápas s Trinidadom a Tobagom a odohral ho úplne s inou jedenástkou, aká potom nastúpila proti Slovensku.

Ako tréner avizoval už na nominačnej tlačovke, po stretnutí s Jordánskom uvoľní šesticu futbalistov a do Baku na kvalifikačný duel zoberie 23 hráčov. “Platí povedané: nejaké kritériá v hlave máme, ale nikde nie je napísané, že ktokoľvek sa zdravo pobije o miesto v tíme na Azerbajdžan, môže do Baku letieť a aj nastúpiť.“

Téma „nešťastného“ júnového zápasového termínu zaznela aj v nedeľu popoludní niekoľkokrát. “Vieme, že je to futbalovo neobľúbený dátum, ale musíme sa s tým vyrovnať. Rovnako tak s dlhou cestou či teplotou, aká bude v Baku v čase nášho zápasu. Už teraz tam je 31 stupňov…“ Aké je teda mentálne nastavenie slovenských hráčov pred týmto asociačným dvojzápasom? “Máme desať dní na vhodnú prípravu a urobíme všetko pre to, aby bol každý z hráčov stopercentne pripravený na zápas z každej stránky.“

Ani Hapal, ani nikto z futbalového prostredia nechce prehliadať prvého súpera Jordánsko, ale pravdou je, že v mysliach všetkých sa už vynára Azerbajdžan. Nastavenie z vývoja v skupine je také, že kto zaváha s kaukazským súperom, bude mať s postupovými plánmi problém. “Videli sme zápas Chorvátsko – Azerbajdžan. Domáci v ňom hrali komplikovane, ťažko sa dostávali k súperovej bráne, pochopili sme, že naša cesta za bodmi vedie cez rýchlosť a kolmosť. Všetci naši hráči chcú v Baku hrať a vyhrať, to je veľmi dobrý odkaz z našej kabíny.“


HAPALOVA NOMINCÁIA

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle), Matúš Kozáčik (Plzeň), Marek Rodák (Rotherham), Dominik Greif (Slovan)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha), Ľubomír Šatka (Dun. Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Lukáš Štetina (Sparta), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Dávid Hancko (Fiorentina), Róbert Mazáň (Benátky)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Vigo), Patrik Hrošovský (Plzeň), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma), Matúš Bero (Arnhem), Marek Hamšík (Talien), László Bénes (Kiel), Ondrej Duda (Hertha), Martin Chrien (Santa Clara), Albert Rusnák (Salt Lake), Róbert Mak (Petrohrad), Jaroslav Mihalík (Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Gdansk)
ÚTOČNÍCI: Pavol
Šafranko (Dundee United), Samuel Mráz (Crotone), Róbert Boženík (Žilina)
Peter Šurin
Značky
Osoba
Pavel Hapal
Reprezentácia
SR A
súťaž
kvalifikácia ME 2020
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Stoch po príchode do Bratislavy: „Slovan nepodceňujeme, teším sa na nový štadión“

21.8.2019 15:48

SR A – 13. októbra v Bratislave proti Paraguaju

12.8.2019 15:58

SR A – Šafranko spojil budúcnosť so Sepsi: Verím, že mi to pomôže aj v reprezentácii

06.8.2019 09:31

SR A – Hancko putuje na hosťovanie: Ako chcem pomôcť Sparte, Sparta chce pomôcť mne

06.8.2019 08:26

SR A – Hapal si už môže spievať čože je to päťdesiatka

27.7.2019 07:54

SR A – Jubileum trénera Hapala sa blíži. Ako ho poznajú hráči a kolegovia?

25.7.2019 15:49

SR A – Ján Ďurica ukončil hráčsku kariéru a stal sa asistentom trénera v FC Petržalka

25.7.2019 12:07

SR A – Vavro po podpise zmluvy s Laziom: Je to pre mňa česť, pocity sú neopísateľné

09.7.2019 12:48

SR A – Šatka: Prestup do Lechu beriem ako krok vpred

09.7.2019 12:46

SR A – Miroslav Stoch: V Solúni som nechal nedokončenú prácu, iba z Grécka nemám trofej

05.7.2019 19:32

SR A - Dvojzápas v znamení rekordov: Hamšík najlepší strelec, prvýkrát v histórii päťgólová dupľa

13.6.2019 09:34

SR A – HRÁČI PO VÝHRE V BAKU: Pekné góly - zaslúžené víťazstvo!

12.6.2019 08:38

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.