SR A – Všetci hráči chcú hrať a vyhrať, tlmočil tréner Hapal po zraze odkaz kabíny

nedeľa, 02.06.2019
|
Posledná aktualizácia 02.6.2019 18:37
Na zrazovej tlačovej konferencii bol tréner Pavel Hapal v pohode, všetko ide podľa plánu.
autor: ROMAN FERSTL , zdroj: SFZ

ŠAMORÍN (SFZ) – Júnový asociačný termín je predo dvermi – hráči reprezentačného áčka sa zišli v nedeľu popoludní na zraze pred prípravným zápasom s Jordánskom (7. 6. v Trnave o 20:30) a kvalifikačným s Azerbajdžanom (11. 6. o 18:00 v Baku).

Do stanoveného termínu zrazu dorazilo do športového centra X-bionic Sphere 21 z 29 nominovaných hráčov. Po dohode s Pavlom Hapalom mohli meškať Pekarík, Hrošovský, Greguš, Rusnák, Hancko, Kucka a Duda, ktorí mali doraziť do pondelkového tréningového programu, kapitán Hamšík mal ešte o deň navyše, tréner s ním počíta od stredy.

“Žiadne vážne zdravotné komplikácie hlásené nemáme, nejaké šrámy samozrejme hráči majú, ale nie je to nič zásadné,“ avizoval šéf realizačného tímu.

Jordánsko ako súper vyvoláva otázniky, jeho futbal u nás veľmi známy nie je, rovnako tak jeho reprezentanti. “Pre mňa to úpne neznáma nie je, videl som dosť zápasov nášho prvého súpera zo záznamu. Je to húževnaté mužstvo, má dobrú defenzívu, na Ázijskom pohári sa jeho hráči dokázali opakovane gólovo presadiť zo štandardných situácií.“ Už aj vzhľadom na šírku slovenskej nominácie je zrejmé, že tréner Hapal uvažuje o rozdelení kádra a dá nejakej skupine voľno. “Priestor dáme tým takzvaným novým hráčom, chcem ich vidieť v akcii, napokon aj na to je takýto zápas. Takže niektorí kľúčoví dostanú zápasové voľno, samozrejme si zatrénujú.“ Rovnako postupoval Wales pred naším vzájomným kvalifikačným súbojom, štyri dni pred ním absolvoval zápas s Trinidadom a Tobagom a odohral ho úplne s inou jedenástkou, aká potom nastúpila proti Slovensku.

Ako tréner avizoval už na nominačnej tlačovke, po stretnutí s Jordánskom uvoľní šesticu futbalistov a do Baku na kvalifikačný duel zoberie 23 hráčov. “Platí povedané: nejaké kritériá v hlave máme, ale nikde nie je napísané, že ktokoľvek sa zdravo pobije o miesto v tíme na Azerbajdžan, môže do Baku letieť a aj nastúpiť.“

Téma „nešťastného“ júnového zápasového termínu zaznela aj v nedeľu popoludní niekoľkokrát. “Vieme, že je to futbalovo neobľúbený dátum, ale musíme sa s tým vyrovnať. Rovnako tak s dlhou cestou či teplotou, aká bude v Baku v čase nášho zápasu. Už teraz tam je 31 stupňov…“ Aké je teda mentálne nastavenie slovenských hráčov pred týmto asociačným dvojzápasom? “Máme desať dní na vhodnú prípravu a urobíme všetko pre to, aby bol každý z hráčov stopercentne pripravený na zápas z každej stránky.“

Ani Hapal, ani nikto z futbalového prostredia nechce prehliadať prvého súpera Jordánsko, ale pravdou je, že v mysliach všetkých sa už vynára Azerbajdžan. Nastavenie z vývoja v skupine je také, že kto zaváha s kaukazským súperom, bude mať s postupovými plánmi problém. “Videli sme zápas Chorvátsko – Azerbajdžan. Domáci v ňom hrali komplikovane, ťažko sa dostávali k súperovej bráne, pochopili sme, že naša cesta za bodmi vedie cez rýchlosť a kolmosť. Všetci naši hráči chcú v Baku hrať a vyhrať, to je veľmi dobrý odkaz z našej kabíny.“


HAPALOVA NOMINCÁIA

BRANKÁRI: Martin Dúbravka (Newcastle), Matúš Kozáčik (Plzeň), Marek Rodák (Rotherham), Dominik Greif (Slovan)
OBRANCOVIA: Peter Pekarík (Hertha), Ľubomír Šatka (Dun. Streda), Milan Škriniar (Inter Miláno), Denis Vavro (FC Kodaň), Lukáš Štetina (Sparta), Branislav Niňaj (Fortuna Sittard), Dávid Hancko (Fiorentina), Róbert Mazáň (Benátky)
STREDOPOLIARI: Stanislav Lobotka (Vigo), Patrik Hrošovský (Plzeň), Ján Greguš (Minnesota United), Juraj Kucka (Parma), Matúš Bero (Arnhem), Marek Hamšík (Talien), László Bénes (Kiel), Ondrej Duda (Hertha), Martin Chrien (Santa Clara), Albert Rusnák (Salt Lake), Róbert Mak (Petrohrad), Jaroslav Mihalík (Žilina), Miroslav Stoch (Slavia Praha), Lukáš Haraslín (Gdansk)
ÚTOČNÍCI: Pavol
Šafranko (Dundee United), Samuel Mráz (Crotone), Róbert Boženík (Žilina)Značky
Osoba
Pavel Hapal
Reprezentácia
Muži A
súťaž
kvalifikácia ME 2020
Mohlo by vás zaujímať

MUŽI A – 6. júna v generálke na Euro 2020 v Rakúsku proti domácej reprezentácii

22.1.2021 09:06

SÚŤAŽ – Sleduješ pozorne našu repre? Zapoj sa do súťaže a vyhraj podpísanú loptu i ďalšie ceny

22.1.2021 13:47

MUŽI A – Boženík naplno trénuje: Prvý zápas? Možno už dnes

20.1.2021 08:39

MUŽI A – Marcové kvalifikačné duely s Maltou a Ruskom v Trnave

19.1.2021 14:02

MUŽI A - Tarkovič: Mentálna príprava je dôležitá súčasť prípravy na výkon

17.1.2021 20:33

MUŽI A – Bero o skvelom vstupe do roku 2021: Padol mi kameň zo srdca

16.1.2021 10:08

MUŽI A – Dúbravka o návrate: Ukázal som, že treba so mnou počítať a to ma teší

14.1.2021 19:44

Muži A - Lukáš Štetina: Musím byť trpezlivý, aby som zas veril kolenu

12.1.2021 16:42

Slovenská futbalová reprezentácia v roku 2020

03.1.2021 03:35

TOP 10 momentov futbalového roka 2020

30.12.2020 10:59

SR A – Rodák, naj reprezentant jesene 2020, sviatkoval v kruhu rodiny: Na Vianoce v Anglicku som si zvykol

26.12.2020 21:29

SR A – Vianočné menu u Tarkovičovcov: Dva druhy polievok i šalátov

23.12.2020 10:08

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.