www.futbalsfz.sk

SR A – Vydarené obdobie Greifa v Slovane: Z nového štadióna mám skvelý pocit, verím, že sa časom dostanem aj do repre

pondelok, 04.03.2019
|
Posledná aktualizácia 04.3.2019 13:37

zdroj: TASR
Dominik Greif (vpravo) zažíva v Slovane vydarené obdobie.

BRATISLAVA (SFZ) – Člen širšieho reprezentačného kádra a brankár Slovana Bratislava Dominik Greif zažíva vydarené obdobie. S klubovými spoluhráčmi vládne našej najvyššej súťaži, inkasoval najmenej gólov a je jednotkou medzi tromi žrďami belasých.

Keď hral Slovan naposledy na Tehelnom poli súťažný zápas (25. novembra 2009 v odvete štvrťfinále Slovenského pohára proti Myjave – pozn.) mal Greif dvanásť rokov. „Tehelné pole som stále vnímal ako ikonický štadión, kde sa odohrali veľké zápasy pred obrovským množstvom ľudí. V minulosti bol sviatok chodiť na Slovan, verím, že túto tradíciu oživíme aj teraz. Hrali tu rôzne hviezdy na reprezentačnej či klubovej úrovni,“ zaspomínal si pre futbalsfz.sk Dominik Greif. V nedeľu zažil proti Trnave (2:0) otvorenie nového štadióna na vlastnej koži. „Bol to perfektný pocit chytať na takomto krásnom štadióne za Slovan. V tomto klube som futbalovo vyrastal a po deviatich rokoch na Pasienkoch, to bola pre nás všetkých odmena. Veď sme sa konečne vrátili domov,“ vyznal sa Greif, ktorý prezradil, čo sa mu na novom Národnom futbalovom štadióne najviac páči. „Celé zázemie je krásne. Najviac sa mi asi páči naša šatňa, ktorá je veľká, v klubových farbách a na strope je naše veľké logo. Bol som na viacerých moderných štadiónoch a ten náš im môže pokojne konkurovať. Teším sa, že môžem toto celé zažívať,“ vyhlásil 21-ročný brankár.

zdroj: TASR
Slovan zažil úspešnú premiéru na Tehelnom poli.

Greifa môže tešiť aj skvelá forma. Slovan má kolo pred koncom základnej časti 14-bodový náskok pred Dunajskou Stredou a Žilinou. Zároveň doposiaľ belasí inkasovali len 17 gólov, čo je najmenej spomedzi všetkých účastníkov Fortuna ligy. „Celý tím je na slovenské pomery nadštandardný. V zápasoch nemám veľa práce, za čo ďakujem spoluhráčom. Musím byť však koncentrovaný, aby som neurobil žiadnu chybu,“ konštatoval Greif, ktorý je jediný Slovák v základnej zostave Slovana. „Filozofia postavená na zahraničných hráčoch sa zvolila už skôr. Teraz prichádza jej ovocie. Valcujeme súťaž a nik nemôže povedať, že zahraniční futbalisti nemajú kvalitu. Pozeráme sa však aj ďalej, ako je triumf v lige, ktorý nám, už dúfam, neunikne. Postupne sa chceme pripraviť aj na zápasy v Európe, kde chceme byť úspešní,“ vravel Greif, ktorý bol v novembri v širšom kádri Pavla Hapala. „To, že som sa ocitol v širšej nominácii, ma potešilo. Verím, že si vybojujem aj miesto v užšom tíme. Uvedomujem si, že len pred pár mesiacmi som skončil v kategórii do 21 rokov a všetko má istý vývoj. Budem tvrdo pracovať, aby som to dotiahol čo najďalej. Viem aj to, že Slovensko má aj ďalších skvelých brankárov, ktorí chytajú v zahraničí, takže konkurencia je silná,“ zamyslel sa. Slováci začnú kvalifikáciu na ME 2020 už v marci proti Maďarsku. Dvaja Maďari si obliekajú dres Slovana – David Holman a Richard Guzmics. „O tom sme sa v šatni ešte nerozprávali. Dúfam, že Slovensko odštartuje kvalifikáciu víťazstvom,“ zakončil Greif.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR A
Klub
ŠKSlovanBratislava
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
DominikGreif
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner