www.futbalsfz.sk

SR A - Zreľák je po operácii už doma: Budem potiť aj krv, aby som sa vrátil čo najskôr

utorok, 05.03.2019
|
Posledná aktualizácia 05.3.2019 09:48

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

NORIMBERG (SFZ) - Minulý týždeň v stredu sa slovenskému reprezentantovi a útočníkovi nemeckého 1. FC Norimberg Adamovi Zreľákovi roztrhol pri súboji počas tréningu krížny väz v pravom kolene. V piatok podstúpil operáciu v Augsburgu, v pondelok ho z nemocnice pustili domov do Norimbergu, kde nezaháľa a začína rehabilitovať.

Prvé správy hovorili o tom, že Zreľák bude mimo futbalu približne šesť mesiacov. „Uvidíme, ako bude prebiehať liečba, dúfam, že všetko pôjde, ako má a pauza nebude dlhšia,“ povedal na úvod rozhovoru pre futbalsfz.sk Adam Zreľák. Pre trénerov, spoluhráčov a fanúšikov má mladý zakončovateľ dobré správy. „Operácie dopadla super, nenastali počas nej žiadne komplikácie. Operovali ma hodinu a sedem minút a pár dní po zákroku mám minimálny opuch. Je to všetko na dobrej ceste,“ vyhlásil.

Zreľák je doma od pondelka, ale nezaháľa. „Od dnes (utorok - pozn.) začínam rehabilitovať. Prvých šesť týždňov budem v Norimbergu a potom sa rozhodne, či pôjdem do Mníchova alebo do Donaustaufu do rehabilitačného centra,“ vravel rodák zo Starej Ľubovne. Ako budú vyzerať prvé dni rehabilitácie? „Doma mám stroje na cvičenie, takže začnem s ľahšími cvikmi. Teraz musím byť trpezlivý a počkať približne šesť týždňov, kým sa to zahojí,“ konštatoval 24-ročný útočník.

Bývalý hráč Ružomberka, Slovana Bratislava a Jablonca zažil v kariére už viacero zranení. Pred majstrovstvami Európy do 21 rokov v Poľsku v roku 2017 si liečil zlomeninu kostičky v ľavej nohe, odvtedy mal už aj natrhnutý sval či zlomeninu predpriehlavkovej kosti na pravej nohe. Takže vie, ako vyzerá cesta k návratu na hracie plochy. „Bude to tvrdá drina. Už sa však neviem dočkať návratu na ihriská. Budem potiť aj krv, aby sa to stalo čo najskôr,“ zakončil Zreľák.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR A
Autor
Branislav Sarňák
Osoba
AdamZreľák
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner