www.futbalsfz.sk

SR juniorky – Brankárky zaberali na kempe, šéftréner Hýll: Dievčatá tréningy hltali

nedeľa, 27.01.2019
|
Posledná aktualizácia 28.1.2019 10:08

autor: Ján Fašung, zdroj: SFZ

BRATISLAVA – V Korni na Kysuciach si po brankároch rozložli tréningový kemp aj reprezentačné gólmanky. Šéftréner Miroslav Hýll pozval pätnásť dievčat vrátane adeptiek na národný dres a spolu s kolegami pripravil tri dni intenzívnej prípravy pre brankárky. V rozhovore pre futbalsfz.sk porozprával viac.

„Rovnako ako na kempe chlapcov minulý týždeň bolo to veľmi vydarené. Dievčatá si veľmi pochvaľovali. U nás je ženský futbal stále na amatérskej báze, chceme tomu pomôcť. Mali sme tam dievčatá – ročníky 2005 až 2000, boli aj také, čo sme s nimi mali kemp už vlani, takže sme sa poznali,“ prezradil na úvod šéftréner brankárov na SFZ Miroslav Hýll

„Máme takú evidenciu brankárok štyroch-piatich do každej kategórie a boli aj nové adeptky na reprezentačný dres, talentované dievčatá. Opäť sme mali pätnásť brankárok, piati tréneri. Začínali sme testovaním, robili sme merania, dopĺňali evidenčné listy. Potom sme sa zamerali na technickú stránku,“ pridal dlhoročný skvelý gólman, ktorý teraz odovzdáva svoje skúsenosti ďalej.

Podmienky boli opäť výborné, trénovalo sa v hale a dievčatá išli naplno. „Trénovalo sa dvojfázovo, tretí deň už bolo badať na nich únavu, tak sme zvoľnili. Boli tam aj drobné zranenia, ale tie k futbalu patria. Kemp určite splnil účel. V mnohých ženských kluboch majú dievčatá málo brankárskych tréningov, nie všetky majú k nim prístup, musia si ich hľadať individuálne. Boli veľmi spokojné a verím, že budeme pokračovať v tomto nastavenom trende a v lete sa zase stretneme,“ zaželal si kouč Hýll.

Pred týždňom viedol kemp chlapcov, teraz dievčat. V čom to bolo podľa neho iné z futbalového pohľadu? „Trošku je to iné, ale pre mňa sú to brankári a brankárky. Chceli sme im vštepiť to myslenie, o čom to je, o učení sa nových vecí. Dievčatá boli veľmi vďačné za tréning, keďže ho nemajú dostatok. Úplne to až ,žerú‘. Chcú byť brankárky. Nemal som veľa skúseností so ženským futbalom, no baby vo veku 17-19 boli naozaj na vysokej úrovni. Mali sme tam dievčinu rok narodenia 2005, ktorá je od ôsmich rokov brankárka, čo je až neuveriteľné a bolo to hneď vidieť. Rodičia jej platili brankárske tréningy,“ opísal dojmy šéftréner.

„Dievčatá sme rozdelili do vekových skupín, ale všetky veľmi chceli, nebol tam nikto, žeby na to nemal, samozrejme, nemôžeme porovnávať trinásťročnú s devätnásťročnou,“ uzavrel Hýll.


Lucia Petrincová
Značky
sfz
juniorky
Osoba
MiroslavHýll
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.