angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Správy

SR A - Dúbravka, Škriniar, Lobotka, Gyömbér, Šulla a Šatka: Mrzí nás to, bola to chyba a budeme za ňu niesť následky

18. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Reakcie hráčov na medializované informácie o porušení štatútu reprezentanta, na základe ktorého sa rozhodol rezignovať tréner Ján Kozák na funkciu hlavného kouča pri A-tíme Slovenska.

SR A Ján Kozák o odchode z reprezentácie: V danej chvíli bolo pre futbal najlepšie, keď skončím

18. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Širokou verejnosťou ostro sledovaná tlačová konferencia Jána Kozáka, na ktorej ozrejmil príčinu svojho nečakaného odchodu od reprezentačného mužstva, sa konala vo štvrtok v priestoroch zväzu.

SR A Debutant Samuel Mráz po zápase v Štokholme: Bol to môj veľký deň, na diaľku som držal palce chalanom z 21-ky

17. Október 2018
ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ZEMAN) – Samuel Mráz si pripísal v prípravnom stretnutí vo Švédsku premiérový štart v seniorskom tíme Slovenska. Stal sa tak v poradí 243. reprezentantom v novodobých dejinách slovenskej futbalovej reprezentácie.

SR A - Hráči zhodne: Boli sme blízko k výhre, po Škriniarovej hlavičke sme dvíhali ruky nad hlavy

17. Október 2018
ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy po prípravnom zápase Švédsko - Slovensko.

SR A V Štokholme zaslúžená remíza

16. Október 2018
ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ŠURIN) – Po trénerskej zmene odohrali slovenskí futbalisti priateľský zápas vo švédskej metropole proti domácemu výberu a remizovali v ňom 1:1.

SR A Tréner Tarkovič o zostave jasno, najprv ju povie hráčom

15. Október 2018
ŠTOKHOLM (SFZ/PETER ŠURIN) – Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel mal prvý raz na predzápasovej tlačovej konferencii po boku Štefana Tarkoviča, na zápas vo Švédsku povereného vedením A-mužstva.

SR A Vo Švédsku povedie reprezentáciu Štefan Tarkovič: Odchod trénera ma zaskočil, urobíme s tímom maximum

15. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia Slovenska odletela do Švédska už bez trénera Jána Kozáka, ktorý v nedeľu večer na vlastnú žiadosť skončil pri národnom tíme. Mužstvo v utorkovom dueli (20.45 v Štokholme) povedie jeho asistent Štefan Tarkovič.

SR A Tréner Ján Kozák skončil pri reprezentácii na vlastnú žiadosť

14. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Oficiálny oznam Slovenského futbalového zväzu.

SR A Reprezentanti urobili radosť deťom. Na autogramiáde rozdali stovky podpisov

14. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – Poltucet slovenských futbalistov dnes zavítal do sídla platinového partnera SFZ spoločnosti AAA Auto v Bratislave. Napriek náročnému zápasu s Českom si hráči našli čas na autogramiáde urobili radosť desiatkam detí, ale aj ich rodičom či starým rodičom.

SR A - Škrtel a Škriniar: Prehra mrzí, chceli sme potešiť divákov

14. Október 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy po zápase Ligy národov Slovensko - Česko.

SFZ Zachránili život českého fanúšika počas zápasu

13. Október 2018
TRNAVA (SFZ/pš) - Perfektný rýchly zásah kompetentných ľudí zachránil v sobotu popoludní na trnavskom Štadióne Antona Malatinského život 30-ročného českého fanúšika.

SR A Prehra v derby s Českom, Kozák sľubuje bojovnosť do konca

13. Október 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Prvý domáci zápas sokolom v Lige národov výsledkovo neyvšiel – po prehre 1:2 s Českom ostáva Slovensko na 3. mieste v skupine.

SR A Dražba reprezentačných dresov kapitánov pre Mariána Čišovského

13. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ) - Bývalý slovenský futbalista Marián Čišovský dlhé roky bojuje so zákernou chorobou ALS. Kapitáni slovenského a českého národného tímu sa rozhodli, že svoje reprezentačné dresy zo vzájomného zápasu Ligy národov Slovensko – Česko, ktorý sa hrá práve dnes v Trnave, venujú do dražby, ktorého patronátom bude v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, Futbalovou asociáciou Českej republiky aj Spolek 28. Je to nadácia, ktorú založili najbližší priatelia Mariána Čišovského.

SR A - S bratmi Čechmi v desiatich zápasoch 3 výhry, 2 remízy a 5 prehier

12. Október 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Sumár vzájomných zápasov Slovenska s Českom.

SR A - Kozák proti Česku s kompletným kádrom: Vypredané hľadisko, pekné počasie - nič nebráni tomu, aby sa hral zajtra dobrý futbal

12. Október 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Tlačová konferencia s trénerom Jánom Kozákom a obrancom Milanom Škriniarom pred zápasom Ligy národov s Českom.

SR A - Peter Pekarík: Pravdu ukáže zápas

11. Október 2018
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Keď môže hrať, na pravej strane reprezentačnej obrany má vyárendované miesto už roky. V posledných troch medzištátnych zápasoch pre zdravotné problémy chýbal, teraz je však späť v kádri národného tímu. Peter Pekarík, 82-násobný slovenský reprezentant.

SR A - Slovenskí sokoli potešili tisíce detí

10. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Druhý deň zrazu (streda 10. októbra) v priebehu, ktorého čaká slovenských sokolov duel Ligy národov v Trnave s Českom (sobota 13. októbra o 15.00 h), ale aj prípravný zápas v Štokholme so Švédskom (utorok 16. októbra o 20.45) mali zverenci trénera Jána Kozáka počas dopoludnia zaujímavý program. Na štadióne Ondreja Nepelu zavítali na koncert Integrácie medzi desaťtisíc detí.

SR A V sobotu fanzóna na Trojičnom námestí, prídite všetci!

10. Október 2018

TRNAVA (SFZ) – Nevšedný zápas, inovatívny krok – na sobotu pripravil Slovenský futbalový zväz v spolupráci so spoločnosťou Institute of promotion k duelu Slovensko – Česko fanzónu pre všetkých, ktorí chcú byť pri tom a nejdú do City arény.

SR A - Škriniar po sérii šiestich víťazstiev v rade v Interi: Nech pokračuje aj v repre v zápasoch s Českom a Švédskom

10. Október 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar vstúpil do Ligy majstrov s Interom Miláno dvomi výhrami a jeho cena rastie aj na prestupovom trhu. Šumom o možnom prestupe do Barcelony nevenuje pozornosť, pred duelom s Českom sa teší na vypredaný štadión.

SR A Začal sa zraz, Kozák povolal namiesto chorého Kozáčika z 21-ky Jakubecha

09. Október 2018
SENEC (SFZ(PETER ŠURIN) – Tradičné miesto, tradičný obsah zrazu: slovenská reprezentácia sa zišla v Senci pred dvoma októbrovými zápasmi – súťažným v rámci UEFA Ligy národov proti Česku (v sobotu 13. 10. o 15:00 v Trnave) a priateľský vo Švédsku (16. 10. o 20:45 v Štokholme).

SR A Hancko a Mráz o premiérovej nominácii: Je to odmena za tvrdú prácu

06. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Doposiaľ boli súčasťou výberu do 21 rokov, ale pred októbrovými strentnutiami A-tímu proti Česku a Švédsku po nich siahol tréner Ján Kozák. Reč je o Dávidovi Hanckovi z ACF Fiorentina a Samuelovi Mrázovi z FC Empoli, ktorí budú od utorka prvýkrát súčasťou prvej reprezentácie. Pre futbalsfz.sk hráči prezradili, čo prežívali, keď sa dozvedeli, že budú v ,áčku‘.

SR A Kozákova nominácia plná známych mien, pribudla mladá krv

02. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Známe tváre, navrátilci aj nová krv sú na nominačnej listine reprezentačného áčka na domáci zápas s Českom (13. 10. v Trnave) v rámci UEFA Ligy národov i na nasledujúci medzištátny duel v Štokholme so Švédskom (16. 10. v Štokholme).

SR A Duda: Teším sa, že dávam góly, ale väčšiu radosť mám z toho, že nimi pomáham tímu

01. Október 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Slovenský reprezentant Ondrej Duda je momentálne jednou z najväčších hviezd nemeckej najvyššej súťaže. Po šiestom kole má na svojom konte päť gólov a je najlepším strelcom. Hertha Berlín je aj vďaka jeho gólom na vynikajúcej tretej priečke a na mužstvo počuť najmä chvály. Ako túto situáciu vníma Ondrej Duda prezradil náš záložník v rozhovore pre futbalsfz.sk.

SR A - Škrtel a Dúbravka: Remízový zápas, sporná penalta a pred nami tri zápasy o deväť bodov

10. September 2018
ĽVOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy po zápase Ligy národov Ukrajina – Slovensko.

SR A - Prehra v Ľvove po góle z pokutového kopu, tréner Kozák je sklamaný

09. September 2018
ĽVOV (SFZ/PETER ŠURIN ) - Vo svojom prvom zápase v novovytvorenej súťaži UEFA Lige národov prehrala reprezentácia Slovenska v ukrajinskom Ľvove s domácim tímom 0:1. Hralo sa bez divákov.

SR A Ondrej Duda: Dobrá spomienka na Ľvov, ale škoda prehry

09. September 2018
ĽVOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Je jedným z trinástich hráčov v súčasnom kádri Jána Kozáka, ktorí nastúpili po kvalifikácii MS v novembri 2017 v Ľvove. Ondrej Duda hovorí nielen o tomto stretnutí.

SR A Ján Kozák menej ako 23 hodín pred zápasom v Ľvove: Zostavu mám v hlave

08. September 2018
ĽVOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák povedal na sobotňajšej prezápasovej tlačovej konferencii, že základnú zostavu na náš otávárací duel v Lige národov má v hlave.

SR A Lobotka o dueli na Ukrajine: Majú silné individuality, ale ich dobre poznáme

08. September 2018
BRATISLAVA – Novú súťaž - Ligu národov odštartuje slovenská futbalová reprezentácia v ukrajinskom Ľvove. V nedeľu o 15.00 nastúpi proti domácemu národnému tímu. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka v dueli s Dánskom nehral, no na Ukrajinu sa teší. Pre futbalsfz.sk prezradil, ako vníma najbližšieho súpera, ale aj to, ako prežíval hektické prestupové obdobie, keď sa jeho meno skloňovalo v súvislosti s európskymi veľkoklubmi.

SR A Reprezentanti sa zhodujú: Zopakovať na Ukrajine úspešný štart

07. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalisti Slovenska vstúpia do novej súťaže Ligy národov stretnutím v ukrajinskom Ľvove. V nedeľu o 15.00 nastúpia pred prádznymi tribúnami (Ukrajina má trest od UEFA) proti domácej reprezentácii. Mnohí z výberu trénera Jána Kozáka si spomenú na zápas spred pár rokov rokov, keď triumfom 1:0 odštartovali úspešnú cestu s postupom na EURO 2016. Ukrajinci vo štvrtok šokovali Česko, keď si gólom z posledných sekúnd zabezpečili tri body (2:1). Čo teda čaká našich sokolov v Ľvove?

SR A SLOVO KAPITÁNA ŠKRTELA PO ZÁPASE S DÁNSKOM: Neboli sme len sklamaní, boli sme aj nahnevaní

06. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Zverenci trénera Jána Kozáka majú prípravný duel s Dánskom za sebou a sú radi. Zápas, na ktorý sa veľmi tešili sa zmenil na prinajmenšom kuriózny potom, ako Dáni pre spor Dánskej futbalovej únie s najlepšími hráčmi boli nútení poslať na Slovensko amatérski tím. Slovenskí sokoli v tomto stretnutí zvíťazili 3:0 a kapitán Martin Škrtel pre futbalsfz.sk priblížil, aká bola v tíme atmosféra pred súbojom i po ňom.

SR A - Hlasy po stretnutí s Dánskom, hráči zhodne: Zvláštny zápas, výhra pred duelom s Ukrajinou potešila

06. September 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy hráčov po prípravnom stretnutí Slovenska s Dánskom.

SR A Tréner Kozák čakal víťazstvo nad dánskymi bojovníkmi a ocenil fanúšikov na štadióne

05. September 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Do reprezentačnej sezóny 2018/19 sme vstúpili víťazne – podľa predpokladov.

Vzájomné zápasy Slovákov s Dánskom

05. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Prehľad vzájomných zápasov ČSSR a Slovenska s Dánskom.

SR A - Brankár Dúbravka o Lige národov i o tom, ako sa stal jednotkou v repre

05. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/MIROSLAV ANTOL) - Môže byť futbalista vôbec pripravený na veľký prestup? Nie herne, takých je veľa, ale mentálne, v hlave. Existuje hráč, ktorý dokáže ustáť obrovský tlak vyplývajúci z toho, že odrazu nastupuje na najslávnejších štadiónoch sveta, čelí najväčším esám, a v neposlednom rade zarába obrovské peniaze, o ktorých sa mu možno dovtedy ani nesnívalo? Jedno meno sa v tejto súvislosti okamžite vynorí na povrch. Meno brankára, ktorý zažil v januári neskutočný kariérny skok, naďalej však zostal rovnaký: milý, skromný, rozvážny, ale zároveň sebaistý a nesmierne cieľavedomý. Martin Dúbravka.

SR A Tréner Kozák o dánskom tíme: Zo športovej stránky nám zápas nedá nič

04. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalová reprezentácia Slovenska už zajtra nastúpi na medzištátny duel s Dánskom. Súper však pre konflikt medzi asociáciou a hráčmi pricestuje s tímom zloženým z hráčov nižších líg. I keď táto situácia trénera Jána Kozáka a kapitána Martina Škrtela neteší, slovenskí sokoli sa pripravujú na zápas zodpovedne.

SR A Nemec je na Cypre spokojný a o Dánoch jasno: Bude to previerka pred Ukrajinou

04. September 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – V drese slovenskej reprezentácie strelil už dvanásť gólov a ďalšie by iste rád pridal aj v Lige národov. Adam Nemec zmenil pred pár dňami dres. Sťahoval sa na Cyprus, kde ho oslovil klub Pafos. Skúsený útočník porozprával, ako sa mu páči v novom pôsobisku, aký duel čaká dnes proti Dánsku a ako vníma novú súťaž Ligu národov.

SR A Nové dresy v kurze, fototermíny povinnosťou a zábavou v jednom

03. September 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenskí sokoli sa predstavili v dueli s Holandskom premiérovo v novej kolekcii dresov, dnes absolvovali fototermín v nových dresoch hráči, ktorí v májovej nominácii chýbali. O tom, ako sa rodia profilové a tímové fotografie našich hráčov, prezradil viac fotograf slovenskej futbalovej reprezentácie Roman Ferstl.

SR A Brankár Kozáčik je po zranení späť: Rivalita s Dúbravkom? Nie, tu nevidím žiadny problém

03. September 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor s brankárom slovenskej futbalovej reprezentácie a FC Viktoria Plzeň Matúšom Kozáčikom.

SR A Na zraze zatiaľ polovica kádra, proti Dánsku a Ukrajine bez Pekaríka

02. September 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Tréner Ján Kozák privítal na zraze pred duelmi s Dánskom a Ukrajinou v nedeľu popoludní jedenásť hráčov. Do Senca pricestovali Škrtel, Weiss, Hubočan, Pačinda, Kozáčik, Hrošovský, Šulla, Ďuriš, Šatka, Kucka a Valjent. Na večernom tréningu sa budú hlásiť tiež Škriniar a Nemec, zvyšní nominovaní hráči pricestujú v najbližších hodinách.

SR A NOMINÁCIA NA DÁNSKO A UKRAJINU, OTÁZNY PEKARÍK, K DISPOZÍCII AJ WEISS

27. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák nominoval 24-členný káder na prípravný zápas s Dánskom (5. septembra v Trnave) a zápas Ligy národov s Ukrajinou (9. septembra v Ľvove).

SR A Trénerský tím Tarkovič, Seman, Rusňák: Konečné slovo vždy Kozák

26. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Nová súťaž – Liga národov (LN) pomaly klope na dvere a v pondelok 27.augusta povie tréner slovenských sokolov Ján Kozák nomináciu nielen na prípravný zápas s Dánskom (5.septembra), ale aj na úvodný súboj LN, ktorý odohrajú jeho zverenci na Ukrajine (9.septembra). Pozícia Jána Kozáka pri národnom tíme je jasná. Aké úlohy však mužstve má jeho trénerský tím, asistent Štefan Tarkovič, tréner brankárov Miroslav Seman a kondičný tréner Martin Rusňák pre futbalsfz.sk vysvetlila spomínaná trojica.

SR A Lekársky tím je zohratý. Baťalík: Chalani sa často vracajú liečiť domov

24. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr, lup) – V realizačnom tíme slovenskej reprezentácie sú lekári zohratá dvojica. Doktori Ján Baťalík a Vladimír Pener presne vedia, ako hráčovi pomôcť, ktorý ako prežíva bolesť a komu čo zaberá. Pred vstupom do novej súťaže – Ligy národov vám predstavujeme dvojicu, ktorá má na každom zraze práce neúrekom.

SR A Masér a fyzioterapeuti sa na zrazoch nezastavia: Hráči si nás rozdelili

22. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr, lup) – Pohybujú sa v úzadí, no futbaloví reprezentanti si bez nich nevedia predstaviť prípravu na zápas či tréning. Maséri a fyzioterapeuti sú veľmi dôležitou súčasťou realizačného tímu, ktorý vám fanúšikom pred vstupom do Ligy národov predstavujeme. Masér Mário Prelovský a fyzioterapeuti Marián Drinka a Peter Hečko prezradili, čo je ich náplňou práce, ale aj to, ako si delia hráčov.

SR A Kustódi reprezentácie majú pod palcom všetko: Prečo chodia do kabíny štyri hodiny pred zápasom?

20. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup, mr) - Slovenská futbalová reprezentácia už o pár dní vstúpi do novej súťaže – Ligy národov. Hráčov a trénerov pozná každý fanúšik, no o ich komfort a pohodlie sa stará v realizačnom tíme viacero ľudí, ktorých vám postupne predstavíme. Začíname netradičnou funkciou, no pre áčko futbalovej reprezentácie veľmi dôležitým článkom. Reč je o kustódoch národného tímu Jánovi Beniakovi a Michalovi Besedovi. Pre futbalsfz.sk prezradili, aké majú v tíme úlohy, ako ich vnímajú hráči, prečo musia byť stále v strehu a prečo určujú hráčom farbu bielizne.

SR A Kapitán Škrtel a hráči odkazujú fanúšikom: Proti Dánsku vás budeme potrebovať

16. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr, lup) – Nová sezóna prinesie do futbalovej Európy novú súťaž a naši reprezentanti v nej nebudú chýbať. Liga národov štartuje už o tri týždne a slovenskí futbalisti tesne pred jej začiatkom nastúpia 5. septembra na domácu duel proti Dánsku. Hráči na čele s kapitánom Martinom Škrtelom pozývajú všetkých fanúšikov a odkazujú: Budeme vás potrebovať!

SR A Dúbravka: Zápas s Tottenhamom bol náročný, no som rád, že som dostal šancu chytať

12. August 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) - Už v piatok (10. augusta) odštartovala jedna z najprestížnejších národných súťaží na svete – anglická Premier League. Slovensko má v nej jediného zástupcu. Brankár slovenských sokolov Martin Dúbravka bude hájiť farby Newcastlu United, keď sa v lete jeho polročné hosťovanie z uplynulej sezóny zmenilo na prestup. V sobotu nastúpil Heco, ako mu spoluhráči v reprezentácii hovoria, v pozícii jednotky na domáci súboj proti favorizovanému Tottenhamu. Newcastle prehral 1:2 a Martin pre futbalsfz.sk porozprával o svojich pocitoch z tohto zápasu, ale aj veľa iných zaujímavých vecí.

SR A Lobotka a Škriniar o miliónoch, ktoré za nich núkajú, ťažkých začiatkoch i prvej výplate

06. Júl 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Napriek mladému veku patria medzi najväčšie hviezdy našej reprezentácie a majú pevné miesto v špičkových európskych kluboch. Milan Škriniar a Stanislav Lobotka v rozhovore pre mesačník Forbes prezradili, ako vnímajú svoju hodnotu na futbalovom trhu, čo si kúpili z prvej výplaty, ale i to, ako zvládli ťažké obdobia vo futbalovom živote.

SR A Matúš Bero po prestupe do Vitesse: Chcem sa vrátiť do starej formy

04. Júl 2018
BRATISLAVA (BRANISLAV SARŇÁK) – Slovenský futbalový reprezentant Matúš Bero mení po dvoch sezónach pôsobisko. Z tureckého Trabzonsporu smeruje na štyri roky do holandského Vitesse Arnhem. V rozhovore pre futbalsfz.sk náš stredopoliar prezradil, aké má v novom pôsobisku plány a ako bude spomínať na turecký tím.

R.I.P. JURAJ HALENÁR

30. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Bratislave Veroniky Slamkovej zomrel bývalý trojnásobný slovenský futbalový reprezentant Juraj Halenár.

SR A Škriniar sa po operácii cíti výborne: Myslím, že pocítim veľkú zmenu k lepšiemu

21. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ) – V šestnástke zvádza množstvo ostrých súbojov s útočníkmi súpera, no jeho zrak až taký ostrý nebol. Reprezentačný obranca Milan Škriniar využil letnú prestávku na operáciu očí, ktorá ho zbavila dioptrií a výrazne mu zlepší videnie.

SR A Sokoli bojujú proti drogám

19. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Dvaja slovenskí sokoli podporili dobrú vec. Marek Hamšík a Milan Škriniar pri ponuke stať sa tvárami združenia Slovensko bez drog nezaváhali a zapojili sa do bilbordovej kampane.

SR A Sokoli si šampionát nedajú ujsť. Komu by dopriali titul majstrov sveta?

15. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Futbalový svetový šampionát v Rusku sa v piatok rozbehne naplno. Štvrtkový otvárací duel ovládli domáci futbalisti, ktorí rozbili Saudskú Arábiu 5:0. Slovenský tím na vrchole sezóny chýba, no naši hráči si turnaj nedajú ujsť. Komu budú fandiť a kto je ich favorit na titul?

SR A Sokoli dovolenkujú doma i pri mori. Nemca čaká veľký deň

11. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/lup) – Po náročnej sezóne si futbaloví reprezentanti potrebujú dobiť baterky. Niektorí z nich si užívajú chvíle doma s rodinou, iní sa vybrali k moru, ale i do USA. Na útočníka Adama Nemca čaká onedlho veľký deň.

SR A Miliónty fanúšik Šimon Majstrák: Kozák je milý, chalani boli super

09. Jún 2018
TRNAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – „Ani sa mi nesnívalo, čo ma s Karmen (priateľkou – pozn.) čaká,“ začal svoje rozprávanie miliónty fanúšik na domácich zápasoch slovenských sokolov Šimon Majstrák z Liptovskej Kokavy. Práve Šimon bol tým šťastlivcom, ktorý mohol prípravný zápas s Holandskom (1:1) na Štadióne Antona Malatinského v Trnave sledovať z exkluzivného miesta pri slovenskej striedačke, po dueli zájsť do šatne našich hráčov, prehodiť s nimi niekoľko viet, odfotiť sa s nimi a získať ich podpisy na dres, ktorý je z novej kolekcie. Výnimočné chvíle si užil po boku priateľky Karmen.

SR A - Hráči po zápase s Marokom: Súper ukázal svoju kvalitu, škoda nepremenených šancí

05. Jún 2018
ŽENEVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy po prípravnom zápase Maroko - Slovensko (2:1).

SR A - Na záver sezóny prehra s Marokom. Tréner Kozák: Bolo to užitočné

04. Jún 2018
ŽENEVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Posledný medzištátny zápas sezóny 2017/18 prehrali slovenskí futbalisti s účastníkom MS 2018 Marokom 1:2.

SR A - Martin Valjent v očakávaní debutu proti Maroku: Ak sa tak stane, budem vďačný za každú minútu na ihrisku

04. Jún 2018
ŽENEVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Martin Valjent, autor prvého gólu Slovákov na ME do 21 rokov v Poľsku a nováčik vo výbere trénera Kozáka, sa môže dočkať v dueli s Marokom premiérového štartu v seniorskej reprezentácii Slovenska.

SR A Ján Kozák: Na Maroko rátam s piatimi zmenami v zostave

03. Jún 2018
ŽENEVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Je to posledný zápas tejto sezóny, po ňom už pôjdu hráči na dovolenku, v pondelok od 20:00 sa ale ešte musia slovenskí sokoli plne koncentrovať na súboj s Marokom, účastníkom MS 2018 v Rusku.

SR A Martin Dúbravka: Ideme do Ženevy všetci, zaslúžený oddych príde po Maroku

03. Jún 2018

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Slovenský národný tím má medzi žrďami istotu a Martin Dúbravka bol v minulých dňoch námetom častých debát a úvah.

SR A Hamšík, Škriniar a Lobotka na autogramiáde: Sme radi, že sme mohli ľudí potešiť

02. Jún 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Slovenskí sokoli mali po priateľskom zápase s Holandskom (1:1) v piatok 1.júna dopoludnia ešte tréning, no poobede im dal kouč Ján Kozák osobné voľno. V sobotu však už reprezentanti opäť zarezávali naplno, keďže už v pondelok (4.júna) o 20.00 h ich v Ženeve čaká ďalší prípravný zápas – ich súperom bude účastník MS 2018 Maroko. Trojica Marek Hamšík, Stanislav Lobotka a Milan Škriniar si navyše plnila aj marketingové povinnosti a zúčastnili sa na prezentácii nových Nike dresov a autogramiáde v predajni Top4Football v Bratislave.

SR A Sokoli potešili deti z domova: Rozdali podpisy a odpovedali na zvedavé otázky

01. Jún 2018
SENEC (SFZ/lup) – Futbaloví reprezentanti Slovenska nezabudli ani najmenších fanúšikov. V spolupráci s platinovým partnerom SFZ – spoločnosťou AAA AUTO sa stretli s deťmi z detského domova v Bratislave a bol to darček ku Dňu detí.

SR A - Hlasy po zápase s Holandskom, hráči unisono: Zaslúžená remíza 1:1

01. Jún 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Hlasy hráčov po prípravnom stretnutí Slovenska s Holandskom.

SR A - Dobrá remíza v dobrom zápase, spokojný bol aj Kozák

31. Máj 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - V prvom domácom zápase v roku 2018 sa v súboji s Holandskom zrodila zaslúžená remíza 1:1, keď naším najlepším hráčom bol brankár Martin Dúbravka.

SR A - Vzájomné zápasy ČSSR a Slovenska s Holandskom

31. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Holandsko bolo súperom ČSSR v semifinále ME 1976 v Juhoslávii a Slovenska v osemfinále MS 2010 v JAR.

SR A - Lobotka o Holandsku: Pekná krajina so super futbalovým zázemím

31. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK - Naposledy, keď hrala slovenská reprezentácia zápas v Trnave, tak ho Stanislav Lobotka rozhodol. Slováci sa vtedy pri rozlúčke s reprezentačnou kariérou Jána Ďuricu tešili z výhry 1:0 nad Nórskom. Teraz sa na trnavskom Štadióne Antona Malatinského predstaví ďalší atraktívny súper, sokoli si zmerajú sily s Holandskom a Lobotka by nemal chýbať. Šikovný stredopoliar sa stal už v 23 rokoch stabilným členom základnej zostavy španielskeho tímu Celta Vigo a slovenskej reprezentácie. Počas kariéry si vyskúšal aj to, aké je to hrať a žiť v Holandsku. Ako vníma Lobotka prípravný zápas proti niekdajším európskym šampiónom? Pre nášho reprezentanta to môže byť okrúhly desiaty duel v najcennejšom drese Slovenska.

SR A Tréner Kozák: „Nastúpime v tejto zostave...“

30. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák ostal verný tradícii a keďže vo štvrtok má zápas s Holandskom charakter prípravy, už v stredu bez váhania oznámil na tlačovej konferencii základnú zostavu.

SR A Milan Škriniar: Holandsko je stále veľkým mužstvom, v Interi si chcem zahrať ligu majstrov

30. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Milan Škriniar má po skvelej sezóne v drese Interu Miláno v otázke najbližšej budúcnosti jasno: „Chcem si zahrať v tomto klube Ligu majstrov a ľuďom v Interi čo najviac oplatiť dôveru, ktorú do mňa vložili na začiatku sezóny.“

SR A Nové dresy sa páčia, tak nech úspešné!

29. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Druhým dňom pokračovalo... Tak sa to zvykne hovoriť a písať, že? Takže druhým dňom pokračovalo fotografovanie slovenských reprezentantov v novej kolekcii dresov od Nike pre domáce zápasy.

SR A - Hamšík pred duelom s Holandskom: Atraktívny súper, preferujem takéto zápasy

28. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Marek Hamšík a jeho SSC Neapol bol v Serii A počas sezóny dlho v hre o titul. Konečné druhé miesto nie je pre kapitána Neapola sklamaním: „Prvýkrát v histórii nevyhralo titul mužstvo, ktoré získalo 91 bodov. Môžeme byť na seba pyšní za to, čo sme predviedli.“

SR A - Slovenskí sokoli proti Holandsku v nových dresoch!

28. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa vo štvrtok (31.5.) predstaví v dueli proti Holandsku v novej kolekcii dresov. Tie futbalisti dnes „otestovali“ v rámci fototermínu pred objektívom Romana Ferstla.

SR A - Ján Kozák: Chceme aj skúšať, ale podstatou je sila a kvalita mužstva

28. Máj 2018
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Tradične v Senci sa zišli reprezentanti pred dvojzápasom s Holandskom (31. 5. v Trnave) a Marokom (4. 6. v Ženeve).

SR A - Domáce zápasy sledovalo doteraz 996 564 divákov, na zápase s Holandskom očakávame miliónteho fanúšika!

26. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - 108 domácich zápasov slovenskej futbalovej reprezentácie navštívilo od jej vzniku, v roku 1994, takmer milión fanúšikov. Nasledujúci duel s Holandskom prinesie zdolanie magickej méty 1.000.000 fanúšikov na domácich zápasoch Slovenských sokolov!

SR A - Zmeny v nominácii trénera Kozáka

25. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz oznamuje, že v nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie Jána Kozáka na dve priateľské medzištátne zápasy Slovensko – Holandsko (31. máj o 20.45 v Trnave) a Maroko – Slovensko (4. jún o 20.00 v Ženeve) prišlo k dvom zmenám.

SR A - Jubileum trénera Kozáka: Proti Holandsku 50. zápas na lavičke SR

25. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Blížiaci sa prípravný zápas s Holandskom (31.5.2018) bude pre trénera Jána Kozáka jubilejný 50. na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie. Stane sa tak prvým trénerom v histórii slovenského futbalu, ktorý pokorí hranicu 50 zápasov.

Od Arpáša po Pačindu alebo 102 reprezentačných strelcov

23. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Do elitného zoznamu strelcov slovenskej futbalovej reprezentácie, počas rokov 1939-1944 a od roku 1994 po súčasnosť, je zapísaných 102 mien.

SR A Nominácia na Holandsko a Maroko bez Škrtela, so 4 hráčmi z Fortuna ligy

22. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák (na fotografii Romana Ferstla) nominoval 23-členný káder na medzištátny dvojzápas s Holandskom (31. mája v Trnave) a s Marokom (4. júna v Ženeve). Nie je v nej kapitán Martin Škrtel, nechýbajú ale štyria hráči z Fortuna ligy.

SR A - Slovenskí sokoli 5. septembra 2018 s Dánskom v Trnave

04. Máj 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futbalová reprezentácia odohrá 5. septembra 2018 prípravný zápas so 4-násobným účastníkom záverečných turnajov MS a majstrom Európy z roku 1992 – Dánskom.

TRÉNERI MIROSLAV KARHAN: FUTBAL V PRVOM RADE TEŠIŤ A ZABÁVAŤ DIVÁKOV

21. Apríl 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Rekordér v počte reprezentačných štartov, Miroslav Karhan, bol jedným z ôsmich trénerov, ktorí si v prvý marcový deň prevzali diplom s najvyššou odbornou trénerskou licenciou - UEFA Pro.

SR A Kozák pre talianske médiá hovoril o Hamšíkovi a Škriniarovi

18. Apríl 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Tréner slovenských sokolov Ján Kozák začiatkom týždňa oslávil 64. narodeniny a hoci momentálne nemá zraz a svojich hráčov pokope, sleduje ako sa im darí v kluboch. Navyše sa nemôže sťažovať ani o nezáujem médií. O rozhovor ho požiadali aj talianski novinári, ktorí chceli vedieť jeho pohľad na Mareka Hamšíka a Milana Škriniara. Čo prezradil tréner Kozák Talianom prináša futbalsfz.sk.

SLOVENSKO A Tréner Kozák po víťazstve na Kráľovskom pohári: Bola to dobrá príprava na Ligu národov

26. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Slovenskí sokoli majú za sebou úspešné vystúpenie na Kráľovskom pohári v Thajsku, kde zvíťazili v oboch svojich zápasoch – so Spojenými arabskými emirátmi 2:1 a vo finále s Thajskom 3:2. Okrem dvoch hráčov (Norbert Gyombér, Martin Polaček) tréner Ján Kozák videl v akcii všetkých. Ako sa mu turnaj v Bangkoku pozdával a či splnil jeho očakávania povedal v rozhovore pre futbalsfz.sk.

SLOVENSKO A: Misia splnená, vyhrali sme Kráľovský pohár

25. Marec 2018
BANGKOK (SFZ) – Úloha splnená, slovenskí futbalisti vyhrali po druhý raz v histórii Kráľovský pohár - pri druhej účasti na tomto turnaji nadvaiazali na svojich predchodcov z roku 2004.

Vzájomné zápasy Slovákov s Thajskom

24. Marec 2018
BRATSLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa stretla s Thajskom vo finále King's Cupu 2004 a po remíze 1:1 a penaltovom rozstrele sa tešila z prvenstva. Olympionici ČSSR rozstrieľali Thajsko na OH 1968 v Mexiku vysoko 8:0, L. Petráš zaznamenal hetrik.

SLOVENSKO A Tréner Kozák plánuje urobiť v zostave osem zmien

24. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Zverenci trénera Jána Kozáka na turnaji v Bangkoku splnili predpoklady a prebojovali sa do finále, kde ich o 19.30 h miestneho času čaká domáca reprezentácia. Ako sú slovenskí sokoli pripravení na toto meranie síl a v akej zostave nastúpia načrtol pre futbalsfz.sk Ján Kozák, ale aj obranca Milan Škriniar.

SLOVENSKO A Brankár Dúbravka je po zápase so SAE v opatere lekárov

23. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Na Kráľovskom pohári v Thajsku je Martin Dúbravka brankárskou jednotkou slovenských sokolov. Po prvom našom vystúpení na turnaji, v ktorom zrevenci trénera Jána Kozáka zvíťazili nad Spojenými arabskými emirátmi 2:1 a postúpili do finále, sa však Martin necítil najlepšie. O svojich problémoch prehovoril pre futbalsfz.sk.

SLOVENSKO A/KRÁĽOVSKÝ POHÁR: Po víťazstve nad SAE do nedeľného finále, tréner Kozák spokojný so 70 minútami

22. Marec 2018
BANGKOK (SFZ) – Úspešný vstup do reprezentačného roku 2018 absolvovala slovenský národnýb tím v semifinále Kráľovského pohára – po víťazstve 2:1 nad SAE sa prebojoval do finále tohto turnaja.

Vzájomné zápasy Slovenska so Spojenými arabskými emirátmi

22. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia odohrala so Spojenými arabskými emirátmi dva zápasy a dosiahla dve výhry s celkovým skóre 3:1. Pred viac ako jedenástimi rokmi debutovalo proti SAE kvarteto Kozáčik, Pekarík, Hubočan a Nemec.

Slovenskí sokoli 4. júna 2018 v Sione s Marokom

21. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Slovenská futbalová reprezentácia odohrá 4. júna 2018 vo švajčiarskom Sione prípravný zápas s účastníkom MS 2018 Marokom.

SLOVENSKO A Škrtel: Verím, že naša sila je taká veľká, aby sme turnaj vyhrali

21. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Kapitán slovenských sokolov Martin Škrtel bol deň pred zápasom so Spojenými arabskými emirátmi (hrá sa 22.marca o 10.30 h SEČ) v Thajsku na turnaji najvyťaženejším hráčom spomedzi družiny trénera Jána Kozáka. Organizátor Kráľovského pohára si ho vyžiadal na oficiálnu tlačovku, po tréningu ho zase na rozhovor spolu s Milanom Škriniarom chcela miestna televízia.

SLOVENSKO A Tréner Kozák: Čaká nás náročný zápas proti dobre organizovanému súperovi

21. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Slovenskí sokoli už zajtra (štvrtok 22.marca) o 10.30 h nášho času nastúpia na turnaji v Thajsku na svoj prvý zápas. Ich súperom budú Spojené arabské emiráty. Tréner nášho tímu Ján Kozák pre futbalsfz.sk povedali, čo od tohto merania síl očakáva.

SLOVENSKO A Rusnák cestoval do Bangkoku dvadsať hodín

20. Marec 2018
BANGKOK (SFZ/mr) – Jediný, kto sa nehlásil trénerovi slovenských sokolov na zraze v Senci, bol Albert Rusnák. Ten do Bangkoku, kde sa naša reprezentácia predstaví na Kráľovskom pohári, letel zo zámoria, kde hráva za Real Salt Lake City. Koľko mu cesta trvala a na čo sa v Thajsku najviac teší, porozprával pre futbalsfz.sk.

SLOVENSKO A: Zápasy Kráľovského pohára 2018 na TV JOJ a Plus

20. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Oba marcové zápasy slovenskej reprezentácie na 46. ročníku Kráľovského pohára v Bangkoku odvysiela v priamych prenosoch TV JOJ a JOJ Plus.

SLOVENSKO A: Na Kráľovský pohár bez zraneného Hamšíka!

19. Marec 2018
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Slovenská reprezentácia sa na turnaji Kráľovský pohár v Bangkoku zúčastní bez Mareka Hamšíka!

FUTBALISTA ROKA 2017 / Rekordér Hamšík: „Ak vyhrá niekto iný, budem mu to priať“

14. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ/ pz, mj) – Prestížnu anketu o najlepšieho „Futbalistu roka“ ovládol v posledných štyroch rokoch Marek Hamšík. Celkovo triumfoval v ankete šesťkrát v rokoch 2009-2010 a 2013-2016.

Reprezentačná pozvánka splneným snom nováčikov Pačindu a Šatku, mrzí vypadnutie z pohára

14. Marec 2018
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Erik Pačinda a Ľubomír Šatka zažili počas jedného dňa pocity futbalovej radosti i smútku. Včera dopoludnia sa tešili z prvej pozvánky do tímu trénera Kozáka, v podvečer smútili po prehre v Trnave z vypadnutia v Slovnaft Cupe 2017/18.

SLOVENSKO A: Na Kráľovský pohár s Jánom Kozákom 24 hráčov

13. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – V nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na turnaj Kráľovský pohár v Bangkoku je 24 hráčov.

SLOVENSKO A Škrtel: O futbalistovi roka sa rozhodne medzi Hamšíkom a Škriniarom

08. Marec 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Dobrá správa pred blížiacim sa prvým zrazom slovenskej reprezentácie. Kapitán mužstva Martin Škrtel je po problémoch s chrupavkou v ľavom kolene fit a už sa zapojil v drese tureckého Fenerbahce aj do zápasového kolotoča. O tom, ako na tom je a či bude k dispozícii trénerovi Jánovi Kozákovi na Kings Cup v Bangkoku, ale aj o tom, kto by sa mal stať Futbalistom roka 2017 porozprával pre futbalsfz.sk.

Žreb King's Cupu 2018, Slováci v prvom zápase proti SAE

26. Február 2018
BANGKOK/BRATISLAVA (SFZ/pz,mj) – Slovenská futbalová reprezentácia nastúpi v semifinále medzinárodného turnaja King's Cup 2018 proti Spojeným arabským emirátom. Rozhodol o tom žreb organizátorov turnaja v thajskom Bangkoku.

SLOVENSKO A/DUŠAN ŠVENTO: Zbohom Slavii, nie futbalu

24. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Dnes sa v rámci pražského derby Slavia – Boheminas 1905 rozlúči so „zošívaným“ dresom slovenský internacionál Dušan Švento.

SLOVENSKO A/PETER PEKARÍK: „Pre Herthu niečo znamenám!“

17. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - V podstate sa nepochybovalo o tom, že Peter Pekarík bude naďalej pokračovať v bundeslige, v drese berlínskej Herthy. V stredu uzrela svetlo sveta informácia, že obojstranný záujem o spoluprácu kompetetntní dotiahli do podpisu kontraktu.

SLOVENSKO A/MICHAL ĎURIŠ: Otvorený gólový účet v štvrtej ligovej súťaži

14. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Centimetre od hetriku, no aj tak si v treťom zápase za Anorthosis Famagusta pripísal Michal Ďuriš prvé dva góly v cyperskej lige.

MARTIN DÚBRAVKA: Ďakujem vám všetkým. A nohy zas na zem

12. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - “Ja som záznam nedeľného zápasu ešte nevidel, nebolo kedy,“ reagoval Martin Dúbravka na uragán, ktorý vyvolal jeho skvelý debut v bráne Newcastlu – vo víťaznom zápase proti Manchestru United (1:0).

DÚBRAVKA: Skvelý víťazný debut v Premier League!

11. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Ako šestnásty slovenský futbalista ochutnal v nedeľu popoludní Martin Dúbravka (na titulnej fotografii z webu Newcastlu United) chuť anglickej Premier League – vo víťaznom stretnutí Newcastlu na domácom štadióne St. James‘Park proti Manchestru United!

SLOVENSKO A: „Dobrota“ Novota bez futbalu nebude

09. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Od stredy je to oficiálne: Ján Novota debatou s vedením VSC Debercín ukončil svoju aktívnu hráčsku kariéru. Brankársku.

SLOVENSKO A: Čo videli reprezentační tréneri na „inšpekcii“ ligových tímov v Turecku

06. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Za desať dní 14 zápasov, desiatky debát a množstvo poznatkov – to je sumár z „tureckej“ cesty trénerského reprezentačného dua Ján Kozák – Štefan Tarkovič.

SLOVENSKO A/MARTIN DÚBRAVKA: Benitez hovorí priamo, Premier League človeka dostane

05. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - „Necelé dve hodiny pred zápasom mi tréner Benitez povedal, že do brány pôjde Karl Darlow,“ slovenský brankár, už člen Newacstlu United, sa v nedeľu medzi žrde v zápase na pôde Crystal Palace nepostavil.

SLOVENSKO A Mazáň po premiére v La lige: Užíval som si to, škoda len tej prehry

03. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Slovenský futbal zažil v najvyššej španielskej lige historickú chvíľu. Nastúpili v nej hneď dvaja Slováci, a nie ako protihráči, ale za jeden tím. Róbert Mazáň si odkrútil na štadióne Alavésu za Celtu Vigo svoju premiéru. Na ihrisko vybehol hneď od úvodného hvizdu a spolu s ním nechýbal v základnej zostave ani Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel. Mazáň odišiel z trávnika po šesťdesiatich minútach. Celta prehrala 1:2. Ako si svoj prvý štart v La Lige užil, prezradil Róbert pre futbalsfz.sk.

SLOVENSKO A / MARTIN DÚBRAVKA: Newcastle je realitou

01. Február 2018
BRATISLAVA (SFZ/tasr) - Brankár Martin Dúbravka (29) sa stal v posledný deň prestupového okna na Britských ostrovoch oficiálne hráčom Newcastlu United.

HAMŠÍKOVA ČIAPKA UEFA ZA 100 REPRE ŠTARTOV V SIENI SLÁVY

31. Január 2018
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Sieň slávy slovenského futbalu je bohatšia o ďalší cenný artefakt. Je ním Hamšíkova čiapka udelená pri príležitosti 100 odohraných zápasov v najcennejšom drese. Špeciálnu cena udeľuje UEFA pre hráčov, ktorí dosiahli métu 100 reprezentačných štartov.

SLOVENSKO A Kapitána Škrtela zastavilo zranenie: Koleno potrebuje pauzu

30. Január 2018
BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel si zranil koleno a musí nútene pauzovať. V nedeľňajšom súboji 19. kola na pôde Trabzonsporu (1:1), kde pôsobia aj jeho krajania Ján Ďurica, Juraj Kucka, Tomáš Hubočan a Matúš Bero, už nenastúpil.

SLOVENSKO A - Hamšík: Bolo jasné, že nenastúpim od začiatku

22. Január 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Futbaloví fanúšikovia na Slovensku i v Neapole zostali zaskočení, keď sa v základnej zostave tímu spod Vezuvu neobjavil Marek Hamšík. Opora slovenskej reprezentácie a kapitán SSC však nastúpil ako striedajúci hráč a nezabránila mu v tom ani choroba a horúčka.

SLOVENSKO A: V Bangkoku súpermi na Kráľovskom pohári Thajsko, Gabon a SAE

08. Január 2018
BRATISLAVA (SFZ) – Organizátori Kráľovského pohára, na ktorom sa v marci v Bangkoku zúčastní aj slovenská reprezentácia, oznámili zloženie účastníkov turnaja.

TOP 10 momentov futbalového roka 2017

31. December 2017
BRATISLAVA (SFZ(PETER ZEMAN) – Silvestrovská hitparáda najzaujímavejších momentov futbalového roka 2017.

Slovensko v rebríčku FIFA na 28. mieste, tím trénera Kozáka končí kalendárny rok štvrtýkrát v rade v prvej tridsiatke

26. December 2017
BRATISLAVA (SFZ/FIFA/PETER ZEMAN) – V najnovšom vydaní rebríčka krajín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) z 21. decembra patrí tímu trénera Kozáka 28. miesto (817 bodov).

SLOVENSKO A/Lukáš Štetina: Obul som si správne kopačky

20. December 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Lukáš Štetina má za sebou dobrý rok. Na klubovom fóre vymenil dobrú značku Dukla Praha za ešte silnejšiu – Sparta Praha. V reprezentačnom kádri zapustil pevnejšie korene, dočkal sa po štyroch rokoch druhého štartu v medzištátanom zápase, v Ľvove si otvoril aj strelecký účet v drese národného tímu.

SLOVENSKO A Weiss o zranení: Operácia ma neminie

02. December 2017
BRATISLAVA (SFZ/Monika Jurigová) – Vo štvrtok 30.novembra oslávil slovenský reprezentant Vladimír Weiss dvadsaťosem rokov. V ten istý deň sa aj v zápase svojho katarského tímu Al Gharafa v zápase 10.kola tamojšej najvyššej súťaže zranil. V rozhovore pre futbalsfz.sk náš futbalista vysvetlil, ako sa mu to stalo, čo ukázalo vyšetrenie magnetickou rezonanciou i to, že musí ísť na operáciu.

SR A: ROK 2017 V ČÍSLACH - 5 VÝHIER, 5 NOVÁČIKOV, ĎURICOVA DERNIÉRA

17. November 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Sumár zápasov a štatistiky hráčov v kalendárnom roku 2017.

Ďuricova rozlúčka slzy, standing ovation a veľké „Ďakujeme!“

15. November 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Ján Ďurica sa rozlúčil s reprezentáciou výhrou nad Nórskom 1:0. Pred zápasom sa počas hymny neubránil slzám, po stretnutí zožal ovácie publika. Trnavským štadiónom znelo mohutné „Ďakujeme!“

Slovensko A: Víťazná rozlúčka s Jánom Ďuricom

14. November 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Napokon zasiahla aj futbalová spravodlivosť a zariadila, že rozlúčka Jána Ďuricu s reprezentačným dresom bola víťazná – gólom Stanislava Lobotku v nadstavenom čase.

Tréner Kozák: To, čo Lobotka, robia len veľkí hráči

14. November 2017
TRNAVA (SFZ/pš) – Tréner Ján Kozák bol po zápase spokojný: “Bol to dobrý prípravný zápas a my sme v ňom zaslúžene vyhrali.“

LÚČI SA JÁN ĎURICA, PROTI NÓRSKU NAPOSLEDY V REPREZENTAČNOM DRESE

14. November 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Odkazy spoluhráčov Jánovi Ďuricovi pred dnešným posledným reprezentačným zápsom proti Nórsku: „Jany ďakujeme, bolo nám cťou."

VSTUPENKY NA SLOVENSKO - NÓRSKO DNES DO PRESTÁVKY ZÁPASU

14. November 2017
TRNAVA (SFZ) - Vstupenky na dnešný posledný medzištátny zápas roku 2017 Slovensko - Nórsko budú v predaji až do prestávky.

SLOVENSKO A: Kozák: “Chceme vyhrať a podať lepší výkon“

13. November 2017
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Lajtmotívom posledného medzištátneho zápasu roka 2017 proti Nórsku bude samozrejme rozlúčka Jána Ďuricu s reprezentačným dresom, ale tréner Ján Kozák prízvukuje: “Je to medzištátny zápas, dôležitý je výkon i výsledok.”

Hamšík a Škriniar zhodne: „Škoda vlastných chýb, treba sa z nich poučiť“

11. November 2017
ĽVOV (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy hráčov po prípravnom zápase Ukrajina – Slovensko.

Slovensko A: Potvrdené - v Ľvove Ukrajina víťazi

10. November 2017
ĽVOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Predposledný zápas roku 2017 sme začali dobre, v ľvovskej Aréne sme domácich zaskočili rýchlym gólom, ale napokon sa aj Slovensko zaradilo do zoznamu krajín, ktoré v tomto meste prehrali.

Kozák: Škoda, nemali sme prehrať

10. November 2017
ĽVOV (SFZ/pš) - “Bolo by dobré hrať takéto zápasy aj dva do mesiaca,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencie reprezentačný tréner Ján Kozák.

Vzájomné zápasy s Ukrajinou: Vzácne vyrovnaná bilancia, vítazstvo Slovákov v pravý čas

10. November 2017
ĽVOV (SFZ/PETER ZEMAN) – V piatich zápasoch zaznamenali Slováci proti Ukrajine jednu výhru, tri remízy a jednu prehru,. Vyrovnanú bilanciu podčiarkuje skóre 5:5.

Slovensko A: Po zápase sa Gyömbér vracia do Bari

10. November 2017
ĽVOV (SFZ/PETER ŠURIN) – Proti Nórsku v utorok v Trnave Norbert Gyömbér určite hrať nebude.

Kozák: “Na Ukrajinu v silnej zostave“

09. November 2017
ĽVOV (SFZ(PETER ŠURIN) - “Keďže hráme v novembrovom asociačnom termíne dva medzištátne zápasy, dám príležitosť všetkým hráčom a aj proti Ukrajine, keďže to bude vážna konfrontácia, chcem, aby naša hra bola plynulá a vyvážená,“ reagoval tréner slovenskej reprezentácie Ján Kozák na otázka, v akom zložení nastúpi jeho tím na duel v Ľvove.

Adam Nemec: „Vždy keď vstupujem na ihrisko chcem dať gól, z futbalu mám radosť“

08. November 2017
SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) – Adam Nemec: „Aj proti slabším súperom sa štadión vždy zaplní, som úprimne rád, že to tak je. Teší ma, že fanúšikovia si nachádzajú cestu do hľadiska, nakoniec, futbal sa hrá pre nich.“

SLOVENSKO A Na Ukrajinu bez Weissa a Kucku

08. November 2017
SENEC (SFZ/mr) – Slovenských futbalistov čaká v piatok 10.novembra v Ľvove medzištátne stretnutie proti Ukrajine, kam zverenci trénera Jána Kozáka odlietajú zajtra (štvrtok 9.novembra) dopoludnia. Vo výprave budú určite chýbať stredopoliari Vladimír Weiss a Juraj Kucka, hoci obaja na pondelkový zraz do Senca prišli.

Milan Škriniar: Hamšík robí v Taliansku pre Slovensko veľa

07. November 2017
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Milan Škriniar letí. Počas mediálneho termínu v rámci zrazu pred dvojzápasom s Ukrajinou a Nórskom ho oslovili so záujmom o jeho názory aj Katolícke noviny. Pre futbalistu nie každodenná udalosť.

Tréner Ján Kozák: “Horkosť ešte cítim, ale musíme pozerať dopredu“

06. November 2017
SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) – Dvojzápasový koniec roka 2017 je zároveň začiatkom novej etapy pre národný tím: “Pred nami sú nové výzvy, nové kvalifikácie,“ povedal reprezentačný tréner Ján Kozák na pondelkovom zraze.

Boli ozaj veľké...

06. November 2017
SENEC (SFZ/pš) – Niekedy to príroda tak nadelí, že človek si musí pomôcť, ak je niečo naozaj veľké. Postretlo Martina Polačeka.

Ján Ďurica: Môj čas prišiel teraz

03. November 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - “S Jánom Ďuricom sme sa už pred začiatkom kvalifikácie MS 2018 dohodli, že to bude jeho posledná, takže tento novembrový dvojzápas bude pre neho rozlúčkový,“ povedal okrem iného reprezentačný tréner Ján Kozák počas nominačnej tlačovej konferencie pred súbojmi na Ukrajine a v Trnave s Nórskom.

SLOVENSKO A: Bude to Ďuricova rozlúčka

30. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – V nominácii Jána Kozáka na dva novembrové medzištátne zápasy – na Ukrajine (10. 11. v Ľvove o 19:00) a s Nórskom (14. 11. v Trnave o 18:00) - je 24 hráčov.

Slávne „priateľské“ zápasy

26. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Prehľad pamätných priateľských zápasov Československa a Slovenska.

Slovensko A: Ukrajina i Nórsko na obrazovkách TV JOJ

25. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ) – Obidva novembrové medzištátne zápasy slovenskej reprezentácie uvidia televízni diváci v priamom prenose.

SLOVENSKO A: Greguša vyradilo zranenie, čaká ho operácia

23. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Nepríjemnú správu sa dozvedel slovenský reprezentant Ján Greguš v službách FC Kodaň. Vo víkendovom zápase Kodane s Aarhusom (4:0) musel opustiť ihrisko v bolestiach už v 24.minúte. Následné vyšetrenia ukázali, že má zlomeninu v chodidle pravej nohy.

SLOVENSKO A S Ukrajinou v Ľvove o 19.00 nášho času

23. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Po tom, ako slovenskí futbalisti nepostúpili do baráže MS 2018, ktorá sa bude hrať v novembri, odohrajú naši hráči v rovnakom termíne dve priateľské stretnutia. Zverenci trénera Jána Kozáka nastúpia 10. novembra na Ukrajine v meste Ľvov o 19.00 nášho času a 14. novembra v Trnave s Nórskom o 18.00 h.

LIGA NÁRODOV VITAJ NA SCÉNE. CESTA SOKOLOV NA EURO 2020 MÔŽE VIESŤ PRÁVE CEZ TÚTO SÚŤAŽ

21. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/UEFA/PETER ZEMAN) – Liga národov nahradí od budúceho roku medzinárodné priateľské zápasy, slovenská futbalová reprezentácia sa predstaví v premiérovom ročníku 2018/19 v B-divízii.

Gregušova Kodaň s bodom po remíze so Zlínom: „Nič som nevidel, v takej hmle som ešte nehral.“

20. Október 2017
OLOMOUC (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor s jedným z dvojice Slovákov v drese FC Kodaň Jánom Gregušom po zápase 3. kola Európskej ligy proti FC Zlín.

DVOJICA REPREZENTANTOV GREGUŠ A VAVRO ŽIARIA V DRESE KODANE, DNES V EL PROTI ZLÍNU

19. Október 2017
OLOMOUC (SFZ/PETER ZEMAN) – Dvojica slovenských futbalových reprezentantov Ján Greguš a Denis Vavro v drese FC Kodaň dnes v Európskej lige proti Zlínu.

SLOVENSKO A V novembri na Ukrajine a doma s Nórskom

17. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Potvrdené! Slovenskí futbalisti po tom, ako nepostúpili do baráže MS 2018, ktorá sa mala hrať v novembri, sa predsa len v tomto mesiaci svojim fanúšikom predstavia. Po rokovaniach s možnými súpermi, je jasné, že zverenci trénera Jána Kozáka odohrajú 10. novembra zápas na Ukrajine a 14. novembra v Trnave s Nórskom.

SLOVENSKO A Tréner Kozák: Som presvedčený, že baráž by sme zvládli!

15. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/Monika Jurigová) – Kvalifikácia o postup na MS 2018 je pre slovenskú reprezentáciu uzavretá. Cieľ slovenskí futbalisti splnili, skončili na druhom mieste v skupine, no v tabuľke druhých tímov im chýbal bod na to, aby hrali baráž. Účinkovanie sokolov v rozhovore pre futbalsfz.sk zhodnotil tréner Ján Kozák.

Kvalifikácia MS 2018 v číslach - desaťzápasový Hamšík, päťgólový Nemec

14. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Sumár zápasov a štatistiky hráčov v rámci kvalifikácie o postup na MS 2018.

Slováci definitívne v druhej zo štyroch divízií Ligy národov, žreb skupín v januári

12. Október 2017
NYON (SITA) - Európska futbalová únia (UEFA) v súvislosti s pripravovanou Ligou národov 2018/2019 zverejnila definitívne rozdelenie krajín do divízií na základe októbrového umiestnenia v príslušnom rebríčku. Slovensko figuruje v druhej (B-skupine) zo štyroch výkonnostných skupín.

SLOVENSKO A - SLOVO KAPITÁNA ŠKRTELA: "Pre postup do baráže sme urobili maximum, teraz zostáva len veriť"

09. Október 2017
TRNAVA (SFZ/pz) – Slovenskí futbalisti zvládli úlohu a v Trnave zdolali v poslednom zápase kvalifikácie o postup na MS 2018 Maltu 3:0. Do karát im zahrala aj remíza Slovincov so Škótskom, čo znamená, že sokoli splnili cieľ a skončili v kvalifikačnej skupine F na druhej priečke. Musíme však čakať ako sa vyvinie situácia v ďalších skupinách, v ktorých sa hrá ešte aj dnes (pondelok 9.10) a zajtra (utorok 10.10.) a až potom bude jasná tabuľka druhých tímov. Kapitán tímu Škrtel je optimistom: "Verím, že keď všetky mužstvá, ktoré potrebujú vyhrať budú do toho búšiť, tak sa nakoniec jeden z dvojice zápasov skončí remízou.

Sokoli po zápase s Maltou: „Úloha splnená, zostáva len čakať“

09. Október 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy hráčov po kvalifikačnom zápase s Maltou.

Slovensko A: Druhé miesto je naše, na baráž čakáme

08. Október 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Skvelá atmosoféra, skvelý výkon, skvelé víťazstvo – a barížova nádej! V poslednom zápase skupiny vyhralo Slovensko nad Maltou 3:0.

Tréner Kozák na pozápasovej tlačovke: ”Jeden bod nám bude chýbať...“

08. Október 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Po výbornom výkone, zaslúženom jednoznačnom víťazstve a nervydrásajúcom šesťminútovom čakaní na konečný hvizd v Ľubľane prišiel slovenský reprezentačný tréner Ján Kozák na tlačovku po kvalifikačnom zápase s Maltou.

SLOVENSKO A - HAMŠÍK na méte, ktorá znamená reprezentačnú nesmrteľnosť: Som srdciar, vždy som hral naplno

07. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr, duc) - Patrí k tým futbalistom, ktorých nám závidí celý svet. V drese slovenskej reprezentácie bol pri všetkých úspechoch, ktoré áčko dosiahlo. Za desať rokov v drese národného tímu sa dostal k méte, ktorá znamená reprezentačnú nesmrteľnosť. V tomto ukazovateli je na druhej priečke, už iba Miroslav Karhan má na svojom konte viac štartov v medzištátnych zápasoch, 107. Marek Hamšík však ešte v národnom tíme nekončí!

Debakle i nečakané remízy, hetrik pri premiére Filipa Šeba

08. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Prehľad vzájomných zápasov ČSSR a Slovenska s Maltou.

Ján Kozák: Na Maltu dve alebo štyri zmeny v zostave

07. Október 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Kvalifikačné finále je tu! V nedeľu hrá Slovensko posledný, desiaty zápas v F-skupine proti Malte. To bola téma tlačovej konferencie trénera Jána Kozáka, na ktorú ho sprevádzal Milan Škriniar.

Hamšíkových sto

07. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/pš) - Zápas v Glasgowe - 5. októbra 2017 - bude zapísaný v histórii slovenského futbalu a Mareka Hamšíka. Šesťnásobný najlepší futbalista Slovenska si práve tam obliekol 100. raz reprezentačný dres.

SLOVENSKO A SLOVO KAPITÁNA: Chceli sme si to so Škótmi športovo rozdať, prehra takýmto spôsobom bolí

06. Október 2017
GLASGOW (SFZ/mr) – Mal to byť súboj kto z koho o druhé miesto v kvalifikačnej skupine F o postup na MS 2018. Nakoniec nebol. Slovenskí futbalisti hrali totiž od 23.minúty v oslabení. Sokoli hrdinsky bojovali, siahli až na dno svojich síl a napriek tomu, že boli o jedného menej, až takmer do konca držali nerozhodný výsledok. V 89.minúte však o cennú remízu prišli po nešťastnom vlastnom góle Martina Škrtela. Nádej o baráž stále žije, len už nemáme osud vo vlastných rukách, no veriť treba až do konca. Pocity z ťažkého zápasu v Škótsku pre futbalsfz.sk priblížil kapitán Martin Škrtel.

Hamšík, Lobotka a ďalší unisono: „Škoda, no šanca žije!“

06. Október 2017
GLASGOW (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy hráčov po kvalifikačnom zápase o postup na MS 2018 v Škótsku.

Kozák po prehre: “Dvojročné úsilie vyšlo nazmar jedným zápasom“

05. Október 2017
GLASGOW (SFZ/PETER ŠURIN) – Po prehratom zápase na Hampden Parku tréner Ján Kozák skonštatoval, že „verím sebe, svojim hráčom a nerád sa spolieham na niekoho iného.“

Veľké srdce a famózny Dúbravka napokon nestačili

05. Október 2017
GLASGOW (SFZ/PETER ŠURIN) – Vedeli sme, aký výsledok chceme v Hampden Parku dosiahnuť, Škóti jednozačne avizovali, že tento zápas kvalifikácie MS 2018 vyhrajú. Bez ohľadu na absenciu Browna , Armstronga a Ritchieho, kým nám chýbal pre karty Škriniar.
Marek Hamšík nastúpil na svoj 100. zápas v reprezentácii a tréner Kozák postavil zostavu, s akou nik nepočítal.

Čerstvý otec Albert Rusnák: „Súhlasím s trénerom Kozákom“

05. Október 2017
GLASGOW (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor so slovenským futbalovým reprezentantom Albertom Rusnákom: „Kvalita je na našej strane. Ukázali sme to v prvom polčase aj proti silným Angličanom, podľa môjho názoru sme dokonca na ihrisku dominovali.“

Kozák pred Škótskom: Na taktýto zápas sa spomína, podľa výsledku - dobre alebo zle

04. Október 2017
GLASGOW (SFZ/PETER ŠURIN) - Hoci príchod slovenskej reprezentácie na kľúčový zápas v Škótsku nebol úplne bezproblémový, keďže obsluha glasgowského letiska akoby vyslala signál, že zo slovenských sokolov majú na Ostrovoch vetry – kým sa totiž Kozákov národný tím dostal k batožine, musel si dokonale preveriť pevnosť nervov – koncentráciu slovenských hráčov na kľúčový zápas kvalifikcáie MS 2018 to nerozokolísalo.

Patrik Hrošovský: „Čaká nás iné Škótsko ako pred rokom, verím, že fanúšikovia na tribúne opäť pomôžu“

04. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor so 17-násobným slovenským futbalovým reprezentantom Patrikom Hrošovským: „Zápasov, kedy sme si nemohli dovoliť v ďalšom priebehu kvalifikácie zaváhať sme odohrali viac a verím, že k nim pridáme ešte jeden ďalší trojbodový dielik v podobe úspešného výsledku proti Škótsku.“

SLOVENSKO A Čo členovia realizačného tímu prezradili na hráčov?

03. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/mr) - Už zajtra ráno (streda 4.októbra) odletia zverenci trénera Jána Kozáka do Glasgowa, kde ich o deň neskôr čaká kvalifikačný súboj so Škótskom, v ktorom sa môže rozhodnúť o postupujúcom do baráže. Naši sokoli vedia, že v burcujúcej atmosfére to bude veľmi náročný súboj a dôkladne sa naň pripravujú. V tíme vládne dobrá nálada a napriek dôležitosti tohto stretnutia sa dokážu aj pobaviť.

Peter Pekarík: “Proti Malte naše kvalifikačné finále“

02. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ŠURIN – Hoci nie je Peter Pekarík v Herthe, kde pôsobí už päť rokov, v takej pozícii ako minulé sezóny, vďaka bohatým skúsenostiam zachováva chladnú hlavu: “Nie som v kŕči, ostávam pokojný. A všetci vieme, aký cieľ máme v Glasgowe.“

SLOVENSKO A Sokoli podporili nový projekt Dajme spolu gól

02. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/mr) – Slovenskí futbalisti, ktorí sa v Šamoríne pripravujú na kvalifikačný dvojzápas v Škótsku (5.októbra) a s Maltou v Trnave (8.októbra) už dnes zarezávali takmer v kompletnom zložení. Chýbal iba Erik Sabo, ktorý sa k tímu pripojí neskôr. Okrem tréningu si našli zverenci trénera Jána Kozáka čas aj na podporu projektu SFZ pre deti v materských školách – Dajme spolu gól.

Adam Nemec pred duelom v Hampden Parku: „Takéto zápasy mám rád, verím, že uspejeme“

02. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor s útočníkom Adamom Nemcom: „V tejto chvíli to máme vo vlastných rukách my a verím, že v rozhodujúcom zápase prebiehajúcej kvalifikácie uspejeme.“

Martin Škrtel pred duelom so Škótskom: „S pokorou, skromne, ale sebavedomo“

01. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Martin Škrtel o kľúčovom zápase kvalifikácie o postup na MS 2018 proti Škótsku: „Som presvedčený o tom, že je v našich silách uhrať v Glasgowe výsledok, ktorý potrebujeme.“

SLOVENSKO A - Duda po prvom góle v Bundeslige vyrazil na zraz: Chlapci teším sa na vás

01. Október 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr, duc) - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda si otvoril strelecký účet v Bundeslige, keď jeho Hertha remizovala doma s favorizovaným Bayernom 2:2. Hneď po zápase vyrazil náš záložník na zraz národného tímu. Komu venoval svoj premiérový gól a čo odkazuje spoluhráčom do Šamoríne povedal pre futbalsfz.sk.

Slovenskí sokoli na zraze zatiaľ v oklieštenom zložení

01. Október 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Slovenská futbalová reprezentácia sa zišla na zraze v Šamoríne pred poslednými kvalifikačnými zápasmi v Škótsku a doma s Maltou. Trénerovi Kozákovi sa hlásilo doteraz jedenásť hráčov 23-členného kádra.

Slovensko A: Rusnák príde na zraz ako hrdý otec

28. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Z posledného zrazu národného tímu odchádzal krídelník Albert Rusnák ešte ako bezdetný, na ten najbližší v nedeľu 1.októbra už príde ako hrdý otec dcérky Ariany. O svojich pocitoch z narodenia svojho prvorodeného dieťaťa, ale aj o blížiacom sa dôležitom zápase so Škótskom porozprával pre futbalsfz.sk.

Kopúnek: „Gól mi nikto nezoberie. V Škótsku vyhráme, s Maltou si to užijeme“

28. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Rozhovor s autorom víťazného gólu do siete Talianska na MS 2010 Kamilom Kopúnkom. O aktuálnom tíme trénera Kozáka hovorí: „Máme kvalitné mužstvo, chalani predvádzajú výborný futbal.“

Kozák: Istotu baráže dáva víťazstvo vo dvoch zápasoch

26. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentačný tréner Ján Kozák zverejnil nomináciu na posledný kvalifikačný dvojzápas v skupine – 5. 10. hráme v Glasgowe so Šlótskom, 8. 10. v Trnave s Maltou.

SLOVENSKO A: Podľa trénera Kozáka bude zápas so Škótskom súbojom kto z koho

23. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) - Kvalifikačný zápas o postup na MS 2018 Škótsko – Slovensko (5.októbra) v Glasgowe sa blíži. Nielen Slováci si uvedomujú, že to bude ťažký duel, ktorého víťaz si pravdepodobne vybojuje miesto v baráži. Aj v Škótsku už týmto meraním síl žijú a médiá z tejto krajiny sa zaujímali, ako vidí toto meranie síl náš kouč Ján Kozák.

SLOVENSKO A: Škriniar - V Škótsku budeme potrebovať hlas každého fanúšika

22. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) – Slovenský obranca v službách Interu Miláno Milan Škriniar prežíva vynikajúce obdobie. Po letnom prestupe zo Sampdorie Janov sa v talianskom veľkoklube rýchlo udomácnil, je stabilným hráčom základnej zostavy, otvoril si strelecký účet v Serii A a tréner Spalletti si ho nevie vynachváliť.

SLOVENSKO A: Hamšík je ambasádorom verejnej zbierky Biela pastelka

19. September 2017
BRATISLAVA (SFZ) – Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) v 12 slovenských mestách od 21. do 23. septembra organizuje verejnú zbierku Biela pastelka, ktorej tohtoročným ambasádorom je slovenský reprezentant Marek Hamšík. Slovenský futbalový zväz je oficiálnym partnerom tejto akcie.

SLOVENSKO A: Lobotka Myslím si, že pod moju premiéru v Celte sa podpísali štarty za národný tím

12. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/mj) – Darí sa mu a stáva sa z neho obľúbenec slovenských fanúšikov. Reč je o našom reprezentantovi Stanislavovi Lobotkovi. Ten sa stal prvým Slovákom v histórii, ktorý skóroval na Wembley. Po dvoch zápasoch za národný tím proti Slovinsku a Anglicku, v ktorých nastúpil v základnej zostave sa toho dočkal aj cez víkend v drese Celty Vigo.

Zreľák: Čaká ma operácia v Mníchove

12. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/šat) - Kapitán našej úspešnej 21-ky, ktorá sa skvelými výkonmi prezentovala na ME v Poľsku má poriadnu smolu. Slovenský futbalista Adam Zreľák hrajúci za nemecký klub 1. FC Norimberg totiž opäť utrpel zlomeninu predpriehlavkovej kosti. Tentoraz však na pravej nohe.

Tarkovič o hosťovaní Hubočana v Trabzonspore: „Vzhľadom k okolnostiam logický a správny krok“

09. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) – Opora zadných radov slovenskej futbalovej reprezentácie Tomáš Hubočan strávi zvyšok sezóny 2017/18 v Trabzonspore. Kmeňový hráč Olympique Marseille rozšíri enklávu Slovákov v tradičnom tureckom klube a stane sa spoluhráčom Ďuricu, Kucku a Bera. Asistent reprezentačného trénera ŠTEFAN TARKOVIČ vníma jeho rozhodnutie ako správny krok.

Reprezentácia A a 21: Potešili body, výkony i súdržnosť

07. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Viceprezident pre štátnu reprezentáciu a medzinárodné vzťahy Karol Belaník videl na vlastné oči tri zo štyroch septembrových zápasov našich dvoch tímov najvyšších kategórií, jeho pohľad na ne sa tak opieral o osobné poznatky.

Žreb baráže o MS 2018 17. októbra

06. September 2017
BRATISLAVA (SFZ) - Žreb baráže európskej kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska sa uskutoční 17. októbra v Zürichu, oznámila FIFA.

SLOVENSKO A SLOVO KAPITÁNA ŠKRTELA: Nemáme sa za čo hanbiť

05. September 2017
LONDÝN (SFZ/mr) - Zatiaľ čo kvalifikačný zápas v Trnave so Slovinskom, v ktorom naši reprezentanti získali dôležitú výhru 1:0, sledoval iba z tribúny, v Londýne už viedol sokolov proti Anglicku s kapitánskou páskou. Reč je o Martinovi Škrtelovi, ktorý bol na náš tím po súboji s Albionom hrdý, hoci v ňom slovenskí reprezentanti prehrali 1:2.

Škriniar a Hamšík zhodne: Škoda výsledku, skvelí slovenskí fanúšikovia“

11. September 2017
LONDÝN (SFZ/PETER ZEMAN) – Hlasy v mix-zóne po zápase s Anglickom.

Kozák: Bol to náš najlepší výkon proti Anglicku

04. September 2017
LONDÝN (SFZ/PETER ŠURIN) - “Statočne sme sa s Angličanmi pasovali, ale v takomto zápase ak máte tri šance, musíte dať dva góly a mať aj šťastie,“ povedal okrem iného na pozápasovej tlačovej konferencii reprezentačný tréner Ján Kozák.

Slovensko A: Lobotkov historický moment vo Wembley na remízu nestačil

04. September 2017
LONDÝN (SFZ/PETER ŠURIN) – Stanislav Lobotka sa stal prvým slovenským futbalistom, ktorý skóroval v emdzištátnom zápase na futbalovo posvätnej pôde londýnskeho Wembely.

Oficiálne: Slovinci si dali vlastný gól

03. September 2017
BRATISLAVA (SFZ/pš) – Pre históriu je dôležité, aby bola odpoveď na otázku, či víťazný gól proti Slovinsku strelil Adama Nemec, alebo ho rozhodca Antonio Mateu Lahoz zapísal ako vlastný.

Kozák pred Anglickom: “Potrebujem ešte tréning, aby som videl...“

03. September 2017
LONDÝN (SFZ(PETER ŠURIN) - “Potrebujem ešte nedeľný tréning, aby som videl hráčov v akcii,“ časť jednej z odpovedí trénera Jána Kozáka na tlačovej konferencii na Wembley štadióne pred zápasom s Anglickom. A ešte pred naším podvečerným tréningom

SLOVENSKO A SLOVO KAPITÁNA: Konečne sme Slovincov dokázali zlomiť

02. September 2017
TRNAVA (SFZ) – Slovenskí futbalisti zvládli veľmi dôležitý kvalifikačný súboj o postup na MS so Slovinskom na výbornú, keď zvíťazili 1:0 a zaslúžene. Keďže Martin Škrtel mal v tomto dueli stop pre karty s kapitánskou páskou viedol sokolov Marek Hamšík.

Slovensko A: Potrebné a zaslúžené víťazstvo!

01. September 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Naplnili sa prognózy, že v kľúčovom zápase jesene bude o výsledku rozhodovať jediný gól – dal ho Adam Nemec a tak Slovensko zdolalo Slovinsko 1:0.

Kozák: Milo ma prekvapilo, ako sme ťažký zápas zvládli

01. September 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Reprezentčaný tréner Ján Kozák neskrýval po víťaznom zápase spokojnosť.

MILAN ŠKRINIAR: Viem, odkiaľ som prišiel, peniaze ma nikdy nezmenia

30. August 2017
Výkony v národných farbách, ale predovšetkým skvelá sezóna 2016/17 v drese Sampdorie Janov mu v júli priniesli prestup do Interu Miláno, po ktorom mu patrí honor najdrahšieho slovenského hráča histórie. Milan Škriniar je veľká budúcnosť, ale už i silná súčasnosť futbalu pod Tatrami.

Hokejisti Lintner a Joppa veria našim: „Slovinsko zdoláme, v Anglicku neprehráme“

01. September 2017
ŠAMORÍN (SFZ/Peter Zeman) – Na reprezentačný zraz do Šamorína zavítala aj dvojica hokejistov Richard Lintner a Martin Joppa. Vzácna návšteva podporila účasťou projekt „Hviezdy deťom“ a my sme využili príležitosť porozprávať sa s hokejistami, trochu netradične, o futbale.

Tréner Ján Kozák: „Špekulovať my rozhodne nebudeme!“

31. August 2017
TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Tradičná predzápasová tlačovka reprezentačného trénera Jána Kozáka mala logickú hlavnú otázku, ktorá zaznela hneď ako prvá.

Nemec strieľa v repre dôležité góly: „Na zraz prichádzam vždy dobre naladený!“

31. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/Peter Zeman) – Adam Nemec sa po odpykaní kartového trestu vracia do tímu trénera Kozáka. „Gól chcem streliť vždy keď som na ihrisku, či dáte gól Oblakovi alebo inému brankárovi, všetky sa počítajú rovnako.“

Brankár Bajza chytával v Slovinsku a o zápase Slovensko Slovinsko jasno: O víťazovi rozhodne jedna šanca

30. August 2017
BRATISLAVA (SFZ/mr) - Slovenský brankár Pavol Bajza momentálne oblieka dres dánskeho klubu Velje BK v druhej najvyššej súťaži NordicBet 1.liga, no má skúsenosti aj so slovinským futbalom, keď chytal v najvyššej slovinskej lige za NK Zavrč. Práve preto sme sa s ním porozprávali o našom najbližšom súperovi o Slovinsku, s ktorým sme sa v kvalifikačných zápasoch stretli trikrát a trikrát sme odchádzali ako zdolané mužstvo. Slováci sú pred týmto meraním síl na druhej priečke s 12 bodmi a Slovinci na nich strácajú bod. Tabuľku so 14 bodmi vedú Angličania.

Informácie a organizačné pokyny na zápas Slovensko - Slovinsko

31. August 2017
BRATISLAVA (SFZ) – Organizačné informácie a pokyny pre návštevníkov piatkového kvalifikačného zápasu Slovensko – Slovinsko - začiatok o 20:45, hrá sa na Štadione Antona Malatinského v Trnave.

SLOVENSKO A: Kozáčik musí odísť, nahradí ho Novota

30. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/mr) – Zlá správa prichádza z tábora našej reprezentácie, ktorá sa pripravuje na dôležité kvalifikačné zápasy so Slovinskom (1.septembra) v Trnave a s Anglickom (4.septembra) v Londýne. Naša brankárska Matúš Kozáčik pre zdravotné problémy musel opustiť mužstvo a nahradí ho Ján Novota z Debrecénu.

Slovensko A: Je to pre ľudí

30. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ŠURIN) – Ešte dva a pol dňa a rozhodca Antonio Miguel Mateu Lahoz dá pokyn na začiatok kvalifikačného zápasu Slovensko - Slovinsko, ktorý má v tejto chvíli pre obe zúčastnené strany príchuť kľúčového.

SLOVENSKO A: Hráči sa zabávali pri natáčaní rozhovorov

29. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/mr) - Slovenskí reprezentanti ako ich nepoznáte. Zverenci trénera Jána Kozáka, ktorí sa pripravujú na kvalifikačné súboje so Slovinskom (1.septembra) a v Anglicku (4.septembra) sa navzájom vyspovedali pred kamerou a na chvíľu sa uvoľnili a dobre zabavili.

Pekarík pred zápasom so Slovinskom: „Chceme nadviazať na sériu víťazstiev“

29. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/Peter Zeman) – Pekarík o troch prehrách v rade so Slovinskom: „Je to len štatistika. Vo všetkých troch zápasoch sme prehrali vždy tesne o gól, odohrali sme však vyrovnané stretnutia. Verím, že nepriaznivú bilanciu pretrhneme práve teraz v Trnave.“

SLOVENSKO A: Štetina s nikým z tohto kádra ešte nehral

28. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ(PETER ŠURIN) – Nováčikom v kádri reprezentačného áčka nie je, má za sebou aj oficiálny štart v medzištátnom zápase, pripísal si ho proti Gibraltáru. V nominácii trénera Jána Kozáka sa však objavil viackrát, napríklad aj pred rokom, keď sa tím chystal na zápas v Slovinsku. Obranca Lukáš Štetina.

SLOVENSKO A: Hamšíkove zvýšené teploty minulosťou, zaberal v posilňovni

28. August 2017
ŠAMORÍN (SFZ/PETER ZEMAN) – Mareka Hamšíka trápili počas víkendu horúčky, no podľa jeho slov má to najhoršie za sebou a cíti sa dobre. Po dni regenerácie sa zajtra zapojí do tréningového procesu tímu trénera Kozáka. „Marek je v poriadku,“ komentoval jeho zdravotný stav lekár tímu Ján Baťalík.