SR WA – Kapitánka Škorvánková po operácii: Koleno ma trápilo dlho, na kvalifikáciu chcem byť fit

sobota, 25.05.2019
|
Posledná aktualizácia 25.5.2019 14:38

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Problémy sa ťahali dlhšie a teraz prišiel čas ich vyriešiť. Kapitánka slovenskej futbalovej reprezentácie Dominika Škorvánková sa po konci náročnej sezóny v Bayerne Mníchov rozhodla koleno zveriť do rúk lekárov. Po artroskopii už rehabilituje a pre futbalsfz.sk prezradila viac.

„Bolo to spontánne rozhodnutie, keď sme ukončili sezónu. Keďže bolo veľa zákrokov na to koleno, vytvorila sa mi v ňom plika (zhrubnutá výstelka kĺbu, ktorá spôsobuje problém pri hybnosti – poz. aut.). Bola už taká veľká, že mi bránila v pohybe. Preto sme sa rozhodli, že bude najlepšie, keď sa na to pozrú artroskopicky,“ vysvetlila na úvod kapitánka slovenskej reprezentácie Dominika Škorvánková, ktorá zákrok podstúpila minulú stredu v Mníchove. „Prvé dni som rehabilitovala v Nemecku, ale minulý víkend som prišla už domov. Predpokladám, že rehabilitácia bude trvať nejakých šesť týždňov. V klube začíname prípravu 1. júla, čo by som už mala stihnúť,“ pridala Škorvi s dodatkom, že verí, že všetko pôjde podľa plánu.

Už je teda jasné, že Škorvánková nestihne prípravný dvojzápas slovenskej reprezentácie. Zverenky trénera Petra Kopúňa odohrajú 14. júna v Poprade súboj s Poľskom a 17. júna vo Viedni duel s domácim tímom. „Hrať určite nebudem. Ešte pred operáciou som volala s trénerom, radila som sa s ním, takže o tom vedel. Urobila som to radšej teraz, obetujem prípravné zápasy, ktoré sú síce dôležité, lebo sú posledné pred kvalifikáciou. Mohlo sa mi to však zhoršiť tak, žeby som musela ísť na operáciu v jeseň a to by bolo horšie,“ doplnila hráčka Bayernu Mníchov.

autor: Instagram, zdroj: SFZ

Práve blížiaca sa kvalifikácia je v ženskej repre téma číslo jeden. Po zápase so Švajčiarskom (0:1), kde Slovenky predviedli skvelý výkon, zavládla trochu eufória. „Netreba mať však veľké oči. Všetky zápasy, ktoré sme posledne hrali, neboli kvalifikačné. Takýto dôležitý zápas  má iný náboj, aj ja, aj dievčatá to budeme brať inak. Treba sa pripraviť ešte lepšie a ísť krok po kroku. Potom uvidíme, ako budeme zvládať tieto zápasy a o čom sa budeme môct rozprávať. Aj ja beriem túto kvalifikáciu tiež ako prelomovú, ale skôr tým, že sme skúsenejšie, ostrieľanejšie, no máme opäť ťažkých súperov,“  zamyslela sa Škorvánková.

Keď sa obzrie za skončenou sezónou v nemeckom klube, bola pre ňu naozaj náročná. „Napriek tomu, že sme skončili druhé v lige za Wolfsburgom, rovnako v semifinále pohára sme vypadli s týmto súperom, aj v Lige majstrov sme skončili v semifinále, musím hodnotiť sezónu pozitívne. Pre mňa bola najlepšia. Aj keď sa pozriem na to, ako dlho sme boli v hre v troch súťažiach. Každý zápas bol dôležitý, nemohli sme si dovoliť stratiť body. Hrali sme veľmi veľa anglických týždňov, k tomu reprezentácia. Bola som naozaj maximálne vyťažená. Takmer do konca sme bojovali o tri trofeje, no napokon sme nezískali žiadnu, čo je smutné,“ zhodnotila Dominika. Je to motivácia do novej sezóny? „Určite, ale tá by bola, aj keby sme vyhrali všetko. V klube sa nám mení tréner, členovia realizáku aj viacero hráčok, tak uvidíme.“


Lucia Petrincová
Značky
Autor
Lucia Petrincová
Reprezentácia
SR WA
Osoba
DominikaŠkorvánková
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Kopúň na začiatok kvalifikácie povolal 20 hráčok: Stavili sme na overené mená

20.8.2019 16:47

SR WA – Hmírová po prestupe do Lecznej: Chýba mi titul, chcela som sa pohnúť ďalej

09.8.2019 09:15

SR WA – Aktualizované štatistiky, rekordérka v počte štartov Ondrušová

06.8.2019 15:34

SR WA – Tréner našej reprezentácie Kopúň o MS: Ženský futbal sa posúva v rýchlosti i taktike

12.7.2019 10:37

SR WA – Tréner Kopúň bol po dvojzápase šťastný: Ukázala sa vyzretosť tímu

21.6.2019 20:57

SR WA – Na pôde favorizovaného Rakúska po dobrom výkone remíza 1:1

18.6.2019 10:29

SR WA – Reprezentantky si rolu modeliek pred fotoaparátom užívali

16.6.2019 18:39

SR WA – Kapitánka Korenčiová i strelkyňa Fabová: Toto víťazstvo sme potrebovali

15.6.2019 13:39

SR WA - Slovenské reprezentantky pod Tatrami zdolali Poľsko1:0

17.6.2019 13:53

SR WA – Tréner Kopúň na zraze o Poľsku a Rakúsku: Dvaja vynikajúci súperi

10.6.2019 11:33

SR WA – Nominácia na prípravný dvojzápas s Poľskom a Rakúskom

04.6.2019 18:46

SR WA - Diana Bartovičová je v Slavii Praha spokojná: Tituly, Liga majstrov, fanúšikovia - čo viac si želať?

13.5.2019 10:33

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.