www.futbalsfz.sk

SR WA – Lucia Šušková je po zranení späť: Rada by som ešte pomohla reprezentácii

nedeľa, 12.05.2019
|
Posledná aktualizácia 13.5.2019 08:14

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Po dlhej pauze sa konečne vrátila do zápasového rytmu. Reč je o slovenskej reprezentantke Lucii Šuškovej, ktorá  po vážnom zranení kolena vybehla na trávnik v drese svojho poľského klubu Czarni Sosnowiec. O dlhej rekonvalescencii, návrate, ale i o reprezentácii porozprávala pre futbalsfz.sk

Na konci mája minulého roka hrala Lucia Šušková pohárový zápas v Poľsku a práve v ňom ju na desať mesiacov stoplo zranenie. „Mala som poškodený predný krížny väz na pravom kolene, aj bočné väzy. Musela som podstúpiť operáciu v Lodži a čakala ma dlhá rehabilitácia. Tú som absolvovala v meste Bialsko-Biala a trvala asi do marca tohto roka,“ začala na úvod Lucia, ktorá v sobotu prvý raz od zranenia nastúpila v základnej zostave Sosnowca, no jej tím prehral v poľskej lige na ihrisku Konina 0:1.

Prvý raz nastúpila 14. apríla v domácom zápase s Lodžou (4:0) na sedem minút. Tri týždne predtým jej už dovolili lekári trénovať, takže sa pripravovala s tímom. Nemala trochu o koleno strach? „Práveže nie, zdalo sa mi, že je to veľmi málo minút (úsmev). Veľmi som sa tešila, že opäť vybehnem na trávnik a že si zahrám. Myslela som si, že budem viac stresovať, ale užívala som si to,“ priznala slovenská reprezentantka.

Väčší tlak a stres prišiel v druhom zápase v Katowiciach, kde odohrala Lucia už dvadsať minút. „Keď som nastupovala, prehrávali sme 0:1, takže to bolo ťažšie. Chcela som tímu pomôcť. Nakoniec vyrobili súperky penaltu po faule na mňa (premenila ju Patrícia Hmírová – pozn. aut.) a remizovali sme tam 1:1.  To bol teda taký ozajstný návrat,“ opísala dôležité momenty rodáčka z Čadce. 

V sobotu nastúpila prvý raz v základnej zostave a odohrala 70 minút. Koleno vydržalo? „Hrala som teraz v obrane, i keď v Sosnowci zvyknem byť na pravej strane zálohy. Koleno držalo, no už v tej 70. minúte cítila, že je to dosť,“ prezradila Šušková.

Lucia patrila medzi stálice v národnom tíme, no naposledy sa v slovenskom drese predstavila v marci 2018 na turnaji na Cypre. O mesiac čaká naše baby prípravný dvojzápas. „Hovorila som s trénerom Kopúňom, zaujímal sa o môj stav, o výsledky testov. Ešte ma čakajú testovania na silu operovaného kolena, silu svalov,“ vysvetlila Lucia. „Úprimne, ešte by som si netrúfla oodohrať duel. Stála som desať mesiacov, je to veľký výpadok a v reprezentácii je to najvyššia úroveň, takže tam musí ísť každý naplno.“

Potom už prídu na rad ostré stretnutia našej repre v kvalifikácii. „Ak ma tréner zavolá, bola by som veľmi rada, keby som mohla pomôcť družstvu. Máme akosi šťastie na severské tímy. V každej kvalifikácii máme niekoho odtiaľ (tentoraz Švédsko a Island). Vieme o nich, že sú to tvrdé, silové hráčky, my sme skôr technické. Myslím si, že všetky baby dajú do toho maximum, aby sme boli čo najúspešnejšie,“ zaželala si Lucia Šušková.


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Osoba
Lucia Šušková
Autor
Lucia Petrincová
Mohlo by vás zaujímať
SR WA – Kapitánka Škorvánková po operácii: Koleno ma trápilo dlho, na kvalifikáciu chcem byť fit

25.5.2019 14:38

SR WA - Diana Bartovičová je v Slavii Praha spokojná: Tituly, Liga majstrov, fanúšikovia - čo viac si želať?

13.5.2019 10:33

SR WA – Korenčiová po sezóne v Miláne: O talianskom futbale, tridsiatke i reprezentácii

04.5.2019 08:54

SR WA – Trénera Kopúňa výkon v Švajčiarsku i celý zraz potešil: Poklonu nám zložil aj známy kouč

13.4.2019 10:22

SR WA - Slovenské futbalistky predviedli skvelý výkon, no Švajčiarkam stačil jeden gól

10.4.2019 10:58

WA – Zápas so Švajčiarskom bude skúškou. Kouč Kopúň: Chceme vidieť naše slovenské črty

03.4.2019 21:30

WA – Nominácia na prípravný duel vo Švajčiarsku

09.4.2019 15:29

FUTBALISTKA ROKA 2018 – Cenu fanúšika získala Mária Mikolajová

19.3.2019 11:39

SR WA – Turnaj na Cypre bez víťazstva. Tréner Kopúň: Meníme veci za pohybu, z dievčat cítiť optimizmus

09.3.2019 08:21

SR WA – Turnaj na Cypre ukončili slovenské futbalistky prehrou s Maďarskom

06.3.2019 15:27

SR WA - S Rakúskom prišla tesná prehra. Kouč Kopúň: Bol to remízový duel, s Maďarskom chceme vyhrať

05.3.2019 08:30

SR WA - Neuveriteľný zápas s Nigériou! Slovenky po gólovej prestrelke tesne prehrali

04.3.2019 15:39

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner