SR WA – Na pôde favorizovaného Rakúska po dobrom výkone remíza 1:1

Pondelok, 17.6.2019 20:20 | Posledná aktualizácia 18.6.2019 08:29

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

VIEDEŇ (SFZ) – Slovenské futbalistky zvládli aj druhý duel. Po triumfe nad Poľskom 1:0 v piatok v Poprade, remizovali na ihrisku favorizovaného Rakúsku 1:1 a hrali viac než polhodinu v oslabení.

Domáce Rakúšanky pohrozili už v 20. sekunde, keď musela po šanci Hickelsbergerovej zasahovať Mária Korenčiová. Postupne sa osmelili aj naše dievčatá, v 5. minúte vyskúšala brankárku Veronika Sluková. Veľká príležitosť prišla v 18. minúte keď po rohu Márie Mikolajovej domáca gólmanka zakiksovala, no na jej šťastie sa lopta odrazila mimo bránky. V 24. minúte kopala priamy kop Vojteková, obstrelila múr, no Zinsbergerová mala loptu pod kontrolou.

A potom to prišlo! Za 5 minút sa skóre menilo dva razy a mohlo aj tretí. V 36. minúte potiahla loptu Bíróová, našla na pravej strane nabiehajúcu Zdechovanovú, ktorá posunula do šestnástky Fabovej a Klaudia pridala ďalší gól v repre! Obrovská radosť našich dievčat však trvala iba minútu. Po rozohraní Rakúšanky zaútočili, presná prihrávka cez obranu našla Zadrazilovú a tá vyrovnala. O dve minúty na to zastavila Vojteková v pokutovom území Hickelsbergerovú, dostala žltú kartu a Rakúšanky penaltu.

K lopte sa postavila Puntigamová, no Mária Korenčiová jej pokutový kop chytila!

Tesne pred prestávkou dostali ešte domáce štandardku, no strela Feiersingerovej z hranice šestnástky skončila bez odozvy.

V druhom polčase mala výbornú šancu v 57. minte Fabová, keď jej únik zmarila domáca obrankyňa.  Z protiútoku zaútočili domáce, Vojteková potiahla Hickelsbergerovú, dostala prísnu druhú žltú kartu a musela predčasne pod sprchy.

Slovenky však bojovali aj napriek oslabeniu a favoritovi nedovolili streliť víťazný gól.

RAKÚSKO WA – SLOVENSKO WA  1:1 (1:1)
Góly: 37. Zadrazilová – 36. Fabová.
ŽK: Prohásková, Vojteková.
ČK: 58. Vojteková.
Rozhodovala: Siposová (Maďarsko), 950 divákov.
RAKÚSKO WA: Zinsbergerová – Schiechtlová, Wenningerová, Schnaderbecková (67. Ederová), Weilharterová – Hickelsbergerová (75. Prohaskvá), Zadrazilová, Puntigamová, Feiersinger, Dunstová (75. Makasová)– Billaová (75. Kleinová). Tréner: Dominik Thalhammer.
SLOVENSKO WA: Korenčiová – Zdechovanová (80. Bytčánková), Košíková, Fischerová, Vojteková – Mikolajová (80. Žemberyová), Šušolová, Bíróová (71. Havranová) – Fabová, Sluková (63. Horváthová), Šurnovská (71. Hmírová). Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Vedel som, že nás čaká ťažký zápas. Mali sme v nohách už duel s Poľskom.  Navyše sme dohrávali oslabení. To, čo sme chceli v príprave na kvalifikáciu zvládnuť, sa nám konečne podarilo. A môžeme si povedať, že v našom výkone bolo vidieť vyzretosť, aby sme mohli hrať o výsledok, uhrať závery a to je výborné.“