SR WA – Na záver kvalifikácie výhra v Severnom Írsku

Utorok, 4.9.2018 21:00 | Posledná aktualizácia 4.9.2018 22:49

PORTADOWN (SFZ/brs, lg) – Slovenské futbalové reprezentantky vyhrali na záver kvalifikačných bojov o MS 2019. Zo Severného Írska si odnášajú tri body po góle Dominiky Škorvánkovej.

Pre naše reprezentantky to bola prvá výhra v končiacej sa kvalifikácii. Štatisticky sme boli v zápase lepšie družstvo. Celkovo sme na domácu bránku vyslali 12 striel, štyri smerovali medzi tri žrde, ale ibá tá z 36. min skončila za severoírskou brankárkou Burnsovou. Prekonala ju jedna z našich najskúsenejších hráčok kapitánka Dominika Škorvánková. Slovenské hráčky treba pochváliť aj za skvelo zvládnuty záver zápasu, keď domáce nepustili do žiadneho tlaku.

Naše futbalistky však skončili v skupine na poslednom mieste, keďže sme dali menej gólov vo vzájomných zápasoch. V Žiline v novembri 2017 sme prehrali 1:3.

SEVERNÉ ÍRSKO WA – SLOVENSKO WA 0:1 (0:1)
Gól:
36. Škorvánková
ŽK: Simpsonová, Foyová – Korenčiová, Šurnovská
Rozhodovala: Alina Pesová
SEVERNÉ ÍRSKO: Burnsová – Simpsonová, Holdawayová, Nelsonová, Foyová – Milliganová, Montgomeryová, McFaddenová, Callaghanová (80. Wadeová) – Magillová, Bellová (87. McKennová). Tréner: Alfie Wylie
SLOVENSKO: Korenčiová – Zdechovanová, Fischerová, Haršanyová, Vojteková – Škorvánková, Bíróová, Šušolová – Hmírová, Šurnovská (90+. Havranová) – Bartovičová. Tréner: Peter Kopúň

PETER KOPÚŇ (TRÉNER SR WA): "Musím povedať, že sme odohrali veľmi ťažký zápas. Hral sa fyzicky náročný futbal, domáce predviedi klasický britský výkon s dlhými nakopávanými loptami, osobnými súbojmi a štandardnými situáciami. Naša túžba vyhrať bola veľká, čo bolo cítiť v úvode stretnutia, kedy sme mali problém dostať sa do útočnej zóny. Chceli sme hrať futbal, ale za tri dni od zápasu s Nórkami sme museli zmeniť celý koncept hry. Rozbehli sme sa po góle Škorvánkovej. Padol tak, ako sme si predstavovali. Ukázali sme, že vieme hrať to, čo chceme. Druhý polčas bol veľmi náročný a veľmi behavý. Domáce pridali na tempe, zjednodušili svoju hru a hrali vysoko. Chceli sme to využívať na protiútoky. Súperky boli odhodlané duel zvrátiť, ale náš výkon bol oduševnený. Gratulujem dievčatám, že naplnili svoju túžbu. Dúfam, že tento víťazný koniec bude začiatkom novej kvalifikácie, ktorá, verím, že bude úspešnejšia."

Šláger našej skupiny sa hral v Nórsku, kde zavítali Holanďanky. Nórky potrebovali na priamy postup triumf. Ten si zabezpečili dvoma zásahmi v úvodných minútach. V 5. min Syrstad Engenová a o minútu neskôr zvýšila Herlovsenová. Holanďanky dokázali po polhodine hry len korigovať stav na 1:2, keď sa do čierneho trafila Miedemová.