SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

Posledná aktualizácia 14.9.2020 16:50

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien sa v stredu stretne v Senci, kde družstvo kouča Petra Kopúňa čaká kontrolný zraz. Naše dievčatá totiž po zmenách termínov nehrajú v tomto asociačnom termíne kvalifikačný zápas. Tréner ženského áčka prezradil, ako sa tvorila nominácia, aký je program zrazu, ale i to, ako opatrenia proti šíreniu Covidu-19 ovplyvnili plány.

V nominácii je 23 hráčok z rôznych kútov Európy. „Bola to veľmi náročná úloha, ani nie z pohľadu toho, že je to po dlhom čase, ale najmä pre všetky kritériá a pravidlá, ktoré musíme splniť, aby sme mohli bezpečne nominovať hráčky,“ začal na úvod kormidelník ženskej futbalovej reprezentácie Peter Kopúň. „Ešte pred tvorbou nominácie sme mali s dievčatami videohovor, aby sme vedeli, aká je situáciu u nich v klube, aké sú tam opatrenia. Išlo o to, aby sme sa vedeli zariadiť, keď budeme hráčky nominovať z kritických oblastí – Francúzsko, Praha, Malopoľské vojvodstvo.“

Náročná situácia a prísne opatrenia spôsobili, že pre niektoré reprezentantky musel tím žiadať výnimku. „Pre Dominiku Škorvánkovú z Francúzska, ale aj pre novicku Victoriu Kaláberovú zo Španielska, ktorá nemohla prísť na kontrolný zraz v auguste. V tom čase odchádzala do nového klubu a nechceli sme to siliť. Teraz je ešte príležitosť ju vidieť, preto sme ju nominovali. Náš technický vedúci všetko vybavil, i keď to bolo všelijaké a neisté, ale dopadlo to dobre,“ pridal spokojne Kopúň.

Testovanie na koronavírus sa nevyhne ani tomuto zrazu, rovnako ako všetkým, ktoré naši futbalisti i futbalistky v poslednom čase absolvovali. „Dievčatá sa otestovali ešte pred odchodom na Slovensko, aby sme sa vyhli tomu, žeby mohli ohroziť aj rodinu a v prípade pozitívneho testu by zostali v karanténe v kluboch. Niektoré, čo hrajú blízko boli na testoch tu, aby už v stredu na zraze mali výsledky,“ vysvetlil tréner ženského áčka.

Tento zraz bude trochu netypické aj odhliadnuc od koronaopatrení. Po zmenách termínov kvalifikačných zápasov, ktoré karanténa z jari posunula na jeseň, to vyšlo tak, že september majú naše dievčatá voľný. Vedenie tímu sa snažilo nájsť súpera aspoň na prípravný zápas, no opäť zasiahla korona. „Duel so Srbskom padol, hľadali sme náhradné riešenie, súpera z okolitých krajín. Česko už však malo zápas s Poľskom, uvažovali sme nad Rakúskom, no po sprísňovaní opatrení sme sa nakoniec rozhodli, že budeme mať len modelovaný duel. Oslovili sme jednu z akadémií, ktorá nám vyšla v ústrety, za čo som vďačný,“ pridal Kopúň.

Týždeň v Senci bude pre kouča a jeho realizačný tím skvelou príležitosťou dobre pripraviť dievčatá na náročné dva zrazy v októbri a novembri, kde ich čakajú dokopy štyri náročné duely. „Chceme sa vrátiť k tomu, čo sme vo februári dolaďovali na turnaji na Cypre, tam nám to pekne vychádzalo najmä v prvom zápase (Mexiko – 2:2), v druhom bol súper ťažký (Fínsko – 2:4), ale baby ukázali, že sa to dá. Teraz si to znova zopakujeme, aby sme boli dobre pripravení na október a november. Problémom však je, že nám niektoré dievčatá vypadli pre zranenie. Hneď dve stopérky Haršanyová a Bartovičová, Harši sa dáva rýchlo dokopy, verím, že o mesiac už bude k dispozícii. Dáme priestor novým dievčatám a uvidíme, ako sa s tým popasujú. Vypadla nám aj Zdechovanová pre svalové problémy, ktorú nahradí Bytčánková,“ dodal na záver Peter Kopúň.

Značky
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
SR WA
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Fischerová po prehre so Švédkami: Sú to hráčky svetovej triedy

02.12.2020 11:05

SRWA – Kvalifikačná záverečná s poltuctom v našej bráne

01.12.2020 20:18

SR WA – Diana Bartovičová: Na začiatku zápasu je šanca vždy, kľúčom je koncentrácia

01.12.2020 08:20

SR WA – Hráčky po prehre s Islandom, Škorvánková: Bolí to, Vojteková: Je to sklamanie

27.11.2020 08:46

SRWA - Island bol silný, prehrali sme so srdcom a v stoji

27.11.2020 14:08

SRWA – Reprezentačná opora Patrícia Fischerová: Môžeme, nemusíme!

25.11.2020 20:07

SR WA zraz – Súboj s Islandom je vzrušujúca výzva na záver kvalifikácie

25.11.2020 20:06

SR WA - NOMINÁCIA NA KVALIFIKAČNÉ ZÁPASY S ISLANDOM A ŠVÉDSKOM

16.11.2020 17:33

SR WA – Tréner Kopúň aj dvojgólová Hmírová po víťazstve nad Lotyškami: Spokojnosť! Bola to tímová spolupráca

28.10.2020 14:42

SR WA - Splnená taktika priniesla trojbodový cieľ

26.11.2020 13:20

SR WA – Tréner Peter Kopúň pred zápasom s Lotyšskom: Nájdeme kľúče od brány súperiek

27.10.2020 08:46

SR WA – Tréner Peter Kopúň: Tímový úspech, je to krásne

24.10.2020 14:09

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.