SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

Posledná aktualizácia 14.9.2020 16:50

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien sa v stredu stretne v Senci, kde družstvo kouča Petra Kopúňa čaká kontrolný zraz. Naše dievčatá totiž po zmenách termínov nehrajú v tomto asociačnom termíne kvalifikačný zápas. Tréner ženského áčka prezradil, ako sa tvorila nominácia, aký je program zrazu, ale i to, ako opatrenia proti šíreniu Covidu-19 ovplyvnili plány.

V nominácii je 23 hráčok z rôznych kútov Európy. „Bola to veľmi náročná úloha, ani nie z pohľadu toho, že je to po dlhom čase, ale najmä pre všetky kritériá a pravidlá, ktoré musíme splniť, aby sme mohli bezpečne nominovať hráčky,“ začal na úvod kormidelník ženskej futbalovej reprezentácie Peter Kopúň. „Ešte pred tvorbou nominácie sme mali s dievčatami videohovor, aby sme vedeli, aká je situáciu u nich v klube, aké sú tam opatrenia. Išlo o to, aby sme sa vedeli zariadiť, keď budeme hráčky nominovať z kritických oblastí – Francúzsko, Praha, Malopoľské vojvodstvo.“

Náročná situácia a prísne opatrenia spôsobili, že pre niektoré reprezentantky musel tím žiadať výnimku. „Pre Dominiku Škorvánkovú z Francúzska, ale aj pre novicku Victoriu Kaláberovú zo Španielska, ktorá nemohla prísť na kontrolný zraz v auguste. V tom čase odchádzala do nového klubu a nechceli sme to siliť. Teraz je ešte príležitosť ju vidieť, preto sme ju nominovali. Náš technický vedúci všetko vybavil, i keď to bolo všelijaké a neisté, ale dopadlo to dobre,“ pridal spokojne Kopúň.

Testovanie na koronavírus sa nevyhne ani tomuto zrazu, rovnako ako všetkým, ktoré naši futbalisti i futbalistky v poslednom čase absolvovali. „Dievčatá sa otestovali ešte pred odchodom na Slovensko, aby sme sa vyhli tomu, žeby mohli ohroziť aj rodinu a v prípade pozitívneho testu by zostali v karanténe v kluboch. Niektoré, čo hrajú blízko boli na testoch tu, aby už v stredu na zraze mali výsledky,“ vysvetlil tréner ženského áčka.

Tento zraz bude trochu netypické aj odhliadnuc od koronaopatrení. Po zmenách termínov kvalifikačných zápasov, ktoré karanténa z jari posunula na jeseň, to vyšlo tak, že september majú naše dievčatá voľný. Vedenie tímu sa snažilo nájsť súpera aspoň na prípravný zápas, no opäť zasiahla korona. „Duel so Srbskom padol, hľadali sme náhradné riešenie, súpera z okolitých krajín. Česko už však malo zápas s Poľskom, uvažovali sme nad Rakúskom, no po sprísňovaní opatrení sme sa nakoniec rozhodli, že budeme mať len modelovaný duel. Oslovili sme jednu z akadémií, ktorá nám vyšla v ústrety, za čo som vďačný,“ pridal Kopúň.

Týždeň v Senci bude pre kouča a jeho realizačný tím skvelou príležitosťou dobre pripraviť dievčatá na náročné dva zrazy v októbri a novembri, kde ich čakajú dokopy štyri náročné duely. „Chceme sa vrátiť k tomu, čo sme vo februári dolaďovali na turnaji na Cypre, tam nám to pekne vychádzalo najmä v prvom zápase (Mexiko – 2:2), v druhom bol súper ťažký (Fínsko – 2:4), ale baby ukázali, že sa to dá. Teraz si to znova zopakujeme, aby sme boli dobre pripravení na október a november. Problémom však je, že nám niektoré dievčatá vypadli pre zranenie. Hneď dve stopérky Haršanyová a Bartovičová, Harši sa dáva rýchlo dokopy, verím, že o mesiac už bude k dispozícii. Dáme priestor novým dievčatám a uvidíme, ako sa s tým popasujú. Vypadla nám aj Zdechovanová pre svalové problémy, ktorú nahradí Bytčánková,“ dodal na záver Peter Kopúň.


Lucia Petrincová
Značky
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
SR WA
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Toto je kľúčový zraz

17.9.2020 11:32

SR WA - Nominácia na kontrolný zraz a prípravný zápas v Senci

14.9.2020 11:27

SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

22.7.2020 19:27

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.