SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

Posledná aktualizácia 31.5.2020 20:27

BRATISLAVA (SFZ) – Na súťažný duel nastúpila po takmer piatich mesiacoch, no Lucia Ondrušová priznala, že návrat po zranení bol teraz úplne iný. Na tri mesiace totiž futbal zastavila koronapauza. Nemecká ženská bundesliga sa tento víkend opäť rozbehla. Slovenská reprezentantka v rozhovore prezradila viac.

Kolín nastúpil v piatok na ihrisku lídra tabuľky vo Wolfsburgu a napriek prehre 0:4, to bol dobrý zápas. „Pocity návratu som si za posledné tri roky zažila viac než by bolo potrebné. No teraz tým, že nám korona stopla ligu, tak ten comeback bol iný. Bol to comeback celého tímu, ten môj osobný stál až na druhom mieste. Reálne som si to neuvedomovala, ako predtým. Samozrejme, bol to perfektný pocit zase byť na ihrisku a robiť to, čo ma najviac na svete baví,“ začala na úvod skúsená futbalistka, ktorá už roky patrí medzi opory národného tímu.

Doma nebola od februára a čas pandémie strávila v Nemecku. Napriek ťažkému obdobiu ukázala veľké srdce a pomáhala ľuďom, ktorí to potrebovali. „Taký dlhý čas, čo som nebola doma, som počas svojej kariéry nezažila. Bolo to pre mňa veľmi náročné, veľmi mi chýbala rodina a kamaráti, veľa z nich totiž bolo doma na Slovensku. Osem týždňov sme mali v klube individuálny plán, na každý deň sme mali tri tréningy denne, chodili sme samy behať. Všetko sme to museli nahrávať a posielať trénerke. Bolo to veľmi vyčerpávajúce. Preto sme s moju spolubývajúcou – spoluhráčkou Rachel Rinast hľadali iné aktivity,“ vysvetlila Lucia. „Uvedomovali sme si, že aj keď je korona, my sa máme dobre a mnohým ľuďom okolo nás je horšie. Neprišli sme o zamestnanie, dostávali sme plat, mali sme normálne životné podmienky. Zmenilo sa nám len to, že sme museli trénovať doma. Preto sme chceli pomôcť. Rozmýšľali sme, že zavesíme inzeráty, žeby sme pomohli starším ľuďom. Ozvali sme sa aj cez internet, ale nemali sme žiadnu odozvu, tak sme vymysleli pomoc pre bezdomovcov. Na ulici sme im na plot zavesili balíčky s potravinami, hygienickými potrebami. Dokonca je to tam dodnes. Ešte stále zvykneme priniesť minerálky alebo hygienické potreby a stále ich nosia aj iní ľudia.“

„Keď nám bolo tak ťažko, vždy sme si povedali, že sa máme fajn, že sme zdravé, máme prácu, naša rodina je zdravá. Všetci takéto šťastie počas krízy nemali.“

Situácia sa však našťastie zlepšila a nemecká vláda dala zelenú futbalu. „Zo dňa na deň sme dostali správu, že môžeme začať trénovať v skupinách. Toto bolo v každej spolkovej republike rôzne, niektoré tímy tak trénovali už pár  týždňov pred nami. V Kolíne boli všetky športoviská zavreté. Potom sme týždeň trénovali v dvoch skupinách bez kontaktu, nesmeli sme sa dotýkať lôpt, ani kužeľov, dezinfekcia bola všade. Následne nás dvakrát testovali a mohli sme začať s klasickým tréningom, asi pred dva a pol týždňom. Aj teraz sme každý týždeň dvakrát testované,“ ozrejmila situáciu Ondrušová.

Situácia so štartom však bola dlhšie nejasná, no zväz motivoval kluby odmenou 300-tisíc eur, takže sa liga spustila. Luciin Kolín bude mať riadne nahustený program, keďže má okrem neodohratých kôl aj nejaké dohrávky. Liga by sa mala uzavrieť do konca júna, Kolín bojuje o záchranu. A už vo štvrtok ho čaká tzv. šesťbodový zápas s Duisburgom, ktorý je tiež namočený. V tomto klube pôsobí ďalšia Slovenka Lucia Haršanyová. „Kolín sa musí zachrániť, v klube majú veľké plány so ženským futbalom. Aj vo Wolfsburgu bolo cítiť, že celý tím ťahá za jeden povraz. V zime prišiel nový tréner, ktorý k tomu prispieva, vie nás motivovať. A navyše pracujeme aj s psychológom, takže urobíme všetko pre záchranu. Aj na duel v Duisburgu sme výborne pripravené. Verím, že sa s Luckou stretneme, minulý zápas nehrala, ale dúfam, že už bude fit. Duisburg má veľmi úzky káder, takže uvidíme,“ vyhlásila odhodlane slovenská futbalistka.

Tá už roky patrí medzi opory národného tímu. Naše ženy čaká veľmi náročná jeseň. „Je to naozaj veľmi ťažký rozpis. Keď som ho videla prvý raz, tak som tomu trošku neverila. No musíme to zvládnuť,“ uzavrela Lucia Ondrušová.


Slovenky pri reštarte bundesligy

Wolfsburg – Kolín 4:0 (za hostky Ondrušová 82 minút, ŽK)

Bayern – Hoffenheim 3:0 (za domáce Škorvánková 0 minút)

Freiburg – Postdam 3:2 ( za domáce Vojteková 78 minút)

Leverkusen – Duisburg 0:2 (za hostky Haršanyová 0 minút)


Lucia Petrincová
Značky
Osoba
Lucia Ondrušová
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Toto je kľúčový zraz

17.9.2020 11:32

SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

14.9.2020 16:50

SR WA - Nominácia na kontrolný zraz a prípravný zápas v Senci

14.9.2020 11:27

SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

22.7.2020 19:27

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.