SR WA – Po kempe v Turecku je tréner Kopúň spokojný: Vyvrcholením by mala byť kvalifikácia

streda, 23.01.2019
|
Posledná aktualizácia 23.1.2019 13:35

autor: Alper Dogmen, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien má za sebou prvú akciu v roku 2019. Zverenky trénera Petra Kopúňa strávili osem dní v tureckej Antalyi, kde okrem tréningových jednotiek odohrali aj dva prípravné zápasy s domácim výberom (0:0, 1:1). Kormidelník nášho tímu zhodnotil kemp, výkony i zapracovanie zmien, ktoré avizoval. 

„Cieľom kempu bolo overiť nejaké prvky konceptu našej hry. Sme veľmi radi, že sme to mali možnosť realizovať v podmienkach, kde nám to prostredie a počasie dovoľovalo. Aj keď v úvode bolo problematické počasie, museli sme meniť program, z ôsmich tréningov sme mali iba sedem. Obsah sme však naplnili, ako sme si predstavovali. Dva zápasy s Tureckom boli ideálnou skúškou, kde si môžeme tieto veci overiť,“ začal hodnotenie tureckého kempu tréner reprezentácie žien.

Na kemp vzal kouč aj novú hráčku Martinu Švecovú a naopak, chýbali viaceré opory. „Vzali sme 23 hráčok, tým že nešla Škorvánková, Bíróová, Vojteková, ktoré sú stálice, bola možnosť pozrieť si iné hráčky v tréningovom procese. Teším sa, že dievčatá celkom dobre zapadli, celkovo atmosféra v tíme bola veľmi príjemná. Milo ma prekvapilo, aká tu bola súdržnosť,“ vyjadril sa spokojne kouč. 

Sústredenie však bolo ni veľmi šťastné pre dvojicu dievčat. „Ako vždy, futbal prináša aj nepríjemné veci ako zranenia Mati Šurnovskej a Terky Kovaľovej, ktoré boli trošku vážnejšie a vyradili ich do konca zrazu. Je to futbal a dievčatá sa s tým musia vyrovnať. Na druhej strane, boli s tímom stále a bolo fajn, že sme boli pokope,“ snažil sa nájsť pozitíva šéf našej lavičky.

Dievčatá odohrali dve stretnutia a k víťazstvu nemali ďaleko. „Zápasy nám ukázali, že sú tam dobré veci, niektoré potrebujeme ešte vyladiť. V tomto smere som bol veľmi spokojný,“ pridal Kopúň.

Už na konci februára sa reprezentácia zíde znova, keďže ju čaká tradičné podujatie. „Zraz pred turnajom na Cypre bude pre nás dôležitým medzníkom našej prípravy. Teším sa naň, lebo dievčatá ukázali, že aj keď sa za víťazstvom nejde ľahko, ony za ním chcú ísť a že to nie je také jednoduché, ako si každý myslí a že to príde samo. Pokiaľ pôjdeme takto ďalej, plány do budúcna budú postavené na tom, že mentalita hry našej reprezentácie bude jedna z kľúčových charakteristík. Ja verím, že keď sa ukážeme v najbližšom možnom termíne, keď budeme hrať doma, že aj diváci budú vidieť niektoré nové prvky, ktoré si užijú spolu s nami,“ netajil spokojnosť Peter Kopúň.

Vnímal tréner pozitívne posuny v porovnaní s dvojzápasom v Grécku v novembri minulého roka? „Je veľmi príjemné počuť, ako to zhodnotil nový člen realizačného tímu kouč brankárok Pavel Kováč, ktorý tu bol teraz s nami. Videl predchádzajúce zápasy, keďže analyzoval hru nášho družstva. Sám povedal, že je veľmi milo prekvapený, akým spôsobom sme hrali prot Turkyniam. Aj viacerí, ktorí videli duely, priznali, že družstvo podáva veľmi príjemný tímový výkon. Je to veľmi milé, keď počujete také veci, keďže sme ešte stále na začiatku niečoho a gradácia by mala byť v samotnej kvalifikácii,“ uzavrel Peter Kopúň.


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Osoba
Peter Kopúň
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Tréner našej reprezentácie Kopúň o MS: Ženský futbal sa posúva v rýchlosti i taktike

12.7.2019 10:37

SR WA – Tréner Kopúň bol po dvojzápase šťastný: Ukázala sa vyzretosť tímu

21.6.2019 20:57

SR WA – Na pôde favorizovaného Rakúska po dobrom výkone remíza 1:1

18.6.2019 10:29

SR WA – Reprezentantky si rolu modeliek pred fotoaparátom užívali

16.6.2019 18:39

SR WA – Kapitánka Korenčiová i strelkyňa Fabová: Toto víťazstvo sme potrebovali

15.6.2019 13:39

SR WA - Slovenské reprezentantky pod Tatrami zdolali Poľsko1:0

17.6.2019 13:53

SR WA – Tréner Kopúň na zraze o Poľsku a Rakúsku: Dvaja vynikajúci súperi

10.6.2019 11:33

SR WA – Nominácia na prípravný dvojzápas s Poľskom a Rakúskom

04.6.2019 18:46

SR WA – Kapitánka Škorvánková po operácii: Koleno ma trápilo dlho, na kvalifikáciu chcem byť fit

25.5.2019 14:38

SR WA - Diana Bartovičová je v Slavii Praha spokojná: Tituly, Liga majstrov, fanúšikovia - čo viac si želať?

13.5.2019 10:33

SR WA – Lucia Šušková je po zranení späť: Rada by som ešte pomohla reprezentácii

13.5.2019 08:14

SR WA – Korenčiová po sezóne v Miláne: O talianskom futbale, tridsiatke i reprezentácii

04.5.2019 08:54

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.