SR WA - Slovenské futbalistky predviedli skvelý výkon, no Švajčiarkam stačil jeden gól

utorok, 09.04.2019
|
Posledná aktualizácia 10.4.2019 10:58
zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Ženská reprezentácia Slovenska vo veľmi dobrom zápase prehrala vo Švajčiarsku s domácim národným výberom 0:1. Zverenky trénera Petra Kopúň podali kvalitný výkon, no nepremenili viacero šancí.

Zápas vo Winterthure sa pred peknou kulisou začal veľmi zostra. Už v 11. minúte sa domáca Müllerová zrazila s našou Veronikou Slukovou tak nešťastne, že obe hráčky museli po tvrdom náraze hlavami striedať. 

Slovenské futbalistky však tento moment nezastavil a hralo sa väčšinou na polovici súpera. V prvom polčase zverenky kouča Kopúňa dominovali, mali loptu na kopačkách častejšie a prišli aj šance. Dve obrovské zahodila Patrícia Hmírová, ktorá zoči-voči brankárke neuspela. Rovnaka dvakrát mohla skórovať aj kapitánka Dominika Škorvánková.  

Švajčiarky po prestávke zapli na vyššie obrátky, no naše futbalistky im v úvodných minútach veľa nedovolili. V 56. minúte sa však domáce tešili. Po dlhej a presnej lopte z vlastnej polovice si na center nabehla Reutelerová a lišiacky padáčikom prekonala Korenčiovú.

Gól naše dievčatá ešte viac nabudil. V 67. a 69. minúte kopala Vojteková dva rohové kopy, prvý vyrazila brankárka, po druhom zabrala obrana. V 71. minúte sa o slovo prihlásila Stierlierová, ktorá zo štandardky opečiatkovala brvno a o päť minút na to sa zaskvela slovenská brankárka, keď vybehla proti Lehmannovej a ešte mimo šestnástky zneškodnila jej šancu. Slovenky tlačili, no vyrovnanie už neprišlo. V závere sa aj vďaka striedaniam hra kúskovala a domáce tak tesné víťazstvo udržali.

Napriek prehre sa dievčatá dočkali krásnej ďakovačky od slovenských fanúšikov, ktorých bolo vo Winterthure naozaj dosť. Poďakoval im aj kouč Peter Kopúň. „Slováci žijúci vo Švajčiarsku nám vytvorili naozaj úžasné prostredie. Špeciálne sa chcem poďakovať Romanovi Koreňovi, ktorý bol lídrom a všetko zorganizoval. Naozaj sme sa cítili výborne, bolo ich počuť na celom štadióne. Ešte raz veľmi pekne ďakujem všetkým Slovákom vo Švajčiarsku.“

ŠVAJČIARSKO WA – SLOVENSKO WA 1:0 (0:0)
Gól:
56. Reutelerová.
ŽK: Šušolová, Zdechovanová, Šurnovská.
SLOVENSKO WA: Korenčiová – A. Horváthová, Bartovičová, Fischerová, Zdechovanová (89. Haršanyová) – Mikolajová (85. Ondrušová), Šušolová, Škorvánková – Vojteková (81. Šurnovská), Sluková (11. Fabová), Hmírová. Tréner: Peter Kopúň.
HLAS PO ZÁPASE
PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Boli sme svedkami obojstranne veľmi dobrého zápasu. Ako som predpokladal, Švajčiarky sú silný tím. Na začiatku som hovoril, že tento zraz je špecifický, keďže hráme iba jeden zápas, som rád, že sme v týždni dokázali zacieliť správne. Bol to naozaj veľmi dobrý zápas. V prvom polčase sme sa mali dostať do vedenia, mali sme šance, súpera sme nepúšťali do príležitostí, okrem štandardiek, ktoré sme sa snažili ubrániť. Bol som veľmi spokojný. Po prestávke sme chceli nadviazať na ten prvý, mali sme tam menšie taktické zmeny. Dostali sme gól zo situácie, kde si myslím, že už druhýkrát taký nedajú, no chceli sme hrať do konca. Šance, ktoré sme mali, už neboli také vyložené, ale štýl hry, ktorým sme hrali, bol naozaj výborný. Je to trpké, že prehráte 0:1 po takom výkone. Na jednej strane som veľmi spokojný, na druhej ma to mrzí, lebo naše dievčatá si nezaslúžili v tomto zápase prehrať.“


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

29.5.2020 10:12

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

SR WA – Najlepšia strelkyňa Women’s Cupu Hmírová: Potešilo ma to a naštartovalo k ešte lepším výkonom

16.3.2020 09:55

SR WA – Slovenky ukončili turnaj Women's Cup prehrou s Fínskom

11.3.2020 22:37

SR WA – Tréner Kopúň po remíze s Mexikom 2:2: Som veľmi rád, že sme zrealizovali veci, ktoré sme trénovali

09.3.2020 09:05

SR WA – Bývalý reprezentant Novota koučom brankárok v ženskej reprezentácii: Chcem odovzdať skúsenosti

05.3.2020 10:56

SR WA –Tréner Kopúň: Nie je to výlet, potrebujeme zlepšiť veci, i keď vírus nám mení plány

03.3.2020 08:59

SR WA – Tréner Kopúň o nominácii Women´s Cup: Chceme si zopakovať taktické zámery

03.3.2020 11:31

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner