SR WA - Slovenské futbalistky predviedli skvelý výkon, no Švajčiarkam stačil jeden gól

Utorok, 9.4.2019 19:15 | Posledná aktualizácia 10.4.2019 08:58

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Ženská reprezentácia Slovenska vo veľmi dobrom zápase prehrala vo Švajčiarsku s domácim národným výberom 0:1. Zverenky trénera Petra Kopúň podali kvalitný výkon, no nepremenili viacero šancí.

Zápas vo Winterthure sa pred peknou kulisou začal veľmi zostra. Už v 11. minúte sa domáca Müllerová zrazila s našou Veronikou Slukovou tak nešťastne, že obe hráčky museli po tvrdom náraze hlavami striedať.

Slovenské futbalistky však tento moment nezastavil a hralo sa väčšinou na polovici súpera. V prvom polčase zverenky kouča Kopúňa dominovali, mali loptu na kopačkách častejšie a prišli aj šance. Dve obrovské zahodila Patrícia Hmírová, ktorá zoči-voči brankárke neuspela. Rovnaka dvakrát mohla skórovať aj kapitánka Dominika Škorvánková.

Švajčiarky po prestávke zapli na vyššie obrátky, no naše futbalistky im v úvodných minútach veľa nedovolili. V 56. minúte sa však domáce tešili. Po dlhej a presnej lopte z vlastnej polovice si na center nabehla Reutelerová a lišiacky padáčikom prekonala Korenčiovú.

Gól naše dievčatá ešte viac nabudil. V 67. a 69. minúte kopala Vojteková dva rohové kopy, prvý vyrazila brankárka, po druhom zabrala obrana. V 71. minúte sa o slovo prihlásila Stierlierová, ktorá zo štandardky opečiatkovala brvno a o päť minút na to sa zaskvela slovenská brankárka, keď vybehla proti Lehmannovej a ešte mimo šestnástky zneškodnila jej šancu. Slovenky tlačili, no vyrovnanie už neprišlo. V závere sa aj vďaka striedaniam hra kúskovala a domáce tak tesné víťazstvo udržali.

Napriek prehre sa dievčatá dočkali krásnej ďakovačky od slovenských fanúšikov, ktorých bolo vo Winterthure naozaj dosť. Poďakoval im aj kouč Peter Kopúň. „Slováci žijúci vo Švajčiarsku nám vytvorili naozaj úžasné prostredie. Špeciálne sa chcem poďakovať Romanovi Koreňovi, ktorý bol lídrom a všetko zorganizoval. Naozaj sme sa cítili výborne, bolo ich počuť na celom štadióne. Ešte raz veľmi pekne ďakujem všetkým Slovákom vo Švajčiarsku.“

ŠVAJČIARSKO WA – SLOVENSKO WA 1:0 (0:0)
Gól:
56. Reutelerová.
ŽK: Šušolová, Zdechovanová, Šurnovská.
SLOVENSKO WA: Korenčiová – A. Horváthová, Bartovičová, Fischerová, Zdechovanová (89. Haršanyová) – Mikolajová (85. Ondrušová), Šušolová, Škorvánková – Vojteková (81. Šurnovská), Sluková (11. Fabová), Hmírová. Tréner: Peter Kopúň.
PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Boli sme svedkami obojstranne veľmi dobrého zápasu. Ako som predpokladal, Švajčiarky sú silný tím. Na začiatku som hovoril, že tento zraz je špecifický, keďže hráme iba jeden zápas, som rád, že sme v týždni dokázali zacieliť správne. Bol to naozaj veľmi dobrý zápas. V prvom polčase sme sa mali dostať do vedenia, mali sme šance, súpera sme nepúšťali do príležitostí, okrem štandardiek, ktoré sme sa snažili ubrániť. Bol som veľmi spokojný. Po prestávke sme chceli nadviazať na ten prvý, mali sme tam menšie taktické zmeny. Dostali sme gól zo situácie, kde si myslím, že už druhýkrát taký nedajú, no chceli sme hrať do konca. Šance, ktoré sme mali, už neboli také vyložené, ale štýl hry, ktorým sme hrali, bol naozaj výborný. Je to trpké, že prehráte 0:1 po takom výkone. Na jednej strane som veľmi spokojný, na druhej ma to mrzí, lebo naše dievčatá si nezaslúžili v tomto zápase prehrať.“