angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR WA – Škorvánková pred zápasom v Holandsku: Hrať otvorenú partiu by bola samovražda

12. Jún 2018

TRNAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – V utorok od 20.00 hod čaká na naše reprezentantky v holandskom Heerenveene kvalifikačný zápas o MS 2019 vo Francúzsku. Slovenky zažijú na Abe Lenstra Stadium búrlivú atmosféru. Pred úvodným výkopom zápasu 3. skupiny sme oslovili stredopoliarku nášho výberu Dominiku Škorvánkovú.

Galéria

Holanďanky, úradujúce majsterky Európy, vládnu našej kvalifikačnej skupine. V ich doterajších šiestich zápasoch päťkrát vyhrali, raz remizovali, dali 20 gólov a žiadny nedostali. „Vieme, ako my stojíme v tabuľke a vieme, ako sú na tom súperky. Pred vzájomným duelom sa však na tabuľkové postavenie nemôžeme pozerať a na strentutie v Holandsku sa musíme tešiť. V tomto zápase môžeme len získať, Holanďanky musia hrať, keď chcú získať tri body. Čaká nás vypredaný štadión. Pre nás to bude zadosťučinenie za to, čo robíme,“ povedala pre futbalsfz.sk Dominika Škorvánková, ktorá má v holandskom výbere dve klubové spoluhráčky – Lineth Beerensteynovú a Jill Roordovú. „Bavili sme sa spolu o zápase. Pri rozlúčke pred odchodom na zraz som im s humorom vravela, aby nás trošku pošetrili. Baby mi povedali, že ich trénerka bude vyžadovať stoprecentný výkon, že im nedá žiadne úľavy. Nakoniec som sa opýtala, či by sme si nevymenili dresy, ale žiaľ, to nemôžeme. Rada by som však po zápase získala od nich nejaké suveníry,“ vravela dobre naladená hráčka nemeckého Bayernu Mníchov.

Rodáčka z Dunajskej Lužnej chýbala pri minuloročnej prehre s Holanďankami 0:5 v Senci pre zranenie. „Výsledok je síce jednoznačný, ale dalo sa s nimi hrať. Teraz to bude iný zápas, najmä sa hrá u nich doma a pred vypredaným hľadiskom. My si musíme splniť všetky defenzívne úlohy, ktoré dostaneme od trénerov a pridať aj niečo navyše. Potom by sme mohli pomýšľať na dobrý výsledok. Vieme, aké hráčky majú v kádri. Na pravej strane môže nastúpiť z Lyonu Van de Sandenová, ktorá je veľmi rýchla. Aj ďalšie baby majú svoju kvalitu. Hrať s nimi otvorenú partiu by bola samovražda,“ vyhlásila najlepšia slovenská futbalistka za rok 2017.

Slovenky okrem plného štadiónu a skvelej holandskej ofenzívy, budú čeliť aj vynikajúcej obrane. Holanďanky doposiaľ v kvalifikácii ešte neinkasovali. V útočnej fáze sa tak budeme spoliehať aj na umenie Škorvánkovej, ktorá v Bayerne ukázala počas sezóny viacero skvelých ofenzívnych ťahov a tešila sa aj z jedného gólu. Aj vďaka týmto svojim kvalitám nastúpila v 18 ligových zápasoch a so spoluhráčkami sa tešila z druhého miesta v lige, čím si zabezpečili miestenku v ženskej Lige majstrov. „Bolo by pekné, keby som proti nim skórovala, alebo keby hociktorá iná baba dala gól. Pre mňa je dôležité, aby sme sa prezentovali kolektívne,“ skonštatovala.

Tento asociačný termín je už po ligovej sezóne. Je náročné koncentrovať sa a motivovať na zápasom v tomto, už dovolenkovom období? „To, že hráme proti majsterkám Európy, je už samotná motivácia. Keď niektorá z nás príde, že nemá motiváciu v tomto stretnutí, tak nemá tu čo robiť. Ťažšie je to, že je už po sezóne. Hlava by možno chcela oddýchnuť si, ale musí byť ešte v zápasovom tempe,“ zakončila Škorvánková.

Tabuľka 3. skupiny

1. Holandsko 6 5 1 0 20:0 16
2. Nórsko 5 4 0 1 15:3 12
3. Írsko 6 3 1 2 6:5 10
4. Severné Írsko 6 1 0 5 4:22 3
5. Slovensko 5 0 0 5 3:18 0