SR WA - Slovenky v kvalifikácii remizovali s Maďarkami 0:0

Piatok, 8.11.2019 18:10 | Posledná aktualizácia 9.11.2019 08:22

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) - Slovenské futbalistky remizovali v zápase kvalifikácie ME 2021 s Maďarskom 0:0. Zverenky trénera Petra Kopúňa mali v prvom polčase viacero šancí na gól, no nevyužili ich a napokon získali do tabuľky skupiny F iba bod.

Vstup do zápasu lepšie vyšiel domácemu tímu, ktorý hneď od úvodu nasadil tempo, ukázal dynamickú hru a v 3. minúte ako prvá pohrozila brankárke hostí Martina Šurnovská. Ďalší rozruch prišiel zo strany Maďarska po akcii Jakabfiovej, ktorej strela smerovala na bránu Márie Korenčiovej, ktorá bola proti. V 25. minúte mala príležitosť Patrícia Hmírová, ktorej lopta však skončila v rukách brankárky Biróovej. Po nedovolenom zákroku zo strany Maďarska, mali domáce v 29. minúte ďalšiu príležitosť, ktorú však Jana Vojteková svojou strelou nedokázala gólovo premeniť. V 40. minúte bola hra prerušená a z ihriska po ošetrení musela nútene odísť Martina Šurnovská a na jej miesto prišla Dominika Koleničková.

Fanúšikovia ženskej reprezentácie sa na štadióne NTC Senec postarali o perfektnú atmosféru s typickými pokrikmi „My chceme gól“ a „teraz to príde!“ povzbudzovali slovenské reprezentantky. Počas úvodného dejstva diváci gól nevideli a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:0.

Začiatok druhého polčasu pokračoval  v dynamickej hre a v 50. minúte po štandardnej situácii poslala Maďarka Ráczová loptu do bránky Korenčiovej, ktorá ju dokázala šikovne zblokovať. Pre slovenský tím sa možnosť o otvorenie skóre perfektne črtala po akcii Fabovej, no jej šancu zmarila brankárka Biróová. Bojovná hra vyvrcholila ďalším zranením v 68. minúte zostala ležať zranená kapitánka maďarského tímu Bernadett Zagorová a kapitánska pásku prebrala Evelin Fenyvesiová.

V 75. minúte sa do šestnástky dostala Vagóová, ale jej strela tesne minula bránku Korenčiovej. V 86. minúte sa kapitánke Dominike Škorvánkovej naskytla príležitosť pred bránkou súpera, ale jej ľavačka netrafila bránku. S pribúdajúcimi záverečnými minútami sa oba tímy snažili presadiť, ale zápas sa skončil bezgólovo 0:0.

SLOVENSKO WA – MAĎARSKO WA 0:0
ŽK: Csikiová, Vojteková, Vágová, Hmírová, Ondrušová
Rozhodovali:  Mularczyková,  Seniuk-Mikulska ,  Zygmondová (všetky Poľsko)
SLOVENSKO WA: Korenčiová – Horváthová, Fisherová, Bartovičová, Vojteková – Hmírová, Mikolajová, Bíróová (64. Ondrušová), Šurnovská (44. Koleničková) – Škorvánková, Fabová (83. Sluková). Tréner: Peter Kopúň.
MAĎARSKO WA: Bíróová - Mosdócziová, Turányiová, Szabóová, Csikiová - Zágorová (68. Fenyvesiová), Csiszárová, Ráczová - Jakabfiová, Vagóová, Zellerová (81. Némethová). Trénerka: Edina Marková

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Musím povedať, že zápas sme začali dobre, vedeli sme, že ony majú svoju kvalitu najmä vpredu, bohužiaľ sme strácali veľa lôpt počas zápasu a najmä k záveru, čo nám zväzovalo nohy. Bolo to skôr také platonické. Myslel som si, že budeme viac na lopte a že si budeme vytvárať viac situácií, ktorými dostaneme Maďarky pod tlak. Už v prvom polčase sme mali problém s medzihrou a nevedeli sme otočiť hru. My vieme, že to bol pre nás najdôležitejší zápas a mrzí nás, že sme ho nezvládli s tromi bodmi a poviem, že som sklamaný. Máme cieľ, že chceme byť tretí v skupine a tento zápas sme chceli vyhrať."