SR WA – Slovenské reprezentantky na bronzové Švédky nestačili a prehrali vysoko 0:7

Utorok, 8.10.2019 18:55 | Posledná aktualizácia 15.10.2019 10:57

autor: Sandra Sitarčíková, zdroj: SFZ

GÖTEBORG (SFZ)  – Slovenské futbalové reprezentantky prehrali v treťom kvalifikačnom zápase F skupiny o postup na ME 2021 v Göteborgu s domácimi Švédkami 0:7. Bronzový tím z posledných MS potvrdil svoje kvality, keď už po polčase viedol 3:0.

Zápas na štadióne Gamla Ullevi mal skvelú divácku kulisu domáci fanúšikovia vytvorili pravú futbalovú atmosféru. Prvý veľký rozruch priniesol v úvodných minútach švédsky rohový kop, ktorý však Mária Korenčiová hravo zvládla. Gólovú šancu mali Slovenky v 17. minúte, keď si vybojovali rohový kop, po ktorom Petra Zdechovanová len tesne minula bránku.

Aktívna hra domácich futbalistiek vyvrcholila v 26. minúte, keď svoju príležitosť po štandardke využila Švédka Asslaniová a otvorila skóre. V 30. minúte sa na bránku Korenčiovej rútila Lina Hurtigová, ktorá zvýšila na 2:0. Švédky pokračovali v tlaku a v 34. minúte svoju príležitosť zakončila kapitánka Linda Sembrantová a favoritky viedli 3:0. V prvom dejstve už viac gólových príležitostí diváci nevideli.

Po prestávke Švédky na ihrisku aj naďalej dominovali. Prvú gólovú šancu druhého polčasu mali po rohovom kope, ale Korenčiová loptu šikovne zblokovala. V 60. minúte zahrávali ďalší roh, najvyššie vyskočila domáca Nathalie Björnová, ktorej hlavička skončila v bránke.

Striedajúca Stina Blacksteniusová v priebehu troch minút pridala ďalšie dva góly a uzavrela poltucet v našej bránke. Definitívnu bodku dala Fridolina Rolfövá, ktorá upravila na konečných 7:0 pre švédske futbalistky.

ŠVÉDSKO WA – SLOVENSKO WA 7:0 (3:0)
26. Asslaniová, 30. Hurtigová, 34. Sembrantová, 60. Björnová, 65.a 68. Blacksteniusová, 90. Rolföová.
ŽK: Haršányová, Škorvánková
Rozhodovali: Nurmustafinaová - Alistratova, Magauová (všetky Kaz.)
ŠVÉDSKO WA: Lindahlová – Anderssonová, Ericssonová, Sembrantová, Glasová – Björnová, Asllaniová, Zigiotti Olmeová (82. Kullashiová) – Hurtigová (71. Rolföová), Janogyová (46. Blacksteniusová), Jakobssonová. Tréner: Peter Gerhardsson.
SLOVENSKO WA: Korenčiová – Horváthová, Haršányová, Bartovičová, Zdechovanová – Bíróová, Mikolajová (61. Vojteková), Šurnovská (72. Hmírová), Škorvánková (89. Sluková) – Koleničková, Fabová. Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Očakávali sme ťažký zápas, ale poviem to hneď na úvod, že toto bola pre nás facka. Do prvého gólu v podstate som bol veľmi milo prekvapený našou hrou a teda tým, že sme si vytvárali štandardné situácie, z ktorých sme dokázali hroziť. Po prvom góle sme sa mentálne a takticky úplne stratili v koncepte, čo máme. Preto sa dostalo Švédsko do vedenia v prvom polčase. V druhom polčase bola z ich strany jasná dominancia, ktorá vrcholila zo štandardných situácií. Na druhej strane, nemôžeme riešiť štandardné situácie tak, ako sme to robili. V niektorých sme urobili také chyby, aké by som neočakával. To bola určite veľká facka, súper sa dostával do pohody a zápas si do konca užíval. K celému zrazu však musím povedať, že cieľ sme splnili a čaká nás dôležitý zápas v novembri, kde potrebujeme preniesť niektoré veci, ktoré sme ukázali tu. Možno ich nebolo veľa, ale vieme, o ktoré sa môžeme oprieť. Bol by som rád keby sme práve na týchto veciach stavali.“

Druhý zápas: Lotyšsko - Island 0:6.