SR WA - Slovenské reprezentantky pod Tatrami zdolali Poľsko1:0

piatok, 14.06.2019
|
Posledná aktualizácia 17.6.2019 13:53
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) – Slovenské reprezentantky zvíťazili v prípravnom zápase nad kvalitnými Poľkami 1:0! Rozhodujúci gól strelila v 57. minúte Klaudia Fabová. Zverenky trénera Petra Kopúňa zvíťazili po deviatich mesiacoch a skvelú formu môžu potvrdiť v pondelok, keď o 20.30 nastúpia vo Viedni proti domácim Rakúšankám.

Prvý veľký vzruch priniesla piata minúta, keď naša brankára Mária Korenčiová chcela rozohrať na kraji pokutového územia loptu nohou, dobiedzala do nej Koletková. Lopta sa od nej našťastie odrazila vedľa bránky. Hneď z protiútoku si slovenské reprezentantky vybojovali rohový kop, no ani po ďalšom rohu sa do šance nedostali.

V 11. minúte sa rútila na bránku slovenského tímu Kamczyková, no Korenčiová včas vybehla a lopty ju zbavila mimo šestnástky, napriek prostestom Poliek ju však rukou nezasiahla. A o minútu neskôr sa súboj Kamczyková – Korenčiová zopakoval s rovnako úspešným koncom pre našu kapitánku. 

V 18. minúte našla Vojteková dlhým centrom nabiehajúcu Šurnovskú, ale šancu jej zmarila poľská brankárka. O šesť minút neskôr si na roh Hmírovej výborne vyskočila Ondrušová, no jej hlavička smerovala nad bránku. 

Napriek vysokej teplote a sparnému počasie mal zápas vysoké tempo. Po polhodine hry rozbehli naše reprezentantky peknú akciu – Hmírová našla Šurnovskú, ktorá posunula na Slukovú, no naša útočníčka už  loptu do bránky dokopnúť nestihla, brankárka Poľska ju schovala do náručia. Krátko nato mali Slovenky veľkú šancu, keď sprava centrovala Šurnovská a Hmírová ju tečovala do bránky, brankárka to nemala pod kontrolu, ale zachránila ju žrď. A k dorážke sa Mikolajová už nedostala. Do polčasu ešte poľskú bránku ohrozila Šurnovská, no jej ceneter brankárka Szemiková stiahla a strela Jany Vojtekovej v 38. minúte šla vedľa bránky. 

V úvode druhého polčasu zaútočili ako prvé Poľky, no Korenčiová si so situáciou v päťke poradila. Potom prišiel závar na opačnej strane, keď poľská obrankyňa poslala malú domov, Sluková však išla do súboja a vybehnutá brankárka loptu len tak tak dobehla pred čiarou.

V 50. minúte zastavila Horváthová prenikajúcu súperku na hranici šestnástky, dostala žltú kartu a Poľky mali štandardku. Strela Kamczykovej šla priamo do stredu bránky, kde ju s prehľadom Korenčiová chytila. 

O chvíľu na to sa vyznamenala aj poľská brankárka, keď parádnu strelu Havranovej vytlačila jednou rukou na roh. Gól visel vo vzduchu a prišiel! V 57. minúte odcentrovala Hmírová a Fabová sa po dvoch minútach na ihrisku tešila z gólu!

V 64. minúte z diaľky pálila Zduneková, no jej tečovaná strela mierila vedľa bránky a ani z následného rohu Poľky nič nevymysleli. Veľkú šancu na vyrovnanie mali v 67. minúte, keď sa Wiankowska ocitla sama pred Korenčiovou, no jej strela po zemi šla vedľa bránky. 

V 80. minúte kopali naše dievčatá dva rohy, druhý z kopačky Vojteková, jej pokus vyboxovala poľská brankárka. Následne predviedla pekný zákrok Korenčiová, keď zlikvidovala šancu Grabowskej. V závere Poľky tlačili, ale vyrovnať sa im nepodarilo. I keď v nadstavenom čase mali obrovskú píležitosť po odrazených loptách od hráčok i od brvna, no v našej bránke čarovala Mária Korenčiová.

SLOVENSKO WA – POĽSKO WA 1:0 (0:0)
Gól: 57. Fabová.
ŽK: Horváthová, Havranová.
Rozhodovala: Kovářová (ČR), 825 divákov.
SR WA: Korenčiová – Horváthová (71. Zdechovanová), Bytčánková, Fischerová, Vojteková - Bíróová, Ondrušová (46. Havranová), Mikolajová (77. Šušolová)– Šurnovská (55. Žemberyová), Sluková (55. Fabová), Hmírová (77. Panáková). Tréner: Peter Kopúň.
POĽSKO WA: Szemiková - Olszewska, Grzywińska, Mesjaszová (73. Gradová), Michalczyková (46. Konatová)– Kamczyková, Balcerzaková (46. Matysiková), Zduneková, Chudziková, Kaletková (60. Grabowska) – Karczewska (60. Wiankowska). Tréner: Miloš Stepinski.
HLAS PO ZÁPASE
PETER KOPÚŇ (tréner ženskej reprezentácie SR): „Víťazstvo chutí úžasne. Aj keď Poľky mali vyloženejšie šance, my sme urobili aj chyby, ale musíte vedieť aj takýto zápas vyhrať. Preto si to ešte viac vážim. Presne takúto kvalitu som od súpera čakal. Je pravda, že im chýbala najlepšia hráčka Ewa Pajor v útoku, ale aj nám chýbali baby a sily sa vyrovnali. Potreboval som, aby si hráčky dokázali veriť aj proti takému súperovi a že s ním dokážeme hrať. Musím pochváliť všetky dievčatá aj celý realizačný tím. V pondelok nás čaká druhý zápas v Rakúsku, bude náročnejší, mal by byť vyvrcholením nášho zdokonaľovania obrany. Chceme vidieť, ako to bude vyzerať proti silnému súperovi, ako je napríklad Švédsko, ktoré máme v skupine v kvalifikácii.“


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Súťaž
prípravný zápas
Osoba
KlaudiaFabová
Osoba
Peter Kopúň
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Hráčky po remíze s Maďarskom: Verili sme v tri body

09.11.2019 09:30

SR WA - Slovenky v kvalifikácii remizovali s Maďarkami 0:0

09.11.2019 09:22

SR WA – Opora ženskej reprezentácie Bíróová pred Maďarskom: Podstatné sú tri body

08.11.2019 09:05

SR WA – Tréner Kopúň pred zápasom s Maďarskom: Pred domácim publikom chceme dosiahnuť maximum

07.11.2019 09:54

SR WA – Tím kouča Kopúňa v príprave na Maďarsko, na tréningu už v plnom počte

04.11.2019 16:55

SR WA – V nominácii na Maďarsko aj uzdravené duo, kouč Kopúň: Cieľ je jasný

29.10.2019 13:04

SR WA - Tréner Kopúň hodnotí: Cieľ sme spolovice naplnili. Vieme, kde sme urobili chyby

10.10.2019 11:23

SR WA - Hráčky po prehre vo Švédsku: Urobili sme veľa chýb, ktoré súper potrestal

09.10.2019 12:05

SR WA – Slovenské reprezentantky na bronzové Švédky nestačili a prehrali vysoko 0:7

15.10.2019 12:57

SR WA – Tréner Kopúň pred zápasom so Švédskom: Verím, že ukážeme svoje umenie

07.10.2019 16:06

SR WA – Hráčky po výhre v Lotyšsku: Do zápasu sme išli s jasným cieľom

05.10.2019 10:39

SR WA – Z Lotyšska po bojovnom výkone s tromi bodmi: Slovenky otočili zápas

05.10.2019 18:02

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.