www.futbalsfz.sk

SR WA – Tréner Kopúň privítal na zraze všetky hráčky: Niečo ako ja zažil Joachim Löw

pondelok, 27.08.2018
|
Posledná aktualizácia 27.8.2018 17:11

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Ženská futbalová reprezentácia sa v pondelok v Senci stretla pred kvalifikačným dvojzápasom o MS 2019 proti Nórsku a Severnému Írsku. Záverečný šampionát hostí Francúzsko.


SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) – Ženská futbalová reprezentácia sa v pondelok v Senci stretla pred kvalifikačným dvojzápasom o MS 2019 proti Nórsku a Severnému Írsku. Záverečný šampionát hostí Francúzsko.

Tréner Peter Kopúň privítal v hoteli Dolphin všetkých 21 hráčok. „Som veľmi rád, že hneď od úvodu sme všetci spolu. Pri tvorbe reprezentácie sme nechceli nič vymýšľať, ligové súťaže sa ešte iba začínajú a je ťažké riešiť športovú formu hráčok. Vsadili sme na to, koho poznáme a mali sme k tomu ďalšie množstvo informácií,“ povedal pre futbalsfz.sk tréner Peter Kopúň. Pohyb v kádri však počas zrazu nastane. „Po zápase s Nórskom nás bude musieť opustiť Kladuia Fabová, ktorá má maturitné povinnosti. Miesto nej s nami poletí Monika Havranová, ktorá s nami absolvuje celý zraz. Zdravotný stáv tímu ešte poriadne zmapujeme, verím, že všetky baby sú v poriadku,“ zaprial si kouč.
Naše futbalistky nastúpia 31. augusta v Senci proti Nórkam. Výkop zápasu je o 20.00 h. Následne sa Slovenky predstavia 4. septembra v severoírskom Portadowne. Duel sa začína o 19.30 h stredoeurópskeho letného času. „Ak by niekto povedal, že o nič nejde, bolo by to alibistické. Každý chce vyhrávať a my nie sme výnimka. Túžime získať prvé body. Nórky sú v hre o priamy postup a musia nás zdolať, lebo by si to mohli skomplikovať. Kvalitný a náročný zápas nás čaká ja v Severnom Írsku,“ uviedol.

Kopúň prevzal post hlavného trénera pri ženskej reprezentácii po tom, ako v júni skončil v tejto pozícii Ivan Hucko. „Je to odlišné od pozície asistenta. Možno to zažil Joachim Löw, on bol najskôr asistenta a potom hlavný tréner. Je to pre mňa obrovská česť a neriešim to, či tu budem iba na tieto dva zápasy, alebo na dlhší čas,“ vravel Kopúň.
Hráčky na zraze v mene Slovenského futbalového zväzu privítali generálny sekretár Jozef Kliment, riaditeľ technického úseku SFZ Ján Greguš a člen výkonného výboru SFZ Dušan Radolský. „Chcel by som vás privítať v mene nášho prezidenta. Jedna kvalifikácia sa končí a druhá pomaly prichádza. Sústreďme sa však na najbližšie dva zápasy a verme, že dosiahneme ciele, ktoré tréner má,“ povedal Jozef Kliment a spoločne s Gregušom a Radolským vyzval reprezentantky, aby nechali na ihrisku srdiečko.
Vstupenky na zápas si môžete kúpiť cez Ticketportal.


Branislav Sarňák
Značky
Reprezentácia
SR WA
Osoba
PeterKopúň
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner