SR WA - S Rakúskom prišla tesná prehra. Kouč Kopúň: Bol to remízový duel, s Maďarskom chceme vyhrať

Pondelok, 4.3.2019 14:10 | Posledná aktualizácia 5.3.2019 07:30

autor: Lenka Gazdíková, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien prehrala v poslednom dueli skupinovej fázy na turnaji Cyprus Womens Cup s Rakúskom 0:1. V stredu ju čaká duel o umiestnenie proti Maďarsku.

V úvodnom polčase slovenské futbalistky ubránili favorizované Rakúšanky, no inkasovali hneď po prestávke. Zápas skomplikovalo počasie, keď sa nad štadiónom prehnala prietrž mračien. Niekoľko minút sa nehralo a potom už kvalitu zápasu poznačil premočený trávnik.

Slovenské futbalistky nastúpia v stredu 6. marca o 10.00 (SEČ) na zápas o umiestnenie, súperom našich dievčat v dueli o 11. miesto bude Maďarsko.

SLOVENSKO WA - RAKÚSKO WA 0:1 (0:0)
Gól: 46. Billaová.
ŽK: Bartovičová, Mikolajová.
ČK: 80: Bíróová
SR WA: Korenčiová – Horváthová , Moťovská, Fischerová, Zdechovanová (77. Škorvánková) – Bíróová – Ondrušová (63. Fabová), Havranová (57. Vojteková) – Mikolajová – Kopčová (77. Bartovičová), Sluková (63. Hmírová). Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Odohrali sme zápas proti dobrému súperovi. Ale myslím si, že nebol až taký zaujímavý, čo sa týka šancí, zväčša sa hralo medzi šestnástkami. Súper síce mal asi vyššie držanie lopty, ale bolo to najmä na jeho polovici. My sme si vypracovali jednu vynikajúcu príležitosť zo štandardnej situácie, keď po priamom kope skraja pripravila Bíróová skvelú pozíciu pre zakončujúce hráčky, no nepodarilo sa nám to využiť. Súper hrozil najmä z rohových kopov, ktoré sme bez problémov odvracali.
Do druhého polčasu sme chceli pokračovať v tomto systéme, ale bohužiaľ sme veľmi skoro inkasovali. Pochybili sme v obrane. Krátko na to prišlo veľmi zlé počasie, duel museli prerušiť. Terén bol potom veľmi podmočený, posledných tridsať minút sa len dohrávalo. Nedokázali sme na tom trávniku kombinovať, naopak Rakúšankám to vyhovovalo. Hrali jednodnoducho a z toho pramenila aj akcia, keď sa útočníčka dostala pred naše obrankyne. Potom prišiel ten faul, ktorý rozhodkyňa ohodnotila červenou kartou a tým pádom sme zápas len dohrávali. Snažili sme sa síce do konca dostať sa do zakončenia, no v oslabení a na ihrisku pod vodou sme s tým už nedokázali pohnúť. Tento zápas bol naozaj remízový.
Mrzí nás, že to tak dopadlo, obsadili sme v skupine posledné miesto bez zisku bodu. Čaká nás posledný zápas, verím, že ho zvládneme. Bol by som rád, keby sme my boli tým úspešnejším tímom.“

Druhý zápas: Belgicko - Nigéria 1:0