www.futbalsfz.sk

SR WA – Ženy uzavrú rok v Grécku. Tréner Kopúň: Spokojný budem len s víťazstvami!

pondelok, 05.11.2018
|
Posledná aktualizácia 06.11.2018 08:35

SENEC (SFZ/LUCIA PETRINCOVÁ) – Ženská futbalová reprezentácia sa v Senci zišla na poslednom zraze v tomto kalendárnom roku. Zverenky trénera Petra Kopúňa odcestujú v utorok do Grécka, kde ich čakajú dva zápasy s domácim tímom. Kouč našich dievčat má jasno v tom, s akým výsledkom bude po dvoch dueloch spokojný.


SENEC (SFZ/LUCIA PETRINCOVÁ) – Ženská futbalová reprezentácia sa v Senci zišla na poslednom zraze v tomto kalendárnom roku. Zverenky trénera Petra Kopúňa odcestujú v utorok do Grécka, kde ich čakajú dva zápasy s domácim tímom. Kouč našich dievčat má jasno v tom, s akým výsledkom bude po dvoch dueloch spokojný.

Po dvojici stretnutí v Česku pred mesiacom, čaká našu ženskú reprezentáciu skúška v Grécku.  Tréner privítal na zraze 15 hráčok, ostatné prichádzali postupne, mnohé zdržala dopravná situácia. „Pre mňa bude tento zraz veľmi dôležitý. Ako som už hovoril naposledy, chceme niečo meniť. Tak som po mesiaci zvedavý, väčšina hráčok bola aj v Česku, ako budú tieto nové veci implementovať, ako budeme fungovať na ihrisku. Dúfam, že to zvládneme čo najlepšie, pretože Grécko je presne ten súper, ktorého musíme zvládať, ak chcem byť úspešnejší,“ prezradil hneď na úvod kormidelník Peter Kopúň.

V roku 2019 vstúpi reprezentácia do nového kvalifikačného cyklu a tento zraz je jednou z posledných príležitostí niečo vyskúšať. „Čo sa týka skautingu hráčok, tak áno. Ešte máme v pláne januárový zraz v Turecku, to už bude posledná finálna verzia. Tam už zoberieme len tie hráčky, ktoré sme videli a ktoré sa zapracujú. Čo sa týka hernej koncepcie, tam ešte nečakáme, že to budú ovládať, že takto ideme do kvalifikácie. Bude to jeden z ďalších krokov,“ opísal program a plány Kopúň.

V nominácii sú dve brankárky Mária Korenčiová a Patrícia Chládeková, chýba zranená Lucia El Dahaibiová. „Šancu dostane aj Paťa, bavili sme sa aj s trénerom brankárok. Chceli sme zavolať aj Denisu Mochnackú, ktorá hrá v Krakowe, ale zo zdravotných dôvodov nemohla prísť. Je to škoda, lebo sme ju chceli vidieť,“ vysvetlil kouč nášho ženského áčka. 

Dievčatá si podvečer zatrénujú v NTC v Senci a v utorok dopoludnia sa presunú do Grécka. Vo štvrtok  (13.00 SEČ) a v nedeľu (11.00 SEČ) nastúpia proti domácemu tímu. S čím bude tréner spokojný? „S víťazstvami. Chcem ísť za víťazstvami, to potrebujem!“ uzavrel s odhodlaním Peter Kopúň.


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WA
Autor
Lucia Petrincová
Osoba
Peter Kopúň
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.