SR WA – Žreb určil nové termíny kvalifikácie ME, kouč Kopúň: Bude to veľmi ťažké, najmä ten záver

Posledná aktualizácia 29.5.2020 10:12

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Už mali mať za sebou aprílový dvojzápas a onedlho mali nastúpiť proti favorizovanému Švédsku. Aj kvalifikáciu o postup na ME žien (sú preložené z roku 2021 na rok 2022) však ovplyvnila pandémia, zápasy UEFA presunula a naše reprezentantky sa teraz dozvedeli nové termíny. Jedným dychom treba dodať, že nový žreb im úplne prekopal poradie zápasov a kvalifikáciu budú hrať až do decembra. Podrobnosti priblížil v rozhovore tréner ženského áčka Peter Kopúň.

Jesenné termíny kvalifikačných zápasov mali mnoho obmedzení, ktoré ovplyvnili aj zápasy našich dievčat. „Od UEFA sme dostali informáciu o tom, aby sme v prípade Islandu (náš súper v skupine) boli ústretoví, keďže tam je už počasie v novembri naozaj zimné. Rovnako sme rešpektovali, že aj Lotyšsko má problémy s týmto posledným termínom. My, Maďarsko a Švédsko sme boli v pozícii, že by sme mohli zápasy namodelovať ku koncu tohto roka. Mali sme videorozhovor so zástupcami všetkých našich súperov, hľadali sme rôzne scenáre. S tým prvým návrhom sme ako jediní nesúhlasili, potom Island pripustil, že nám ustúpi – problémom bolo, žeby musel tento tím dvakrát cestovať do strednej Európy. Keď to už vyzeralo, že sa dohodneme, maďarská asociácia túto zmenu jedného zápasu potom neprijala. Takže prišiel na rad žreb, ktorý rozhodol,“ vysvetlil náročný proces tvorby jesennej termínovky kouč Peter Kopúň.

Ten nebol k nášmu tímu vôbec priaznivý. V septembri budú mať Slovenky voľno, v októbri pocestujú do Maďarska a a privítajú Lotyšky. V poslednom termíne na prelome novembra a decembra ich čaká doma dvojzápas ako remeň – Island a Švédsko.

Ako teda kouč plánuje využiť voľno počas úvodného asociačného termínu? „Určite budeme mať zraz. Čakali sme na rozpis všetkých skupín, aby sme videli, ktoré tímy budú na tom rovnako ako my. Chceli by sme osloviť súpera aspoň na jeden prípravný zápas. S tímovým vedúcim Michalom Venglošom sme sa bavili už o niektorých, čo by prichádzali do úvahy,“ pridal Kopúň.

Posledný duel so Švédskom bude hrať ženská repre až 1. decembra (naposledy v rovnakom čase nastúpila na zápas pred piatimi rokmi v Moldavsku). „Je pravda, že hrať v tomto termíne v našich podmienkach nie je ideálne, neviem si to celkom predstaviť, ako to bude vyzerať, ale už sme na konci novembra mali viacero duelov. Skôr ma mrzí, že v tomto čase máme dvoch atraktívnych súperov v priebehu pár dní na domácej pôde. Verím, že už budú môcť v tom čase byť diváci na štadióne, no v chladnom počasí to nebude ono,“ zamyslel sa tréner žien.


autor: Branislav Sarňák, zdroj: SFZ

Kouč je aj napriek vynútenej pauze stále v kontakte so svojimi zverenkami. Dnes sa rozbieha opäť nemecká bundesliga aj s kvartetom našich dievčat, mnohé ligy sú však zrušené. „Minulý týždeň som mal call s dievčatami, kde som si dával veci dokopy. Nemecká liga pokračuje, rakúska je ukončená, rovnako česká. V Poľsku sa má rozhodovať v týchto dňoch, v Taliansku sa čaká. Babám som oznámil aj tieto nové termíny kvalifikácie.“

Futbalistky mali rovnako ako ich mužskí kolegovia extrémne dlhú pauzu, trénovali len individuálne, mnohé ešte aj pár týždňov budú, kým sa začnú prípravy na nový ročník. Aké stopy to môže zanechať na výkonnosti? „Toto bude platiť aj pre naše súperky, tiež nehrali. Bude záležať na tom, ktorý klub, aké možnosti v príprave hráčkam ponúkne. V krajinách so zrušenými ligami budú pokračovať v klasickom systému letnej prípravy. Možno pre nás bude výhoda, že v septembri nemáme kvalifikačný zápas, čo nám umožní po takej dlhej dobe sa vrátiť k veciam, na ktorých sme pracovali a zistiť, ako na tom sme. Budeme sa snažiť z toho vyťažiť,“ uzavrel Peter Kopúň.

NOVÉ TERMÍNY KVALIFIKÁCIE ME 2022

23. 10. 2020: Maďarsko - Slovensko
27. 10. 2020: Slovensko - Lotyšsko
26. 11. 2020: Slovensko - Island
1. 12. 2020: Slovensko - Švédsko


Lucia Petrincová
Značky
Osoba
Peter Kopúň
Reprezentácia
SR WA
Súťaž
Kvalifikácia ME 2022
Mohlo by vás zaujímať

SR WA – Toto je kľúčový zraz

17.9.2020 11:32

SR WA – Nominácia bola náročná, zasiahla korona i zranenia, no chceme sa pripraviť na október, hovorí tréner Kopúň

14.9.2020 16:50

SR WA - Nominácia na kontrolný zraz a prípravný zápas v Senci

14.9.2020 11:27

SR WA - Tréner Peter Kopúň: Tento zraz je požehnaním

22.7.2020 19:27

SR WA - NOMINÁCIA NA KONTROLNÝ ZRAZ V BÁNOVCIACH NAD BEBRAVOU

07.7.2020 13:29

SR WA – Škorvánková mení Bayern za Montpellier: Srdce mi povedalo, že mám vyskúšať niečo nové

01.7.2020 08:49

SR WA – Ondrušová po koronapauze: Tento návrat bol zvláštny, s Kolínom zabojujeme o záchranu

31.5.2020 20:27

SR WA – Šurnovská získala po zrušení sezóny na Cypre titul, potom zažila štátnu karanténu: Nebudem spomínať v dobrom

19.5.2020 09:38

SR WA – Brankárka Korenčiová: Po mesiaci talianskej karantény konečne doma

05.4.2020 10:24

SR WA – Tréner Kopúň: Netreba zbytočne nič siliť, zápasy sa dajú odohrať aj neskôr

30.3.2020 09:03

SR WA – Deviaty triumf Škorvánkovej: Nikdy ma to neomrzí, máme za sebou dobrý rok

25.3.2020 10:10

Futbalistka roka 2019 - Poznáme víťazku Ceny fanúšika i výhercu

20.3.2020 11:36

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.