SR WU15 – Odveta s Bosnou: Zlepšený výkon a remíza 1:1

Piatok, 17.5.2019 10:40 | Posledná aktualizácia 18.5.2019 17:57

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Slovenská reprezentácia WU15 remizovala v Senci  v odvetnom prípravnom zápase s Bosnou a Hercegovinou 1:1.

Už v 4. minúte využila zlú rozohrávku súperiek Škerdová, v šestnástke hľadala Hrdličkovú, no napokon všetko vyriešila bosnianska brankárka. Slovenky boli naďalej nebojácne, išli do súbojov, dobre dostupovali a postupne prišli aj šance. Osmelili sa aj hostky, no strelu Blagojevićovej kryla v 22. minúte naša brankárka a potom sa už k slovu dostali Slovenky. Po ľavej strane potiahla peknú akciu Bayerová, našla v pokutovom území Hrdličkovú, ale jej hlavička smerovala nad bránku. V 28. minúte vyslala strelu Huťovú, no smerovala vedľa. O minútu neskôr si spoluprácu zopakovalo duo Bayerová – Hrdličková, no opäť úradovala bosnianska brankárka.

V závere prvého polčasu pohrozili súperky. Rohový kop v 33. minúte naša obrana odvrátila, no napokon sa po odrazenej lopte dostala do šance Jelčićová.

Úvod druhého dejstva patril Bosne. Súperky zatlačili náš tím, v 49. minúte našla pasom Sliškovićová dobre hrajúcu Jelčićovú a tá hlavou mierila nad. O tri minúty po krásnej individuálnej akcii trafila Karen Maková iba brvno. Gól visel vo vzduchu a aj prišiel.  V 55. minúte po strate lopty v strede poľa sa po dlhej prihrávke dostala k Gačićovej, ktorá ušla obrane a sama pred bránkou nezaváhala.

Naše dievčatá to správne vyburcovalo. V 59. minúte doslova krútili súperky pred šestnástkou, loptu potiahla po ľavej strane Mazuchová, ktorá posadila loptu na hlavu Huťovej a bolo vyrovnané. Už o chvíľu mohli Slovenky viesť, no prihávku Makovej na nabiehajúcu Tyčiakovú zneškodnila v päťke brankárka Prljevićová.

V nadstavenom čase vysunula Maková Mazuchovú, bosnianska brankárka vybehla, loptu nezachytila, tá sa dostala k Huťovej, no kotúľajúcu sa loptu vykopla z bránkovej čiary Kožljaková.

SLOVENSKO WU15 – BOSNA A HERCEGOVINA WU15  1:1 (0:0)