SR WU15 - Slovenky v odvete nestačili na Češky

Nedeľa, 22.4.2018 12:14 | Posledná aktualizácia 23.4.2018 08:59

HODONÍN (SFZ/brs) - Slovenské futbalové reprezentantky do 15 rokov odohrali v nedeľu druhý prípravný zápas proti rovesníčkam z Českej republiky. Na výhru 2:1 z piatkového merania síl v Dunajskej Lužnej však nenadviazali. V Hodoníne podľahli mladé Slovenky súperkám 1:3.

Lepšie do nedeľného stretnutia vstúpili domáce české futbalistky, ktoré otvorili skóre už v 5. minúte. Našu brnkárku Veselskú prekonala Hlouchová. Češky sa tešili z ďalšieho gólu o osem minút neskôr, jeho autorkou bola Thanhová. Slovenké hráčky však neskladali zbrane a po polčasovej prestávke korigovala stav duelu na priebežných 1:2 Morávková. No naše dievčatá nedokázali vyrovnať. Šesť minút pred naplnením riadneho hracieho času rozhodla o triumfe 3:1 pre Česko Huvarová.

ČESKO WU15 - SLOVENSKO WU15 3:1 (2:0)
5. Hlouchová, 13. Thanhová, 74. Huvarová - 43. Morávková.
Rozhodovala: Soukupová (ČR)
ČESKO: Kavková - Švíbková, Ohlídalová, Ducháčková, Tomečková, Thanhová, Pavlíčková, Kašparcová, Kristková, Bláhová, Hlouchová. Tréner: Pavel Ducháček
SLOVENSKO: Veselská - Bereščáková (19. Mudráková), Vulganová, Černaková, Mrocková - Maková (23. Retkešová), Jedináková, Múčková (48. Pelikánová) - Vredíková (48. Bayerová), Halásová (75. Krásna), Morávková. Tréner: Jozef Jelšic

JOZEF JELŠIC (tréner WU 15): „Zápas nezačal podľa našich predstáv, dostali sme dva rýchle góly, ktoré nás zaskočili. Potom sme poprehadzovali zloženie tímu a baby sa opäť nakopli k dobrému výkonu. Musím povedať, že sme boli omnoho lepší ako súper. Mali sme aj veľa šancí. Jediné, čo nás trápilo, bola koncovka. Škoda, že sme v prvom polčase nedali kontaktný gól. Podarilo sa nám to až v druhom polčase. Krásny gól dala Morávková a mali sme obrovský tlak. Šťastena nebola na našej strane. Keď sme otvorili hru, aby sme vyrovnali, tak sme inkasovali z rýchleho protiútoku. Musím povedať, že dievčatá hrali veľmi slušne, zápas odmakali a som spokojný.“