SR WU17 – Slovenky podľahli Španielkam, zahrajú si o bronz. Jelšic: Odohrali sme slušný zápas

Štvrtok, 17.1.2019 07:50 | Posledná aktualizácia 17.1.2019 09:18

autor: Alberto Muňoz, zdroj: ftf.es

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov podľahli v prvom dueli na Atlantickom turnaji na ostrove Tenerife španielskym rovesníčkam 0:3. V piatok si zahrajú o tretie miesto s o Severným Írskom WU17.

Pre Slovenky to bol nielen prvý duel roka 2019, ale aj generálka na marcový Elite Round, keďže Španielsko bude ich súperom aj v druhej fáze kvalifikácie o postup na ME.

V úvode sa naše dievčatá snažili zaskočiť súperky a domáca brankárka musela trikrát zasahovať.

Potom sa však dostali k slovu favorizované Španielky, aktuálne majsterky sveta. O osude zápasu rozhodli v závere prvého polčasu, keď strelili dva góly a tretí pridali tesne po prestávke.

Zverenky trénera Jozefa Jelšica nastúpia v piatok v súboji o 3. miesto na turnaji proti rovesníčkam zo Severného Írska.

ŠPANIELSKO WU17 – SLOVENSKO WU17 3:0 (2:0)

Góly: 37. Elexpuruová, 40. Sánchezová, 47. Palaová.

Rozhodovala: Gonzálezová (Šp.)

ŠPANIELSKO WU17: Jimenézová – A. Fernandézová (57. Maritínezová), Garciová (46. Tejadová), Martínová (46. Hernándezová) Medinová (46. Palaová), Climentová (64. Alonsová), Rodríguezová (57. Vicenteová), Iglesiasová (46. Carrillová), Ramírezová (80. J. Fernándezová), Elexpuruová (57. Baradadová),  Sánchezová (64. Martínezová). Trénerka: Tona Is.

SLOVENSKO WU17: Stachová  - Mudráková (75. Z. Lukáčová), Kovaliková, Kršiaková, Mrocková – Pelikánová (87. Hanková), Feketevíziová (89. Glatzová), Mazúchová – Morávková (87. Tkáčiková), Sivčová (46. Boorová), Vredíková (46. Halásová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (SR WU17): „V úvode sme mali veľkú šancu, ktorú sme nevyužili, následne bol v šestnástke zákrok na našu hráčku, kde mohla byť pískaná penalta. Začiatok bol teda celkom slušný. Hernú prevahu malo, samozrejme, Španielsko, ale musím povedať, že sme veľmi dobre bránili. Chceli sme hrať na rýchle protiútoky, no potom sme sa dostali pod tlak, z čoho vyvrcholili dva góly. V druhom polčase bola naša defenzíva možno trochu slabšia, ale mali sme lepšie protiútoky, škoda, že nám nevyšla niektorá z brejkových situácií. Aj keď je výsledok nepriaznivý, bol to z našej strany slušný zápas.
V piatok proti Severnému Írsku určite nastúpia dievčatá, ktoré nehrali prvý zápas. Som zvedavý, ako sa s tým popasujú, chcem ich vidieť všetky v akcii.“

Druhý zápas: Severné Írsko WU17 – Kanárske ostrovy ženy A 1:3