www.futbalsfz.sk

SR WU17 – Dievčatá remizovali s Litvou: Postup do Elite Roundu je veľmi blízko

streda, 10.10.2018
|
Posledná aktualizácia 10.10.2018 19:11

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalistky Slovenska do 17 rokov remizovali v poslednom zápase prvej fázy kvalifikácie o postup na ME s Litvou 0:0. Na konte majú dva body (aj remíza so Škótskom) a veľkú šancu postúpiť do druhej fázy – Elite Round z tretieho miesta.


BRATISLAVA (SFZ/lup) – Futbalistky Slovenska do 17 rokov remizovali v poslednom zápase prvej fázy kvalifikácie o postup na ME s Litvou 0:0. Na konte majú dva body (aj remíza so Škótskom) a veľkú šancu postúpiť do druhej fázy – Elite Round z tretieho miesta.

Proti Litve boli Slovenky lepším tímom, mali množstvo gólových príležitostí, no nepodarilo sa im skórovať.

Zverenky trénera Petra Janušku v prvom zápase podľahli Poľsku tesne 2:3, v druhom proti favorizovaným Škótkam boli lepšie, no uhrali remízu 0:0.  A práve tento bod bude asi zlatý. 

I keď skončili naše dievčatá s dvomi bodmi na treťom mieste svojej skupiny za Poľkami a Škótkami, majú veľkú šancu postúpiť do Elite Roundu. Dostanú sa tam štyri najlepšie tímy z tretích priečok v skupinách, všetkým však odrátajú bodový zisk zo zápasu s posledným družstvom v ich skupine. Aktuálne sú naše dievčatá v tabuľke tretích tímov prvé s jedným bodom, ešte ostáva odohrať šesť skupín, ale šanca na postup je veľká.

LITVA WU17 – SLOVENSKO WU17 0:0

ŽK:Ragausiteová, Svirnelyteová, Sabatauskaite, Gudeleviciuteová – Feketevíziová, Vredíková, Morávková.

Rozhodovala:Boličová (Chorvátsko)

SLOVENSKO WU17:Stachová, Mudráková, Kovalíková, Kršiaková, Mrocková – Mazúchová, Feketevíziová (63. Hanková), Pelikánová – Morávková, Halásová (62.  Sivčová), Vredíková (30. Z. Lukáčová, 88. Boorová). Tréner: Peter Januška.

HLAS TRÉNERA

PETER JANUŠKA (tréner SR WU17): „Bol to podoný zápas ako so Škótskom, boli sme lepším tímom, mali sme prevahu, tlačili sme, ale doplatili sme na premieňanie šancí.  Mali sme ich veľa, možno 8-9, z toho 2-3 úplne čisté.  Ovládali sme celý zápas, držanie lopty mohlo byť 80 ku 20 v náš prospech. Rozhodkyňa nám neodpískala penaltu, ale s tým nič nenarobíme. Dievčatá plnili všetko, chýbal iba gól. Verím, že sa nám podarí postúpiť do Elite Roundu, teraz musíme čakať.“

Druhý zápas: Poľsko – Škótsko 3:0

1.Poľsko3300 10:39
2.Škótsko31112:44
3.Slovensko30212:32
4.Litva30122:61

Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WU17
Súťaž
Kvalifikácia ME prvá fáza
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.