angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR WU17 – Dievčatá s Poľskom bojovali: Na vyrovnanie napokon nedosiahli

04. Október 2018

GDAŇSK (SFZ/lup) – Kvalifikačný turnaj o postup na ME 2019 odštartovali aj reprezentantky do 17 rokov.  V prvom dueli podľahli domácim Poľkám v bojovnom zápase 2:3. V nedeľu nastúpia na stretnutie so Škótskom.

Tréner slovenského tímu Peter Januška pred odchodom priznal, že Poľsko by malo byť najvyrovnanejším súperom, a to sa aj potvrdilo. Domáce futbalistky sa ujali vedenia v prvom polčase, keď v 20. minúte skórovala Tomašiaková. 

Po prestávke sa naše dievčatá snažili o vyrovnanie, no góly naopak strelili Poľky . V 55. minúte zvýšila na 2:0 Kiszkisová a o tri minúty na to premenila nariadený pokutový kop Tomašiaková.

Slovenky však zbrane nezložili a bojovali do samého záveru. V 70. minúte znížila Tamara Morávková a v závere zápasu pridala druhý gól kapitánka Nikol Mazúchová. Na vyrovnanie však už našim nezostal čas.

V nedeľu si Slovenky zmerajú sily so Škótkami.

SLOVENSKO WU17 – POĽSKO WU17 2:3 (0:1)

Góly: 70. Morávková, 90. + Mazúchová – 20. a 58. Tomašiaková (druhý z pok. kopu), 55. Kiszkisová.

ŽK: Kršiaková

Rozhodovala: Turovskaja (Bielorusko)

SLOVENSKO WU17: Stachová – Z. Lukáčová, Kršiaková, Kovalíková, Mrocková – Mazúchová, Feketevíziová, Pelikánová (70. Hanková)– Boorová (58. Vredíková), Sivčová (70. Glatzová), Morávková. Tréner: Peter Januška.

HLAS PO ZÁPASE

PETER JANUŠKA (tréner SR WU17): „Bol to veľmi náročný zápas. Poľky boli fyzicky veľmi silné, veľa sa bojovalo, no chceli sme sa pobiť o tri body. Hráčky si zaslúžia pochvalu, že sa ani za stavu 0:3 nezlomili, dali sme dva góly. Máme na čom stavať. Rozanalyzujeme si zápasy, aj náš aj našich najbližších súperiek  - Škótok. Ak dievčatá pridajú trochu nadstavbu, verím, že máme šancu byť úspešní.“

Druhý zápas: Škótsko - Litva 2:1

1. Poľsko 1 1 0 0 3:2 3
2. Škótsko 1 1 0 0 2:1 3
3. Slovensko 1 0 0 1 2:3 0
4. Litva 1 0 0 1 1:2 0