www.futbalsfz.sk

SR WU17 – Dievčatá štartujú kvalifikáciu, tréner Januška odkazuje: Ideme sa pobiť o postup

štvrtok, 04.10.2018
|
Posledná aktualizácia 04.10.2018 10:34

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Boje o majstrovstvá Európy odštartujú dnes aj naše dievčatá do 17 rokov. Na kvalifikačnom turaji v Poľsku ich čaká o 15.30 domáci výber. Družstvo pod vedením trénera Petra Janušku nastúpi ešte v skupine proti Škótsku a Litve, no cieľ je jasný: Postúpiť do druhej fázy – Elite Round.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Boje o majstrovstvá Európy odštartujú dnes aj naše dievčatá do 17 rokov. Na kvalifikačnom turaji v Poľsku ich čaká o 15.30 domáci výber. Družstvo pod vedením trénera Petra Janušku nastúpi ešte v skupine proti Škótsku a Litve, no cieľ je jasný: Postúpiť do druhej fázy – Elite Round.

Výprava sa v pondelok stretla v Senci a v noci odletela do ďalekého Gdaňska. Práve v okolí tohto mesta na pobreží Baltského mora odohrajú naše dievčatá svoje zápasy.  Peter Januška zažije ako hlavný tréner národného výberu premiéru. Keďže spolu s Jozefom Jelšicom vedú tímy do 17 i 19 rokov, počas kvalifikačného týždňa, keď sú v akcii obe reprezentácie, sa museli rozdeliť. 

„Ciele na turnaji sú jasné, postúpiť ďalej. Uvidíme, ako to zvládnu dievčatá priamo v dejisku. Isto nejdeme ustráchane, žeby sme sa chceli len zúčastniť, ale naopak,“ ozrejmil kormidelník WU17, pre ktorého to bude nová situácia. „Tréma a nervozita, samozrejme, je, ale teším sa na to a verím, že to spolu s celým realizačným tímom zvládneme.“

Prvou skúškou bude súboj s domácimi Poľkami, potom čaká naše dievčatá Škótsko a na záver Litva. „Papierovo by malo byť najsilnejšie Škótsko, naopak Litva by mala byť najslabšia. Čo sa týka Poľska, to je vyžrebované z druhého koša, čo znamená, žeby malo byť kvalitou vyrovnané nám. Myslím si, že sa dajú zdolať všetci traja súperi, uvidíme, ako sa s tým dievčatá popasujú,“ vysvetlil Peter Januška.

Aj reprezentácia do 19 rokov odštartovala v pondelok kvalifikáciu duelom s domácim tímom a vyhrala nad Chorvátskom vysoko 6:0. Bude to recept aj pre ich mladšie kolegyne? „Boli by sme veľmi radi,“ pridal s úsmevom. „Budeme sa sa snažiť ich napodobniť v súboji s Poľskom a ak nám bude priať aj šťastie, verím, že to zvládneme.“

S čím bude teda tréner Januška spokojný na konci podujatia? „Všetci tam idú s cieľom postúpiť do Elite Round. Práve to je to, čo by bolo pre hráčky i celý realizačný tím dostatočným uspokojením po návrate,“ uzavrel Peter Januška.

PROGRAM KVALIFIKAČNÉHO TURNAJA

4. 10. o 15.30: Poľsko – Slovensko (Starogard Gdaňski)

7. 10. o 11.00: Slovensko – Škótsko (Malbork)

10.10. o 14.00: Litva – Slovensko (Starogard Gdaňski)


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WU17
Autor
Lucia Petrincová
Súťaž
Kvalifikácia ME prvá fáza
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.