SR WU17 – O prehre Sloveniek proti Slovinkám rozhodol prvý polčas

Utorok, 28.8.2018 18:30 | Posledná aktualizácia 29.8.2018 07:08

BLED (SFZ/brs,faj) – Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov odohrali v utorok prípravný zápas v Slovinsku proti tamojším rovesníčkam. Naše dievčatá podľahli superkám 2:3, keď domáce hráčky vyhrali prvý polčas 3:0. V druhom dejstve Slovenky zdramatizovali duel, ale na remízu nedosiahli.

Skóre zápasu otvorila v 15. min Zajmová. Tá si nabehla na kolmú loptu za obranu od Gradišekovej. Zajmová obišla našu brankárku Králikovú, ktorá sa vybehnutím snažila prerušiť akciu Sloviniek. Hráčka s číslom 9 následne bez problémov poslala loptu medzi tri žrde – 1:0. V 41. min zahrávali Slovinky priamy kop, na ktorý si najvyššie vyskočila Čizmazijová. Tá hlavičkou usmernila center do bránky – 2:0. Do polčasovej prestávky sa domáce futbalistky tešili ešte raz. V 45. min si poradila s našou obranou Adamová, ktorá sa s loptou obtočila okolo jednej z obrankýň a poslala ju do siete – 3:0.
Naše reprezentantky však v druhom polčase nezložili zbrane. V 48. min si loptu v päťke spracovala Sivčová a usmernila ju do bránky – 3:1. V 51. min zahrávala priamy kop Mrocková. Tá mala v pláne poslať loptu pred slovinskú brankárku Balažilovú. Tá však zaplachtila na prekvapenie všetkých až do bránky – 3:2. Napokon sa našim hráčkam nepodarilo vyrovnať. Súperkam môžu vrátiť prehru už vo štvrtok, kedy je od 10.30 h na programe odveta.

Slovinsko WU17 – Slovensko WU 17 3:2 (3:0)
15. Zajmová, 41. Čizmazijová, 45. Adamová – 48. Sivčová, 51. Mrocková
Slovensko WU17: Králiková – Vulganová (56. Kovaliková), Mudráková (46. Škultétyová), Kršiaková, Mrocková – Mazúchová, Feketevíziová, Hanková (65. Hronecová) – Morávková, Sivčová, Boorová (65. Glatzová). Tréner: Jozef Ješic.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): „Prvý polčas sme síce prehrali 0:3, ale hra tomu nenasvedčovala. Domáce hráčky nás potrestali tromi gólmi, lebo sme neboli aktívni, viazla nám súhra, nevytvárali sme si dostatočný tlak smerom dopredu. Tri razy sa dostali Slovinky do vážnejšej šance a z toho vyťažili tri zásahy. Cez prestávku sme si povedali, čo treba zmeniť a zlepšiť. Hneď po návrate na ihrisko sme strelili dva góly, čo bolo skvelé. Ukázali sme úplne odlišný výkon. Žiaľ, mali sme šance, aby sme vyrovnali, ale chýbalo nám viac šťastia. Pred odvetou si rozoberieme prvý zápas a ukážeme hráčkam, kde spravili chyby. Vo štvrtok dostanú príležitosť tie baby, ktoré nehrali v utorok. Sme stále v príprave na kvalifikáciu, preto skúšame a sledujeme rôzne futbalistky.“