SR WU17 – O prehre so Severným Írskom rozhodli nepremenené šance

Piatok, 18.1.2019 20:45 | Posledná aktualizácia 18.1.2019 20:50

autor: Alberto Muňoz, zdroj: ftf.es

BRATISLAVA (SFZ)  - Futbalistky Slovenska do 17 rokov prehrali na Atlantickom turnaji na ostrove Tenerife v súboji o 3. miesto so Severným Írskom WU 17 1:2. Jediný gól Sloveniek strelila Michaela Mašurová. Naše dievčatá tak obsadiili štvrtú priečku, no ako avizoval kouč Jozef Jelšic, išlo o prípravu na marcový Elite Round.

Slovenské reprezentantky v prvom dueli nestačili na domáce favoritky, ktoré ich čakajú opäť v marci na turnaji 2. fázy kvalifikácie ME. Španielkam podľahli 0:3 a v boji o bronz vyzvali rovesníčky zo Severného Írska.

Tréner Jelšic chcel vidieť v akcii všetky nominované dievčatá a na trávnik vybehla takmer úplne iná základná jedenástka než v prvom stretnutí. Naše dievčatá inkasovali už v úvode zápasu, keď sa v 11. minúte presadila McGuinessová.

Vyrovnať sa Slovenkám podarilo v 35. minúte, keď sa gólovo presadila pri svojej premiére v tíme Michaela Mašurová. Do prestávky však prišiel druhý presný zásah súperiek, ktorý sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

V druhom polčase však Slovenky mali prevahu, tlačili súpera, no žiaľ, nepremenili šance a to ich stálo lepší výsledok.

Najbližšie sa zverenky kouča Jelšica stretnú na začiatku marca a zraz už bude generálkou na Elite Round.

SLOVENSKO WU 17 – SEVERNÉ ÍRSKO WU17 1:2 (1:2)
35. Mašurová – 11. McGuinessová, 44. Andrewsová.
Rozhodovala: Luna Gonzalez (ŠP.)
SLOVENSKO WU17: Králiková – Z. Lukáčová (62. Feketevíziová), Kršiaková, Kovaliková, Mašurová – Hanková (62. Vredíková), Mazúchová (62. Mrocková), Glatzová(46. Pelikánová) – Lipková (40. Morávková), Boorová (70. Sivčová), Tkáčiková (46. Tomčíková). Tréner: Jozef Jelšic.
SEV. ÍRSKO WU17: Corryová - Cameronová, Clareová (55. Reaová), Chalmersová, Gilmorová, Fitzsimmonsová (67. Beattieová), Maxwellová (67. Megawová), Mc Guinnessová (78. Lynchová), Andrewsová (67. Hohnstonová), Howeová, Canavanová (55. Marshallová). Tréner: Noel Mitchell.

HLAS TRÉNERA
JOZEF JELŠIC (SR WU17): „Vymenili sme viacero dievčat, boli tam úplné novicky. Trošku sa to podpísalo pod výkon v prvom polčase. Počas celého zápasu sme však mali prevahu. Súper hral jednoduchý futbal, odkopával lopty, no podarilo sa mu dať dva góly. My sme síce skorigovali na 1:1, ale inkasovali sme ešte do prestávky. Škoda, že sme to neudržali dlhšie. V druhom polčase sme museli doťahovať, spravili sme viaceré zmeny, tlačili sme súpera, hrali sme na jeho polovici, no nepremenili sme žiadnu šancu a vyrovnať sa nám nepodarilo.“