SR WU17 - Remíza Sloveniek v odvete proti Slovinkám

Štvrtok, 30.8.2018 13:30 | Posledná aktualizácia 30.8.2018 13:31

BLED (SFZ/brs, faj) – Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov remizovali 1:1 vo štvrtkovom prípravnom zápase so slovinskými rovesníčkami. V utorkovom prvom stretnutí prehrali naše dievčatá 2:3, keď už v prvom polčase inkasovali tri razy.

Vo štvrtok mali naše dievčatá vynikajúci vstup do stretnutia, keď už v 6. min otvorila skóre Tereza Mrocková. Domáce futbalistky vyrovnali stav duelu v 58. min z nariadeného pokutového kopu, ktorý premenila Čizmazijová. Slovenky niekoľkokrát nastrelili konštrukciu bránky, išli aj samé na brankárku, ale víťazný gól z toho nevyťažili. Najbližšie na naše reprezentantky čaká v októbri kvalifikácia o Elite Round, v ktorej nastúpia proti Poľsku, Škótsku a Litve.

SLOVINSKO WU17 – SLOVENSKO WU17 1:1 (0:1)
58. Čizmazijová – 6. Mrocková
SR WU17: Stachová – Kovaliková (22. Vulganová), Kršiaková, Šimková (85. Mudráková), Mrocková – Mazúchová, Feketevíziová, Glatzová (87. Tomčíková) – Morávková, Halásová (59. Sivčová), Hronecová (29. Vredíková, 59. Boorová). Tréner: Jozef Jelšic.

JOZEF JELŠIC (tréner WU17): „Štvrtkový zápas bol z našej strany lepší ako utorkový. Od úvodu sme Slovinkám vnútili našu hru, podržali sme loptu a tlačili na ne. Škoda výsledku, inkasovali sme z penalty, ktorá bola podľa mňa prísna. Vytvorili sme si aj ďalšie šance, asi tri razy trafili žrď, ale chýbalo nám šťastie, aby sme pridali ďalší gól.“