SR WU17 – Slovenky deklasovali Bosnu aj v druhom zápase, hetrik Pelikánovej

Piatok, 30.8.2019 15:50 | Posledná aktualizácia 1.9.2019 20:04

autor: Filip Trosko, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentantky do 17 rokov odohrali aj druhý zápas v Bosne v skvelej forme. V stredisku Etno Selo Stanišići zdolali domáce rovesníčky 4:0, keď sa hetrikom blysla kapitánka Karina Pelikánová.

Kapitánka Karina Pelikánová strelila Bosniankam hetrik a ako vidieť, zápas odmakala.

BOSNA A HERCEGOVINA WU17 – SLOVENSKO WU17 0:4 (0:1)
Góly:
10. , 49. a 80. Pelikánová (prvý z pok. kopu), 53. Bayerová.
ŽK: Sliškovićová, Crnacová.
Rozhodoval: Marjanovič (Bos.)
SLOVENSKO WU17: Králiková – Jalakšová (45. Pivarčiová), Vravková (67. Lukáčová), Kršiaková (75. Mudráková), Mrocková (67. Kolárová) – Pelikánová, Múčková, Maková (67. Retkésová) – Morávková (67. Škerdová), Vredíková (67. Huťová), Bayerová (67. Halásová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): "Aj keď výsledok vyzeral jednoznačnejšie, boli sme opäť lepším tímom, ale prvý polčas nebol podľa mojich predstáv. Dlho sme držali loptu, mali sme veľa dotykov. Hrali sme na veľa krátkych prihrávok, súper nás však dotláčal, dobre dostupoval. Aj keď sme boli viac na lopte, mali sme s tým problém. Cez prestávku sme si povedali, čo treba zlepšiť, čo chceme. Začali sme hrať na menej dotykov, rýchlejšie. Potom už to bol jednoznačný polčas, škoda viacerých nevyužitých šancí. Teší nás však, že sme v dvoch zápasoch dali deväť gólov, že nám to padá. I keď tento súper nepatrí k špičke, ale je to náš rovnocenný rival, každý gól v medzištátnom zápase je cenný."