angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SR WU17 - Tréningový kemp vedie Jozef Jelšic: Dievčatá sa pripravujú na kvalifikáciu

23. Máj 2018

SENEC (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Slovenské reprezentantky do 17 rokov zarezávajú aj po konci klubovej sezóny. Naše futbalistky v týchto dňoch (od 21. do 24. mája 2018) absolvujú v Senci tréningový kemp, ktorý vedie ako dočasne poverený hlavný tréner Jozef Jelšic.

Galéria

Počas štyroch dní majú hráčky na programe päť tréningových jednotiek a jeden modelovaný zápas. „Je to tréningový kemp, na ktorom sa dievčatá pripravujú na kvalifikáciu. Cieľ je oživiť zaužívané veci. Nachádzajú sa tu aj nové dievčatá, na ktoré sme zvedaví. Nech sa ukážu, či patria do tejto vekovej kategórie. Na tomto zraze sa zameriavame na techniku, herný systém v defenzíve a ofenzíve,“ priblížil Jozef Jelšic náplň tréningov a prezradil aj osobný cieľ na tomto zraze: „Určite chceme odovzdať dievčatám čo najviac, všetko smerujeme ku kvalifikácii, aby sme ju čo najlepšie zvládli. Myslím si, že naša skupina je priechodná. Naše výkony však budú záležať od aktuálnej športovej formy. Ak budeme mať k dispozícii najlepšie hráčky, tak by sme mohli postúpiť na Elite Round,“ zaželal si Jelšic. Súperom Sloveniek budú reprezentantky Škótska, Poľska a Litvy.

Nadobudnuté poznatky z tohtotýždňových tréningov mohli futbalistky využiť aj v zápase, ktorý odohrali medzi sebou. „Motiváciu dievčatá mali aj v takomto stretnutí. Veď sú v reprezentácii a vybrali sme do nej len tie najlepšie hráčky danej kategórie,“ skonštatoval 38-ročný niekdajší hráč Nitry, Košíc, Ružomberka i Púchova.
Jelšic viedol už aj aprílový reprezentačný zraz hráčok do 15 rokov v dvojzápase s českými rovesníčkami, po tom ako Slovenský futbalový zväz ukončil po dohode spoluprácu s trénerom Branislavom Petrovičom. „Uvidíme, či budem pokračovať pri reprezentácii aj ďalej, všetko je v štádiu riešenia. Nasleduje takmer dvaapolmesačné voľno, počas toho sa to vyrieši,“ vravel Jelšic, ktorý momentálne trénuje aj v Nitre chlapčenský tím U15.

V reprezentáciách pracovali viacerí tréneri, ktorých minulosť je prepletená aj s Nitrou. Michal Hipp pôsobil najskôr ako asistent Vladimíra Weissa a potom aj ako hlavný kouč spolu so Stanislavom Grigom. V Nitre bol aj niekdajší lodivod sokolíkov Pavel Hapal aj s asistentom Otom Brunegrafom. Aj Jozef Jelšic má nitriansku trénerskú školu. „(úsmev) Samozrejme, pre klub je to pocta a vytvára sa tým aj dobré meno FC Nitra. Ja som hrdý Nitran a cítim to tak aj v srdci. Aj keď Hapal nie je pôvodom z Nitry, tak s hráčmi odviedol kus dobrej roboty a hral s nimi dobrý futbal. V Nitre sa nevychovávajú len reprezentační hráči, ale aj tréneri. Pre nás všetkých je reprezentácia výzva,“ zakončil Jelšic.