www.futbalsfz.sk

SR WU17/WU19 – Žreb Elite Round rozhodol o skupinách. Tréner Jelšic: Kvalitní súperi budú motiváciou

piatok, 23.11.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:37

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Slovenské tímy dievčat do 17 a 19 rokov už netrpezlivo očakávali žreb druhej fázy kvalifikácie o postup na ME – Elite Round. V sídle UEFA v Nyone sa dnes rozhodlo o všetkom. Známe sú už skupiny nielen na spomínaný Elite Round, ale aj na prvej fázy novej kvalifikácie ME 2019/2020. Tréner našich reprezentácií Jozef Jelšic bol priamo v dejisku a pre futbalsfz.sk prezradil, aké súperky čakajú na jeho zverenky.

NA ELITE ROUND DO FRANCÚZSKA A DO ŠVÉDSKA

7. SKUPINA WU19

Francúzsko

Slovinsko

Slovensko

Portugalsko

„V Elite Rounde si už veľa nevyberieme, ale tak, ako mohla byť skupina silnejšia, mohla byť aj papierovo slabšia. Súperi sú veľmi zaujímaví, uvidíme, čo to prinesie,“ začal na úvod Jozef Jelšic. V októbri jeho dievčatá nastúpili proti Portugalsku na jeho pôde a dokázali ho zdolať (dva duely 1:2, 3:1). „Tento zápas bude o niečom inom, je to Elite Round. Určite je veľmi pozitívne, že sme Portugalky nedávno dokázali zdolať. Slovinky vyhrali svoju skupinu s deviatimi bodmi, takže boli v druhom koši a Francúzky predstavovať nemusíme,“ pridal kormidelník juniorských reprezentácií žien.

Hrať sa bude vo Francúzsku na jar budúceho roka v marci. „Bude to určite obrovský zážitok a veľká motivácia,“ uzavrel k téme Elite Round WU19 tréner Jelšic.

3. SKUPINA WU17

Španielsko

Poľsko

Švédsko

Slovensko

„Španielky sú jasný favorit. Čo sa týka Poľska, hrali sme s ním v prvej fáze kvalifikácie (obmedzenie pri žrebe do skupín platilo len pri tímoch, ktoré postúpili z prvých dvoch miest, náš tím išiel z 3. priečky), je to súper, ktorý sa dá zdolať. So severskými krajinami sme nemali veľa do činenia, no aj Švédky patria do širšej špičky,“ vysvetlil kouč. Dejiskom tohto turnaja bude práve Škandinávia.

Rovnako ako vo WU19 sa bude hrať v marci budúceho roka.

Kvalifikácia ME 2019/2020, prvá fáza

1. SKUPINA WU19

Francúzsko

Slovensko

Rumunsko

Macedónsko

Prvá fáza novej kvalifikácie bude pre slovenský tím opäť s favorizovaným Francúzskom. „Je to opäť ten istý súper, čo aj v Elite Round. Je to jasný favorit, skupina je však zaujímavá. Nič nepodceňujeme, i keď tie ostatné dva tímy nie sú z futbalovo silných krajín. Určite budeme chcieť postúpiť ďalej z tejto štvorice," zaželal si tréner Jelšic. Hrať sa bude pre zmenu v Macedónsku, ako tradične na jeseň, presnejšie v októbri 2019.

4. SKUPINA WU17

Fínsko

Rakúsko

Slovensko

Estónsko

Prvá dobrá správa pre dievčatá i fanúšikov je, že sa turnaj odohrá na jeseň budúceho roka na Slovensku. „Áno, určil nám to dodatočný žreb. Súperi sú veľmi atraktívni, či už Fínsko alebo náš sused Rakúsko. Silu Estónska veľmi nepoznáme, ale skupina je to silná. Fínky patria do širšej špičky, keďže boli nasadené v prvom koši, ženský futbal je v severských krajinách silný,“ doplnil tréner Jelšic.

A celý žrebovací maratón uzavrel slovami: „Je to žreb, je to lotéria, my ho rešpektujeme. Mohol dopadnúť lepšie, ale aj horšie. My sme spokojní a berieme, to, čo je.“


Lucia Petrincová
Značky
Reprezentácia
SR WU17
Reprezentácia
SR WU19
Autor
Lucia Petrincová
Osoba
JozefJelšic
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner