SR WU19 – Dievčatá nedali domácim Cyperčankám šancu a rozbili ich 5:0

Streda, 13.2.2019 15:30 | Posledná aktualizácia 13.2.2019 19:30

autor: Vladimír Dančík, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia dievčat do 19 rokov v druhom dueli na sústredení na Cypre zdolala domáci výber vysoko 5:0. Kemp je prípravou tímu na turnaj Elite Round, ktorý čaká na zverenky kouča Jozefa Jelšica v apríli vo Francúzsku.

Slovenky určovali tempo zápasu už od začiatku a v prvom polčase štyrmi gólmi rozhodli o triumfe. Tréner Jelšic do druhého dejstva opäť vymenil takmer celú jedenástku, aby videl v akcii všetky hráčky.

Piatym gólom spečatla víťazstvo Henrieta Vaľušová.

SLOVENSKO WU19 – CYPRUS WU19 5:0 (4:0)
11. a 17. Semanová, 36. Bogorová, 45. Žemberyová, 52. Vaľušová.
SLOVENSKO WU19 (1. polčas): Rezeková – Lukáčová, Lemešová, Bieliková, Miniariková - Dianišková – Tipulová, Panáková, Žemberyová, Semanová – Bogorová.
SLOVENSKO WU19 (2. polčas): Rezeková – Šobáňová, Kratochvílová, Bieliková, Srnková – Nagy – Tejová,  Droppová, Kalaberová, Vaľušová – Pružinská.
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Cyprus bol súper nižšej kvality, ale dievčatá pristúpili k zápasu veľmi dobre. Rozhodnuté už bolo v prvom polčase, okrem toho sme mali veľmi veľa šancí, jednoznačne sme dominovali.“