SR WU19 – Na úvod Elite Round vysoká prehra. Slovinky rozhodli v závere zápasu

Streda, 3.4.2019 16:45 | Posledná aktualizácia 4.4.2019 10:12

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenské futbalistky do 19 rokov prehrali v úvodnom zápase na turnaji 2. fázy kvalifikácie o postup na ME so Slovinskom 0:3. Vstup do Elite Roundu teda zverenkám trénera Jozefa Jelšica nevyšiel.

Naše reprezentantky mali viacero šancí, najväčšie však prišli po prestávke, keď získali výhodu pokutového kopu. V priebehu dvoch minút dokonca dvoch. No ani jeden z nich nepremenili.

Slovinky to naštartovalo a vyšiel im najmä záver zápasu, keď strelili tri góly za deväť minút.

Najbližšie čaká našu reprezentáciu v sobotu zápas s domácimi favorizovanými Francúzkami.

SLOVINSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 3:0 (0:0)
81. Korošecová (z 11 m), 85. Milovičová, 90. Vindišarová.
ŽK: Bogorová, Dianišková.
Rozhodovala: Nielsenová (Dánsko)
SLOVENSKO WU19: Rezeková – J. Lukáčová (83. Pružinská), Bieliková, Lemešová, Pirťanová (61. Šobáňová) – Žemberyová, Dianišková, Panáková  (61. Nagy) – Tipulová (60. Gašparovičová), Bogorová, Semanová (75. Harvilová). Tréner: Jozef Jelšic.
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Náročný zápas v náročnom počasí, od večera pršalo, fúkal silný vietor. My sme nezachytili úvod zápas, hrali sme tak vlažne, súper nás dostal pod tlak. Prvý polčas bol viac bojovný, nebol o futbale, ale o súbojoch a nasadení, trošku sme zaostávali. Cez prestávku sme si povedali, čo treba zlepšiť, mali sme skvelý nástup do druhého dejstva. Mali sme výhodu penalty, nepremenili sme, hneď do 30 sekúnd odpískala rozhodkyňa druhú, no nedali sme ani tú. Neskôr to na nás doľahlo, Slovinky dali gól z penalty, my sme hru trošku otvorili a dostali sme ďalšie dva góly. Takýto zápas som ešte nezažil. Ideme ďalej, máme dva dni na prípravu na duel s Francúzskom.“

Druhý zápas: Francúzsko – Portugalsko 6:0