SR WU19 – Severné Írky rozhodli o triumfe v prvom polčase. Kouč Jelšic: Urobili sme veľa taktických chýb

Nedeľa, 10.2.2019 18:50 | Posledná aktualizácia 11.2.2019 14:01

autor: Vladimír Dančík, zdroj: SFZ

LARNAKA (SFZ) – Futbalová reprezentácia dievčat do 19 rokov odohrala na tréningovom kempe na Cypre prvý prípravný duel. Rovesníčkam zo Severného Írska podľahli Slovenky 2:4.

Zverenky trénera Jozefa Jelšica sa pripravujú na aprílový turnaj Elite Round a v rámci kempu odohrajú dva duely.

Naše dievčatá strelili otvárací gól už v samom úvode duelu, keď v druhej minúte skórovala Victoria Kalaberová, no hneď aj inkasovali. A do prestávky sa súperky presadili ešte dva razy, čím položili základ pre víťazstvo.

Slovenské futbalistky nastúpili do druhého dejstva s novou desiatkou hráčok v poli, zo základu zostala len brankárka Bátkyová. Už v 47. minúte Kristína Tipulová znížila na 2:3, no o necelú štvrťhodinu pridali Ostrovanky štvrtý gól  a potvrdili triumf.

Tím trénera Jelšica čaká ešte v stredu duel s domácimi Cyperčankami.

SR WU19 – SEVERNÉ ÍRSKO WU19 2:4 (1:3)
2. Kalaberová, 47. Tipulová - 3. a 16. McFarlandová, 45. a 61. McDanielová.
ŽK: Bogorová
SR WU19 (1. polčas): Bátkyová – Lukáčová, Lemešová, Srnková, Miniariková – Žemberyová, Droppová, Kalaberová – Vaľušová, Pružinská, Semanová.
SR WU19 (2. polčas): Bátkyová – Šobáňová, Kratochvílová, Bieliková, Niňajová – Nagy, Dianišková, Panáková - Tipulová, Bogorová, Tejová.
JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Zápas sme začali neskôr, keďže sme čakali na sanitku, súper odmietol bez nej hrať. Čo sa týka samotného duelu, úvod sme mali veľmi dobrý, dali sme rýchlo gól, no potom sme sa akoby zľakli. Robili sme veľa taktických chýb, najmä prvý polčas. Súper každú našu chybu potrestal.  Preto sme polčas prehrali 1:3. Boli tam aj dobré veci, ale nezvládli sme to takticky. V druhom dejstve nastúpila nová desiatka hráčok. Hrali sme omnoho lepšie, organizovanejšie, fungovala komunikácia, opäť sme dali rýchlo gól. No onedlho sme aj inkasovali, po našej chybe. Potom sme síce dominovali na lopte, ale nedokázali sme skórovať.
Naším zámerom bolo vidieť všetky dievčatá, vybavili sme, aby sme mohli vziať 22 hráčok. Aby aj tie, čo v kvalifikácii nedostali toľko priestoru odohrali polčas, aby mali šancu. Chceme na Elite Round vybrať to najlepšie.“