SR WU19 – Slovenky odštartovali kvalifikáciu perfektne: Na úvod rozbili Chorvátsko

Pondelok, 1.10.2018 17:20 | Posledná aktualizácia 1.10.2018 19:25

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Veľmi vydarený vstup do kvalifikačného turnaja o postup na ME majú za sebou reprezentantky do 19 rokov. V prvom dueli deklasovali domáce Chorvátsko 6:0. Najbližšie nastúpia vo štvrtok proti Malte.

BRATISLAVA (SFZ/lup) – Veľmi vydarený vstup do kvalifikačného turnaja o postup na ME majú za sebou reprezentantky do 19 rokov. V prvom dueli deklasovali domáce Chorvátsko 6:0.  Najbližšie nastúpia vo štvrtok proti Malte.

Na útulnom štadióne v Ludbregu to bol zápas o jednom tíme. Tréner Jozef Jelšic už pred odchodom avizoval, že práve úvodný duel bude pre jeho družstvo najdôležitejší. A jeho zverenky ho zvládli výborne.

Skóre otvorila v 17. minúte Laura Bieliková a o mintu pridala druhý zásah Andrea Bogorová. Domáce sa do polčasu nespamätali  a v druhom dejstve už nemali žiadnu šancu. Slovenky sypali góly ako na páse. Svoj druhý strelila Bogorová, pridala sa aj Laura Žemberyová

A ďalšie dva zásahy v rozpätí troch minút si podelili slovanistky Victoria Kaláberová a Katarína Niňajová.

Dievčatá teraz majú dva dni voľna a vo štvrtok o 11.00 ich čaká duel s Maltou. Turnaj uzavrú v nedeľu tiež o 11.00 zápasom s favorizovaným Anglickom.

CHORVÁTSKO WU19 – SLOVENSKO WU19 0:6 (0:2)

Góly:  17. Bieliková, 18. a 54. Bogorová,  65. Žemberyová, 75. Kaláberová, 78. Niňajová.

ŽK:Taritašová, Tomkičová – Bogorová

Rozhodovala:Olofssonová (Švédsko)

SLOVENSKO WU19:Rezeková – Lukáčová, Lemešová, Bieliková, Niňajová – Žemberyová, Dianišková (88. Droppová), Panáková (78. Nagy) – Tipulová (63. Kaláberová), Bogorová (88. Harvilová), Semanová (78. Poláčiková). Tréner Jozef Jelšic.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Bol to náročný zápas fyzicky aj psychicky, keďže sme nevedeli veľa o súperovi pred príchodom. Zvládli sme ho výborne, dominovali sme od prvej do záverečnej minúty. Cez prestávku som dievčatá upozorňoval, aby sme dávali pozor na kontaktný gól. Strelili sme však my ten tretí a bolo rozhodnuté, mali sme ešte aj viacero šancí, ktoré sme nepremenili. S dievčatami sme hneď po zápase hovorili, že sme zvádli prvý krok, ale nič sme ešte nedokázali. Už myslíme na duel s Maltou.“