SR WU19 – Slovenky v príprave tesne podľahli Portugalčankám. Kouč Jelšic: Pridať aktivitu smerom dopredu

Utorok, 18.9.2018 20:10 | Posledná aktualizácia 19.9.2018 08:29

COIMBRA (SFZ) – Futbalové reprezentantky Slovenska do 19 rokov prehrali v prvom prípravnom zápase v Portugalsku s domácimi rovesníčkami 1:2. Jediný gól zvereniek trénera Jozefa Jelšica strelila Andrea Bogorová. Odveta je na programe vo štvrtok o 12.00 nášho času.

Tím do 19 rokov sa pripravuje na prvú fázu kvalifikácie ME, kde ho v skupine čaká domáce Chorvátsko, Malta a Anglicko.
Prvý zápas v Portugalsku mal silný úvod, keď padali góly.  Už v 3. minúte otvorila skóre duelu domáca stredopoliarka Vania Duarteová. Zverenky trénera Jelšica však ukázali, že rýchly gól ich nezložil a o štvrťhodinu na to vyrovnala naša útočníčka Andrea Bogorová.

Nerozhodný stav 1:1 vydržal až do prestávky. Krátko po nej opäť udreli Portugalčanky a gólovo sa v 53. minúte presadila opäť Duarteová. Slovenky už nedokázali odpovedať a podľahli teda tesne 1:2. Druhý duel čaká naše dievčatá v meste Coimbra vo štvrtok na poludnie.

PORTUGALSKO WU19 – SR WU19 2:1 (1:1)
 3. a 53. Duarteová – 18. Bogorová.
Rozhodovala: Silvia Domingos
PORTUGALSKO WU19: Marquesová – Queirogová, Ferreirová, Machadová, Pereirová – Cameiraová, Duarteová, Martinsová, Fariová – Telesová, Barbosová. Tréner: Carslo Sacadura.
SLOVENSKO WU19: Bátkyová – Lukáčová, Lemešová, Kratochvílová, Niňajová – Žemberyová, Nagy (59. Kaláberová), Panáková – Semanová (76. Tipulová), Bogorová, Tesáková (46. Dianišková). Tréner: Jozef Jelšic.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): "Bol to pre nás jeden z tých ťažších duelov. Nevyšiel nám úvod, keď sme dostali gól už v 3. minúte. Bolo cítiť, že máme za sebou celodňovú cestu a chýbal nám aj tréning.  Postupne sme však vyrovnali hru a Andy Bogorová strelila aj vyrovnávajúci gól. V druhej polovici polčasu sme už hrali lepšie. V úvode druhého sme akoby stvrdli, boli sme neaktívni a opäť sme inkasovali. Potom sme sa prebrali, mali sme dve vyložené šance v podaní Bogorovej a Semanovej, no nepodarilo sa nám skorigovať výsledok. Prehra nás mrzí. Verím, že druhý zápas bude iný, sme tu už dlhšie, a to sa už ukáže. Musíme pridať aktivitu smerom dopredu, defenzíva nám fungovala dobre."