SR WU19 – Súboj o prvé miesto pre Anglicko, Slovenky však cieľ postúpiť splnili

Nedeľa, 7.10.2018 10:50 | Posledná aktualizácia 8.10.2018 09:18

NEDELIŠĆE (SFZ/lup) - Futbalistky Slovenska do 19 rokov uzavreli pôsobenie na kvalifikačnom turnaji v Chorvátsku. V poslednom dueli podľahli favorizovanému Anglicku 0:4. Zverenky trénera Jozefa Jelšica však cieľ splnili a postúpili do druhej fázy – Elite Round.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

NEDELIŠĆE (SFZ/lup) -  Futbalistky Slovenska do 19 rokov uzavreli pôsobenie na kvalifikačnom turnaji v Chorvátsku. V poslednom dueli podľahli favorizovanému Anglicku 0:4. Zverenky trénera Jozefa Jelšica však cieľ splnili a postúpili do druhej fázy – Elite Round.

Pred odchodom do Chorvátska si kormidelník našej reprezentácie želal získať sedem bodov. Dievčatá boli veľmi blízko, no dôležité bolo postúpiť do Elite Roundu. Po dvoch stretnutiach s Chorvátskom (6:0) a Maltou (6:1) si Slovenky zabezpečili účasť v druhej fáze.

Súboj s Anglickom bol o prestíži i boji o prvé miesto v skupine a lepšiu východiskovú pozíciu pri žrebe Elite Round.

Naše dievčatá mali nešťastný úvod duelu, keď inkasovali už v 2. minúte a vedenie 1:0 si Angličanky udržali až do prestávky. V druhom dejstve sa snažili slovenské futbalistky vyrovnať, no v 57. minúte prišiel nešťastný okamih, keď si dala vlastný gól kapitánka Diana Lemešová. Tento moment súperky nakopol a v 75. minúte pridali tretí gól zásluhou Ravenscroftovej. Táto hráčka uzavrela skóre v nadstavenom čase, keď svojím druhým zásahom upravila na konečných 4:0 pre Anglicko.

Slovenky teraz budú čakať na novembrový žreb, ktorý im prisúdi súperky do Elite Roundu.

SLOVENSKO WU19 – ANGLICKO WU19 0:4 (0:1)

Góly: 2. Fitzgeraldová, 57. Lemešová (vl.), 75. a 90.+ Ravenscroftová

ŽK: Morganová, Cooková

Rozhodovala: Poxhoferová (Rak.)

SLOVENSKO WU19: Rezeková – Lukáčová, Lemešová (88. Kratochvílová), Bieliková, Niňajová – Žemberyová, Dianišková (87. Droppová), Panáková (82. Kaláberová) – Tipulová (46. Nagy), Bogorová, Semanová (71. Tejová). Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): "Z našej strany bol súboj s Anglickom veľmi náročný, išli sme doňho, že nemáme čo startiť. Bol to zápas o prvémiesto a my sme začali zle, keď sme dostali gól už v 2. minúte. Nerozsypali sme sa však, mali sme nejaké brejkové situácie. Chýbal nám však kontaktný gól a trochu šťastia. V závere nám odchádzali sily, no baby naozaj zamakali."

Druhý zápas: Malta - Chorvátsko 0:0