SR WU19 – Triumf nad Slovinskom zariadili tri krásne góly našich dievčat

Streda, 4.9.2019 11:50 | Posledná aktualizácia 4.9.2019 17:32

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

D. STREDA (SFZ) – Reprezentačná devätnástka dievčat si na prípravu pred blížiacou sa kvalifikáciou ME pozvala na dva prípravné duely Slovinsko. V prvom zápase zverenky trénera Jozefa Jelšica vyhrali v Moll akadémii v Dunajskej Strede 3:2.

Prvý polčas bol jasne v réžii našich. Už v 4. minúte sa zastreľovala Semanová, ale po peknej akcii mierila hlavou tesne vedľa bránky. O dve minúty neskôr potiahla loptu kapitánka Žemberyová a centrom hľadala nabiehajúcu Kovalikovú. Tá však loptu tesne pred bránkou nedočiahla. V 15. minúte sa ohlásili Slovinky, ale zrazenú strelu zo štandardky kryla naša brankárka Anika Tóth.

Skóre zápasu tak otvorila v 19. minúte krásnou hlavičkou Kristína Panáková.  Následne zostalo viacero šancí nevyužitých, ale v 43. minúte sa nádhernou strelou z diaľky predviedla Stela Semanová a Slovenky viedli 2:0.

Po hodine hry urobil tréner Jelšic trojnásobné striedanie a krátko na to súperky znížli. Z priameho kopu sa strelou po zemi presadila Zajmiová. Vzápätí zvýšila na 3:1 Kristína Tipulová, no to ešte nebol všetkým gólom koniec.

Záverečné skóre 3:2 stanovila v 77. minúte Igercová. Odveta je na programe v piatok o 11.00 tiež v Dunajskej Strede.

SLOVENSKO WU19 – SLOVINSKO WU19 3:2 (2:0)
19. Panáková, 43. Semanová, 67. Tipulová – 65. Zajmiová, 77. Igercová.
ŽK: Soková
Rozhodovala: Valentová (SR)
SLOVENSKO WU19: Tóth – Gašparovičová, Mazúchová, Miniariková, Šobáňová (61. Mattová) – Žemberyová (86. Kratochvílová), Kovaliková (61. Kaláberová), Panáková  (72. Feketevíziová) – Tipulová (86. Tkáčiková), Kolárová (61. Nagy), Semanová (86. Kubíková). Tréner: Jozef Jelšic

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): "Mali sme výborný vstup do zápasu. Okrem pár minút, keď sme mali slabšiu chvíľku, sme mali pod kontrolou celý prvý polčas, bol naozaj výborný. Po prestávke sme opäť dobre naskočili, ale škoda záverečných minút, kde sme sa samy dostali pod tlak. Nechali sme si streliť ľahké góly a súpera sme postavili na nohy, záver bol potom náročný. Dievčatá ma potešili hrou, hlavne v prvom polčase, ktorý bol podľa našich predstáv, bolo v ňom veľa pozitívnych vecí, či už komunikácia, alebo veci z tréningov, ktoré preniesli do zápasu. Odveta v piatok bude pre nás poslednou previerkou pred kvalifikáciou."