SR WU19 – Slovenky nedali v odvete Portugalčankám šancu. Skvelý zápas, chválil tréner Jelšic

Štvrtok, 20.9.2018 16:05 | Posledná aktualizácia 20.9.2018 16:56

COIMBRA (SFZ/lup) – Futbalové reprezentantky Slovenska do 19 rokov zvládli výborne odvetný prírpavný duel v Portugalsku. Zverenky trénera Jozefa Jelšica viedli už po prvom polčase 3:0 a napokon zvíťazili 3:1.

Reprezentácia do 19 rokov v Potugalsku
autor: Ján Fašung, zdroj: SFZ

COIMBRA (SFZ/lup) – Futbalové reprezentantky Slovenska do 19 rokov zvládli výborne odvetný prírpavný duel v Portugalsku.  Zverenky trénera Jozefa Jelšica viedli už po prvom polčase 3:0 a napokon zvíťazili 3:1.

Pred prvým duelom v utorok večer (naše prehrali 1:2) mali dievčatá za sebou náročnú celodňovú cestu, no náš kormidelník veril, že druhý zápas už bude iný. A mal pravdu.

Slovenky vybehli na domáce futbalistky naozaj zhurta a rozhodli už v prvom polčase. Skóre zápasu otvorila Victoria Kaláberová v 24. minúte a jej presný zásah naše dievčatá správne nakopol. Gólovo sa zaskvela útočníčka zo Spartaka Myjava Andrea Bogorová, ktorá pridala dva ďalšie zásahy v 31. a 43. minúte. Presadila sa aj v prvom zápase pri prehre 1:2.

Súperky v úvode druhého polčase len skorigovali výsledok , keď pokutový kop premenila Vania Duarteová, pre ktorú to bol tiež tretí gól v meraniach síl s naším tímom (v utorok dala oba góly domácich).

Pre Slovenky bol dvojzápas v Portugalsku previerkou pred blížiacou sa prvou fázou kvalifikácie o postup na ME. V Chorvátsku nastúpia proti domácemu výberu, Anglicku a Malte.

PORTUGALSKO WU 19 – SR WU19 1:3

Góly: 47. Duarteová (z pok. kopu) – 24. Kaláberová, 31. a 43. Bogorová.

ŽK: Bogorová

Rozhodovala: Sandra Bastosová (Por.)

PORTUGALSKO WU19: Jóiaová – Diasová, Machadová, Meiraová, Silvová – Gomesová, Duarteová, Fariaová, Santosová, Rosová – Rebimbasová. Tréner: Carlos Sacadura.

SLOVENSKO WU19: Rezeková – Lukáčová, Lemešová, Kratochvílová, Niňajová – Žemberyová (81. Panáková), Dianišková, Kaláberová (63. Levaiová) – Tipulová (81. Semanová), Bogorová, Poláčiková (57. Pružinská). Tréner: Jozef Jelšic.

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU19): „Pomohlo, že sme už v Portugalsku dlhšie, opadla z nás únava. V tomto zápase bol prvý polčas naozaj výborný, vnútili sme súperovi našu hru a dali sme tri krásne góly. Polčasový výsledok 3:0 pre nás hovorí za všetko. Škoda začiatku druhého dejstva, keď sme dostali gól z, podľa mňa, vymyslenej penalty. Dostalo nás to trošku do strachu o výsledok. Škoda, že sme nevyužili nejaký z viacerých rýchlych brejkov. Aj keď mal potom súper väčšiu hernú prevahu, výsledok aj zápas sme si ustrážili. Dievčatám chcem poďakovať a verím, že nám tento zápas pomôže aj smeromu ku kvalifikácii.“